HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 15.04.2019

Wypożyczenie: Środek tabeli dla Skry

Nasi zawodnicy wypożyczeni do II ligowych zespołów będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o przebiegu spotkań z 28. kolejki. Jedynie Skra Częstochowa dołożyła punkt do ligowej tabeli.

Częstochowianie przed sezonem postawili sobie za cel utrzymanie w II lidze. Początek drużyny Skry był fatalny. Zespół, gdzie występuje Michał Kieca zaliczył solidny falstart, przegrywając sześć pierwszych spotkań. W dalszym etapie drużyna Skry radziła sobie coraz lepiej i prędko poradziła sobie z kłopotami. Aktualna postawa zawodników z Częstochowy napawa optymizmem, a ich pozycja w ligowej tabeli jest niezagrożona. W starciu w Rybniku Michał Kieca zaliczył wejście z ławki na ostatnich 20 minut, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek Skra ma dziewięć oczek przewagi nad strefą spadkową, zaś do miejsca premiowanego awansem traci osiem punktów. 

GKS Bełchatów z dużymi aspiracjami do powrotu na boiska I ligowe nie udźwignął wyjazdowego ciężaru w Stalowej Woli. Z pewnością podopieczni Artura Derbina nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a walka o awans będzie toczyć się w zaparte do ostatniej serii gier. Patryk Mularczyk rozegrał cały mecz, jednak bełchatowianie przegrali nieznacznie 0:1. Autorem bramki dla gospodarzy był Michał Mistrzyk. Gol na wagę trzech punktów padł w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. 

Konrad Budek nie wystąpił w przegranym meczu Ruchu Chorzów w Wejherowie, a spotkanie zakończyło się triumfem gospodarzy 3:2. Piłkarz całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Chorzowianie w decydującej fazie rozgrywek znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli i do bezpiecznego miejsca tracą dwa punkty.