Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 12.04.2019

Z SEMPA do Ekstraklasy

Tomasz Pietrzak, młody pomocnik Akademii im. Włodzimierza Mazura, podpisał dzisiaj 3-letni kontrakt z Zagłębiem. 

Środkowy pomocnik dołączył do naszej akademii 3 lata temu ze Stowarzyszenia Edukacji Młodych Piłkarzy Ursynów, a w obecnym sezonie jest czołowym graczem w drugiej drużynie Zagłębia. 

19-latek wyróżnia się swoją grą w środkowej strefie boiska, potrafi przytrzymać piłkę i płynnie przejść do ataku swojego zespołu. O jego walorach w grze defensywnej przypomina także Mariusz Strojczyk, który od samego początku widział w Pietrzaku ogromne zdolności. - To jest środkowy pomocnik, mogący grać na pozycji 6,8 i 10. Ma swoje atuty zarówno w defensywie jak i ofensywie. Od samego początku widziałem w nim potencjał i od razu po przyjściu dostał szansę gry ze starszymi.

Zawodnik ma zdolność znajdowania sobie miejsca do oddania strzału czy kluczowego zagrania do swojego partnera z zespołu. - Przede wszystkim za Tomkiem przemawiają statystyki. W większości spotkań jest wiodącą postacią i dobrym duchem drużyny. Wielokrotnie prowadzi nas do zwycięstw, strzelając ważne bramki. Ten chłopak jest u nas od trzech lat, sam się utrzymuje, a to jest pierwszy krok do kariery zawodowej  dowodzi trener Strojczyk.

Pomocnik powiedział po podpisaniu umowy, że z wielkim apetytem podchodzi do pracy z pierwszą drużyną. - To jest dla mnie duży krok do przodu. Na początku to była przygoda z piłką, a teraz można powiedzieć, że rozpoczyna się kariera. Mam nadzieję, że pokażę się z dobrej strony na treningach, a w zamian dostanę szansę na boisku. Mogę się wiele nauczyć od chłopaków z obecnej kadry i będę czerpał z tego jak najwięcej - skomentował pokrótce  Tomasz Pietrzak.

- To dla niego jest wyśmienity czas. Ma jeszcze pięć tygodni ciężkich treningów, aby sam zobaczył swój poziom na tle ekstraklasowych zawodników. Myślę, że to jeszcze nie jest jego półka, ale stać go na dużo - zakończył z uśmiechem trener Mariusz Strojczyk.