HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #drugi zespół #kibice #akademia

 14.04.2019

Punkt ze źródła

Druga drużyna Zagłębia ma za sobą kolejny mecz rundy wiosennej. Pojedynek z zespołem LKS Źródło Kromołów zakończył się remisem.

Kibice, którzy przy Kresowej oglądali kolejne ligowe spotkanie rezerw naszego klubu, nie mogli emocjonować się celnymi strzałami. Bezbramkowy remis nie był zadowalający dla Zagłębiaków. Każdy punkt jest cenny, ale świadomość, że tych zawodników stać na więcej, pozostawia niedosyt przez zgubione na boisku punkty.     

Mecz wyglądał tak, jak większość naszych pojedynków w tej lidzie. Przez większość spotkania dominacja w organizacji gry, szybkość, posiadanie piłki też zdecydowanie na naszą korzyść, ale jednocześnie dużo zmarnowanych sytuacji i zła decyzyjność. Znów pojawiły się dwa czy trzy "babole" w obronie - na szczęście, tym razem nie zostały wykorzystane przez przeciwnika. Mamy problem ze zdobywaniem bramek i musimy skupić się na tym elemencie. Frustracja narasta, a zawodnicy muszą zrozumieć, że jeżeli chcą grać na wyższym poziomie, muszą zacząć wygrywać takie mecze. - powiedział po spotkaniu trener Jovan Ninković.

W drużynie rezerw wystąpili młodzi zawodnicy, którzy trenują z pierwszym zespołem Zagłębia. Konrad Kumor, Mateusz Szwed i Kacper Radkowski zagrali w zespole trenerów Mariusza Strojczyka i Jovana Ninkovića. Wyjątkiem był Tomasz Pietrzak, który w piątek podpisał trzyletni kontrakt. "Nowy" piłkarz zasiadł na ławce rezerwowych w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy. 

Zagłębie zagrało w składzie: Mateusz Szwed (45' Bruno Łoziński), Emil Kłosek, Noel Moncada (80' Mikołaj Gądek), Kacper Radkowski, Konrad Kumor (75' Dominik Prokop), Patryk Durnaś (71' Daniel Wala), Damian Hałatek, Roman Janicki, Michał Jewua, Michał Koniusz (67' Jakub Klich), Jan Polak

Fotorelacja z meczu znajduje się TUTAJ

W następną sobotę Zagłębiacy zmierzą się w Tarnowskich Górach z Klubem Sportowym Górnik Bobrowniki Śląskie.