Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 13.04.2019

Akademia na pełnych obrotach!

Młodzieżowe drużyny Zagłębia bardzo efektywnie spędzają czas. Zespoły biorą udział w licznych turniejach i sparingach z wartościowymi przeciwnikami. Z kim w ostatnich dniach zmierzyli się Zagłębiacy?

Ekstraliga Talentów

W Chełmku został rozegrany turniej eliminacyjny Ekstraligi Talentów. Wzięli w nim udział podopieczni Akademii Zagłębia z rocznika 2010. Trener Adrian Barański poprowadził swoją drużynę na drugie miejsce podium. Dzięki temu Zagłębiacy znajdą się w Lidze A w majowych rozgrywkach. 

Zespół Zagłębia zmierzył się z siedmioma przeciwnikami w ramach tego turnieju. Zwodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, co zostało odzwierciedlone w końcowej klasyfikacji. Niezwykle pozytywnym akcentem w grze naszych młodych futbolistów była praca bramkarza. Dawid Ciepliński został najlepszym golkiperem imprezy. Zagłębiak został nagrodzony statuetką, a wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy. 

W barwach Zagłębia walczyli: Dawid Ciepliński, Nikodem Pochopień, Kuba Polczak, Adam Matysek, Wojtek Krzeszowiec, Mikołaj Maligłówka, Wiktor Laskowski, Igor Marynowski, Olaf Matwiejczuk, Diego Nowak, Antek Tomczyk   

Małopolska Liga Talentów

W tym turnieju wzięły udział dwa zespoły naszej Akademii. Piłkarska impreza została zorganizowana w stolicy Małopolski na obiektach Hutnika Kraków. W swoich kategoriach wiekowych zagrali młodzi sosnowiczanie z roczników 2008 i 2010

Zagłębie U11 reprezentowali: Artur Flak, Dominik Miśkiewicz, Szymon Augustyn, Dawid Przebindowski, Miłosz Stolarski, Igor Mietelski, Igor Rogacz, Igor Stehlik, Igor Obszański, Jakub Gołębiewski.

Przede wszystkim poziom sportowy całego turnieju był bardzo dobry. Mogliśmy się zmierzyć z mocnymi zespołami spoza regionu. Taka lekcja oraz doświadczenie działają pozytywnie dla chłopaków. Reasumując, jestem zadowolony z występu moich podopiecznych, jednakże jeśli od początku gralibyśmy tak, jak w pięciu ostatnich meczach, z pewnością miejsce w końcowej klasyfikacji  byłoby lepsze. Ale jak wspomniałem, nie miejsce, ale nauka i nowe doświadczenie były ważniejsze. - skomentował występ swoich podopiecznych trener Miłosz Miśkiewicz. 

W skład naszej drużyny U9 weszli: Oskar Słaboń, Nikodem Pochopień, Oskar Hoksa, Maciek Latos, Antek Tomczyk, Olaf Matwiejczuk, Marcel Sroka, Adam Matysek, Igor Marynowski, Filip Dudziński. 

Podopieczni trenera Adriana Barańskiego rozegrali dziesięć spotkań, z czego połowa zakończyła się remisem. Zagłębiacy trzykrotnie musieli uznać wyższość rywala oraz odnieśli dwa zwycięstwa. Ostatecznie znaleźli się w Grupie Brązowej klasyfikacji generalnej. Nasi zawodnicy spotkali się na boisku z bardzo wymagającymi zawodnikami. Młodzi piłkarze Akademii charakteryzowali się w grze dużym zaangażowaniem i ambicją.  

Z podwórka na stadion!

Wyjątkowo ważną imprezą piłkarską, na której pojawił się trener Adrian Barański i jego waleczna drużyna, był Turniej o Puchar Tymbarku! Zagłębiacy rywalizowali ze starszym rocznikiem, przez co przeciwnicy mieli przewagę fizyczną. Mimo to, zawodnicy zagłębiowskiej Akademii doszli do 1/8 finału! Jest to bardzo pozytywny wynik! Wyjątkowym przeżyciem dla młodych futbolistów była gra na Stadionie Śląskim w Chorzowie. "Kocioł Czarownic" był wypełniony pasją, ambicją i radością gry! 

Zagłębie reprezentowali: Dawid Ciepliński, Nikodem Pochopień, Kuba Polczak, Adam Matysek, Wojtek Krzeszowiec, Igor Marynowski, Olaf Matwiejczuk, Marcel Sroka, Antek Tomczyk

Sparing Zagłębia 2011

Podopieczni trenera Rafała Sadowskiego zmierzyli się z drużyną Młodzik Strzelce Opolskie. Nasz szkoleniowiec krótko skomentował mecz towarzyski swojego zespołu - Fajny mecz! Dwie godziny ciągłego grania, dużo radości i zaangażowania ze strony małych piłkarzy. Oby tak dalej!

W meczu zagrali: Kacper Nowak, Jeremi Śmielak, Adam Plebanek, Bartek Bednarski, Miłosz Nowak, Oliwier Garncarz, Gabriel Salomon, Kamil Palka, Tomek Bednarczyk, Christopher Stringi, Marcel Kubiczek, Dominik Sochański, Borys Kaczyński, Robert Janczyk, Alan Strzecha

-

-

W ostatnich dniach podopieczni trenera Łukasza Walczaka z rocznika 2009 rozegrali także sparing z Wisłą Kraków. Drużyna Zagłębia 2010 spotkała się dodatkowo na murawie z katowicką Spartą, a także Skrą Częstochowa. Mecze towarzyskie najmłodszych zespołów nie mają na celu uzupełniania protokołów, ale stanowią lekcję futbolu, w której najważniejsze jest zebrane doświadczenie i radość z gry.  

Wielkie gratulacje dla wszystkich młodych adeptów piłki nożnej!