Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #wypożyczenie

 8.04.2019

Wypożyczenie: Mularczyk znów strzela

Zawodnicy naszego klubu ponownie pokazali jakość w swojej grze i dali swoim tymczasowym drużynom dużo radości w miniony weekend.

GKS Bełchatów odżył po trzech spotkaniach bez zwycięstwa i pokonał pewnie na swoim terenie Znicz Pruszków. Jak wskazuje sam nasz zawodnik Znicz potrafił utrzymać się w posiadaniu piłki, jednak to gospodarze wykazali się ogromną skutecznością. Po pierwszych trzech kwadransach bełchatowianie prowadzili po trafieniu naszego wychowanka, który świetnie wkleił się w linię obrony i przygotował sobie futbolówkę od razu do strzału. Precyzja i staranność Patryka Mularczyka pozwoliła na świętowanie gola dla GKS-u. Ofensywny pomocnik popisał się także asystą przy golu na 2:0, kiedy posłał dokładną piłkę z rzutu wolnego do Marcina Grolika. Nasz pomocnik miał również duży wkład w akcję zakończoną trafieniem na 3:0. Mularczyk wyszedł z szybką kontrą, którą rozprowadził na lewą flankę. Po dośrodkowaniu jego partnera skutecznie w środku okazja została zamieniona na bramkę, która ustawiła już resztę meczu i podopieczni Artura Derbina mogli świętować zasłużony sukces. 

Od pierwszej minuty miał okazję pokazać się ponownie Konrad Budek. Nasz zawodnik zagrał na pozycji stopera i został zmieniony w 64. minucie przez Michała Walskiego, a Ruch Chorzów zremisował 1:1 ze Stalą Stalowa Wola. Sytuacja Ruchu w aktualnym sezonie z meczu na mecz robi się coraz bardziej poważna i chorzowianie znaleźli się w strefie spadkowej ze stratę jednego punktu do bezpiecznego miejsca. 

Komplet oczek zgarnęła także Skra Częstochowa w starciu z Gryfem Wejherowo. Zespół, w którym występuje Michał Kieca wygrał 2:1 po dwóch trafieniach Piotra Noconia. Kiecyk pojawił się na murawie w 73. minucie zmieniając Dawida Niedbałę. Częstochowianie tym zwycięstwem odbili się mocno w górę tabeli i o pozostanie w lidze powinni być spokojni. 

Cały mecz GKS Bełchatów - tutaj

Fot. Adrian Mielczarski