Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 5.04.2019

Do celu za wszelką cenę

Sosnowiczanie niesieni głośnym dopingiem na Stadionie Ludowym pokazali na tle Wisły Kraków, że są mocni i wciąż liczą się w walce o pozostanie w Lotto Ekstraklasie. Każdy kto skreślił naszą drużynę wcześniej, może się jeszcze mocno pomylić.


Nasz najbliższy rywal - Jagiellonia Białystok w ostatnich meczach nie zachwyca wysoką formą, a ostatnie spotkanie zwyciężyła 16 lutego z Wisłą Płock na swoim stadionie. Zbliżający się mecz będzie trzecim na przestrzeni tygodnia. Jeszcze przed pojedynkiem w Legnicy sześć punktów w trzech meczach każdy wziąłby w ciemno. Dzisiaj już taka opcja nie wchodzi w grę, ponieważ nasz zespół zgarnął komplet oczek" w dwóch meczach i z dużymi nadziejami zmierza do Białegostoku. 

Gorące krzesła

W ostatnim tygodniu, kiedy sosnowiczanie spokojnie kompletowali sobie punkty w innych siedzibach puszczały nerwy. Na trenerskie roszady zdecydowano się aż w czterech klubach. W pierwszych dwóch aspiracje w każdym sezonie sięgają mistrzostwa kraju. Długo trzeba było wyczekiwać aż odpali Lech Poznań, więc zarząd prędko sam zdecydował odpalić" byłego selekcjonera Adama Nawałkę. Podobnie było w stolicy, jednak Ricardo Sa Pinto dostał więcej czasu do prowadzenia warszawskiej Legii. Kolejne zmiany nastąpiły w tych nieco słabszych klubach, gdzie miejsca zabrakło dla Zbigniewa Smółki w Arce Gdynia czy Kibu Vicuny w Wiśle Płock. Na teren tego ostatniego wkracza już nowa miotła", czyli nasz były trener - Leszek Ojrzyński. Zmiany w następnych klubach mogą być już tylko kwestią czasu...

Czeka już miesiąc

Do tej pory za zdobywanie goli w szeregach Jagielloni był odpowiedzialny Karol Świderski. Młody napastnik postawił na szybki wyjazd do Grecji i wybrał ofertę PAOK-u Saloniki. Teraz zdobywanie trafień spadło na barki Litwina, który w ostatnim czasie ma kłopot z celownikiem w bramkę rywala. Arvydas Novikovas na swojego gola czeka już ponad miesiąc czasu, lecz wciąż jest jednym z najbardziej groźnych piłkarzy zespołu z Podlasia. 

Seria rozpoczęta

Bardzo długo Zagłębie kazało nam czekać na przetarcie zwycięskiego szlaku, jednak jak już to zrobili to w fenomenalnym stylu. Zwycięstwo w Legnicy i u siebie z Wisłą nie przyszło łatwo, lecz przy takiej dawce emocji każdy z niecierpliwością wyczekuje na kolejny pojedynek w Białymstoku. Tam Zagłębie grało ostatnio w sezonie 2007/08 w ramach I ligi i wtedy nasz zespół okazał się gorszy o jedno trafienie przegrywając 1:2. Z przekroju całej historii w każdym spotkaniu padał przynajmniej jeden gol; także wizytówka najbliższej potyczki jest okazała. 


Bilans spotkań (bez Pucharu Polski):

Uwaga: Wliczane są wyłącznie mecze rozgrywane na szczeblu Ekstraklasy i I ligi (dawna I i II liga).


17 - liczba rozegranych meczów w lidze 
5 - zwycięstwa Zagłębia Sosnowiec
4 - remisy
8 - zwycięstwa Jagielloni Białystok
Bramki: 19-27