Aktualności

#aktualności #region #kibice #akademia

 10.04.2019

Wielobarwne mecze Akademii

Miniony weekend był bardzo emocjonujący, zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców młodzieżowych drużyn naszej Akademii.

Na boiskach działo się naprawdę wiele. Byliśmy świadkami wspaniałego debiutu ligowego drużyny rocznika 2009, która rozgromiła przeciwnika wysoką skutecznością. Z kolei przebieg meczu drugiej grupy naszych orlików był niezwykle zaskakujący. Spektakularne zwycięstwo odnieśli też jedenastoletni Zagłębiacy. Na uwagę zasługuje również sukces młodzików. Grono zwycięzców powiększyło też kilka innych drużyn. Niektóre zespoły zakończyły spotkania podziałem punktów z rywalami. Ale niestety nie udało się uniknąć porażek, które zdecydowanie pogorszyły humory naszych młodych sportowców. 


I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" (2001)

Niestety najstarsza drużyna naszej Akademii nie będzie dobrze wspominać niedzielnego spotkania. - Fatalny mecz w naszym wykonaniu. Popełniliśmy zbyt dużo błędów indywidualnych, które bez problemów wykorzystywali zawodnicy z Bielska. Musimy wyciągnąć wnioski i dobrze przygotować się do następnego meczu. - podsumował trener Łukasz Nadolny

TS Podbeskidzie - Zagłębie Sosnowiec - 5:0 (2:0)

Skład: Suchocki, Pasieka, Starzyński, Kulawik, Kujawa (46' Klich), Chatys, Mańka, Widurski, Kaczmarek, Popczyk, Brzozowski (55' Bednarz)
 -
I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" (2002)

Pierwsza liga jest bardzo wymagająca, o czym przekonują się juniorzy Zagłębia.  - Niestety przegrywamy kolejne spotkanie. Zapominamy o tym meczu i dalej ciężko pracujemy, aby w końcu otrzymać lepszy efekt. - powiedział trener Rafał Sadowski. 

KS ROW 1964 Rybnik - Zagłębie Sosnowiec - 3:2

Bramki: Wiszniowski (as. Niemiec), Mociak (as. Norberciak)

Skład: Koterwa, Łukomski, Zarzycki, Grad, Mociak, Wiszniowski, Kiwior Norberciak, Nowak (60' Paczos), Pisarek (70' Płochocki), Niemiec (70' Gurawski)
-

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. (2003)

Graliśmy bardzo odpowiedzialnie. Dzięki temu udało nam się wygrać ze starszym rocznikiem. Mam nadzieję, że to zwycięstwo doda naszym zawodnikom odwagi na boisku i zwiększy kreatywność w grze ofensywnej. Brawa dla zespołu! - powiedział po meczu trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie Sosnowiec - KS Stadion Śląski Chorzów - 2:1

Bramki: Feszter, Miska

Skład: Dudek, Gocyk,  Kulesza, Krzeszowiec, Flacha, Miłek, Bucki, Chęciński, Miłek, Korfel, Feszter , Majchrzak, Michalski,  Gajecki, Chechelski, Miska
-

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. (2004)

Ostatni mecz Zagłebiaków z rocznika 2004 nie był powodem do radości. Spotkanie ocenił trener Adrian Zbroja - Słaby mecz w naszym wykonaniu. Nie obyło się też bez kontrowersji. Generalnie gospodarze byli lepsi, a my musimy wyciągnąć wnioski i pracować nad poprawą własnych umiejętności. 

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec - 4:0 (3:0)

Skład: Dubielak, Jaskulski, Rydz, Serwatka, Nibus M., Płuciennik, Kurnyta, Wołowiec, Manterys, Kruk, Fijałkowski. Ponadto grali: Milowski, Mirus, Kaim, Krawczyk, Bała, Gałka.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

Mecz bardzo wyrównany, ale jednocześnie zmienny jak "chorągiewka na wietrze". Od prowadzenia 1:0, przez przegrywanie 1:2, do ponownego prowadzenia 3:2, kończąc na remisie 3:3. Duże zaangażowanie zawodników i aż sześć bramek w spotkaniu, co mogło cieszyć trenerów oraz kibiców. Oczywiście są rzeczy, które musimy poprawić, lecz analizujemy błędy i dalej intensywnie trenujemy przed kolejnym spotkaniem. - skomentował spotkanie trener Piotr Strzałkowski.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Gieksa Katowice - 3:3

Bramki: Pomykała, Gęsikowski, Płuciennik

Skład: Wałek, Tomalski, Nibus, Zając, Kajdan, Pomykała, Karbowniczek, Kurnyta, Witkowski, Turek, Manterys, Podgrodzki, Kaim, Płuciennik, Gęsikowski, Krawczyk
-
II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. (2005)

Odnieśliśmy czwarte zwycięstwo w rundzie wiosennej, pokonując na własnym stadionie zespół z Bytomia. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że w tym meczu drużyna gości prezentowała się lepiej. Na szczęście ogromna determinacja i wiara w sukces w drugiej części meczu pozwoliły nam wygrać ten spotkanie. - powiedział trener Marcin Paul.

Zagłębie Sosnowiec - Bytomski Sport Polonia Bytom - 2:1

Bramki: Dziedzic, Celej

Skład: Siuta, Sraga, Wybanski, Tarkowski, Domosławski, Celej, Dąbek, Łydek Karol, Baran, Dziedzic, Augustyn. Ponadto grali:  Łydek Franciszek, Jarczynski, Łagan, Smok.
-
III LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA 4  (2005)

Cenne zwycięstwo na trudnym terenie. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo solidna i byliśmy stroną dominującą. Po przerwie sytuacja na boisku wyrównała się, ale na szczęście to nasz zespół wyszedł z tego meczu zwycięsko. Cieszy konsekwencja w realizacji założeń przedmeczowych i skuteczna gra w defensywie. - podsumował trener Adam Baran. 
MUKP Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec - 0:1
Bramka: Sierka (as.Jarczyński)
Skład: Bijałd, Pawelec, Smok, Sierka, Faroń, Michalski, Jarczyński, Wojdas, Klimek, Majcherczyk, Bazgier. Zagrali również Sosiński i Szczepański.
-
I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (2006)

Od początku meczu mieliśmy przewagę optyczną nad przeciwnikiem. Przełożyło się to na dwie sytuacje bramkowe, lecz nie wykorzystaliśmy ich i już do końca pierwszej połowy mecz toczył się w środkowej strefie boiska, bez klarownych sytuacji. W drugiej części spotkania gra znów toczyła się w większości w środkowej strefie.  Było dużo walki, a w niektórych momentach chaotycznej gry. Oba zespoły miały po jednej sytuacji bramkowej, ale to my okazaliśmy się skuteczniejsi, co zaowocowało kolejnym zwycięstwem z trudnym przeciwnikiem. - opisał spotkanie trener Piotr Tomsia

Zagłębie Sosnowiec - KS GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (0:0)

Bramka: Adamek

Skład: Król, Buba, Poradowski, Wieprzycki, Moroń, Blecharczyk D., Blecharczyk F., Płonka, Musiał, Adamek, Kabała, Komorowski, Żądło

Galeria zdjęć z tego spotkania znajduje się TUTAJ

-
II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA PŁN. (2007)

Zagłębiacy odnieśli wysokie zwycięstwo nad zespołem z Gliwic. W naszej drużynie wyróżnił się przede wszystkim Dorian Świątek, który był autorem aż 5 bramek. - Dobry mecz w naszym wykonaniu. Od początku do samego końca spotkania kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, realizując przy tym założenia zespołowe i indywidualne. - skomentował trener Kamil Krawczyk.

AP Team Gliwice - Zagłębie Sosnowiec - 1:7 (1:5)

Bramki: 5x Świątek, Kapera, Mądry

Skład: Zając, Domin, Jurkiewicz, Mądry, Manterys, Orczyk, Dostał, Kopera, Świątek oraz Kołek, Szymon Krawiec, Kapera
-
IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

Wydawać by się mogło, że jeden punkt na ligowym koncie to dobra sytuacja. Jednak trener Miłosz Miśkiewicz doskonale wie, że naszych podopiecznych stać na więcej, a remis to zdecydowanie za mało. - Podsumowaniem meczu jest wynik. Postawa naszych zawodników była niezadowalająca. - powiedział po meczu trener drużyny 2008.

Zagłębie Sosnowiec - Salos Dąbrowa Górnicza - 3:3

Bramki: Pyryt, Kotyza, Grysak

Skład: Wojtal, Kotyza, Grysak, Knapik, Nowak, Świerad, Chabrzyk, Pyryt, Stawinski
-
V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

Podopieczni trenera Dawida Rzeplińskiego pokazali jak zdeklasować przeciwnika. Zagłębiacy okazali się mistrzami ofensywy, strzelając aż dziewiętnaście goli! Gra w defensywie również zasługuje na pochwały, Zawodnicy MKS-u nie mieli szans w starciu z naszym zespołem.

MKS Poręba - Zagłębie Sosnowiec - 2:19

Bramki: Rajski, Imieliński, Strózik, Sułkowski, 2x Świerk, Madej, 2x Wieliński, 3x Janiszewski, Nowak, 2x Wysocki, 4x Ziarkowski.

Skład: Rajski, Socha, Imieliński, Mamerski, Strózik, Sułkowski, Świerk. Grali również: Osman, Madej, Wieliński, Janiszewski, Nowak, Wysocki, Ziarkowski.

-
IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1 (2009)

Jak sam wynik wskazuje, był to mecz pod nasze dyktando. W spotkaniach, w których jesteśmy stroną dominująca, ważna jest koncentracja oraz cierpliwość, by stwarzane sytuacje zamieniać na jak największą ilość bramek. - powiedział trener Piotr Krakowiak po pierwszym ligowym meczu swoich podopiecznych. 

Zagłębie Sosnowiec - Orbita Bukowno - 11:0

Bramki: Tarnowski, 3x Jagieło, 3x Chatys, 3x Gut, Danowski

Skład: Lukoszek, Tarnowski, Danowski, Holewa, Radomski, Gut, Jagieło, Chatys
-
IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2 (2009)

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała bardzo dobrze. Mocno zdominowaliśmy przeciwnika i po solidnej grze, na przerwę schodziliśmy prowadząc 5:0. W drugiej połowie wkradła się w naszą grę duża nerwowość, przez co rywal, po dość przypadkowych bramkach, mocno się do nas zbliżył i tylko dużej przewadze bramkowej zawdzięczamy to, że wygraliśmy to spotkanie. Musimy wyciągnąć wnioski i zastanowić się nad tym, z czego wynikała taka różnica w poziomie gry między pierwszą, a drugą połową. - skomentował trener Łukasz Walczak

KKS Czarni Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec - 4:6

Bramki: Machowicz, 3x Matyja, 2x Jurczyk

Skład: Kowalik, Kozak, Skręt, Jankowski, Nowak, Pasierb, Matyja, Machowicz, Król, Markiewicz, Jurczyk

Fotorelacja z meczu znajduje się TUTAJ
-


-

Serdecznie gratulujemy!