HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 17.04.2019

Raport z boisk Akademii

W miniony weekend młodzieżowe drużyny Zagłębia znów walczyły na ligowych boiskach. Jak zakończyły się spotkania z udziałem Zagłębiaków?

Młodzi adepci piłki nożnej, którzy codziennie ciężko trenują w Akademii im. Włodzimierza Mazura, zawsze pragną jak najlepiej zaprezentować się na murawie. Jednak zaangażowanie i wola walki nie mogą zagwarantować pozytywnego wyniku. Z trudami ligowych spotkań muszą się mierzyć szczególnie drużyny najstarszego bloku Akademii. W tym tygodniu jedynie Junior Starszy może cieszyć się z jednopunktowego zarobku. Jednak zarówno zawodnicy, jak i trener wiedzą, że remis to za mało i stać ich na więcej. Niestety wyższość przeciwnika musieli uznać Juniorzy Młodsi, którzy w swoich ligach mierzą się z bardzo trudnymi przeciwnikami. Wyjątkowo niełatwe zadanie mają podopieczni trenera Grzegorza Bąka, którzy rywalizują z zawodnikami ze starszego rocznika. 

Jednak to nie był negatywny weekend! Dużo radości przynieśli kibicom młodzi Zagłębiacy, którzy odnieśli pewne zwycięstwa i zdeklasowali przeciwników.  Kibice mogli oglądać kolejne koncerty bramek naszych młodych futbolistów. Najwięcej goli pada podczas spotkań naszych drużyn z rocznika 2008. 

Sobotnie i niedzielne spotkania zespołów naszej Akademii przyniosły w sumie po pięć zwycięstw i porażek oraz jeden remis. Czy to dobry bilans? Oczywiście nie! Wierzymy, że Zagłębiacy pokażą na boiskach jeszcze więcej i w następnych kolejkach znajdziemy więcej powodów do radości!

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" (2001)

- Mecz ułożył się fatalnie. Po pięciu minutach straciliśmy bramkę, a już  po kwadransie nasz zawodnik zobaczył czerwoną kartkę. Do przerwy przegrywaliśmy 0:3. Mimo ogromnej ilości niewykorzystanych sytuacji i grze dziesięcioma zawodnikami przez 75 min, doprowadziliśmy do wyrównania. Ale z remisu nie jesteśmy zadowoleni. Cieszymy się, że następny mecz zagramy już w czwartek ze Skrą w Częstochowie. Musimy jak najlepiej się przygotować - podsumował trener Łukasz Nadolny.

Zagłębie Sosnowiec - LKS Zapora Wapienica - 3:3 (0:3)

Bramki: Pietrzak, Łoziński Bednarz, Popczyk Mańka

Skład: Suchocki, Pasieka, Starzyński, Prokop, Kujawa (45' Brzozowski), Chatys (20' Kulawik), Pietrzak, Klich (20' Mańka), Łoziński, Popczyk,  Gądek, (55' Bednarz)

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" (2002)

- Niestety przegrywamy kolejne spotkanie, musimy jak najszybciej wyjść z tego kryzysu i szukać punktów w najbliższym spotkaniu - powiedział po spotkaniu trener Rafał Sadowski.

Zagłębie Sosnowiec - BTS Rekord 0:4

Skład: Żuchowski, Zarzycki, Grad, Mociak (50 Płochocki), Wiszniowski, Kiwior (65' Paczos), Niemiec (60' Nowak), Chechelski (65' Gurawski), Pisarek (70 Przybyło), Norberciak (80' Filipecki)

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. (2003)

- Mieliśmy bardzo dobry początek spotkania, gdzie dobrą grę udokumentowaliśmy bramką. Niestety później przeciwnik nas zdominował. W dodatku od 38 minuty graliśmy w dziesiątkę po czerwonej kartce - krótko podsumował spotkanie trener Grzegorz Bąk.  

RKS Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec - 6:1

Bramka: Majchrzak

Skład: Dudek, Kędziora, Gocyk, Kulesza, Krzeszowiec, Flacha, Miłek, Bucki, Chęciński, Korfel, Feszter, Majchrzak, Michalski, Gajecki, Miska, Dąbrowski

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. (2004)

- Mecz o dwóch obliczach - pierwsza połowa w naszym wykonaniu była zdecydowanie słabsza, gdzie rywal posiadał przewagę. Po przerwie to my byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, ale... nieskutecznym. Na dodatek, gdy wydawało się, że bramka z naszej strony jest kwestią czasu to przeciwnik zdobył gola po rzucie rożnym - skomentował trener Adrian Zbroja. 

Zagłębie Sosnowiec - Bytomski Sport Polonia Bytom - 0:1 (0:0)

Skład: Dubielak, Nibus M., Rydz, Serwatka, Jaskulski, Gałka, Kurnyta, Wołowiec, Milowski, Kruk, Fijałkowski. Ponadto grali: Płuciennik, Kopka, Krawczyk, Kaim. 

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- Mecz rozpoczął się nie po naszej myśli, ponieważ już na samym początku straciliśmy bramkę. Później udało nam się wyrównać, lecz do przerwy wynik znów był korzystny dla gospodarzy, którzy prowadzili  3:2. Po kilku mocnych słowach w szatni i pełnej mobilizacji, zespół wyszedł skupiony i bardzo dobrze realizował założenia meczowe. Owocem tego była całkowita dominacja rywala i strzelenie trzech bramek. Brawa dla drużyny za walkę do końca! Analizujemy błędy i przygotowujemy się do kolejnego meczu - powiedział po meczu trener Piotr Strzałkowski.

CKS Czeladź - Zagłębie Sosnowiec - 3:5 (3:2)

Bramki: 2xPomykała, 2x Siwecki, Krawczyk

Skład: Podgrodzki, Tomalski, Zając, Kajdan, O.Nibus, Pomykała, Karbowniczek, Turek, Witkowski, Siwecki. 

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. (2005)

- Niestety w piątej kolejce doznaliśmy pierwszej porażki... Mecz ten od samego początku nie układał się po naszej myśli. Już w trzeciej minucie straciliśmy bramkę. Staraliśmy się odrobić straty, jednak nie potrafiliśmy zamienić na bramkę nawet rzutu karnego... - powiedział trener Marcin Paul.

UKS Ruch Radzionków - Zagłębie Sosnowiec - 2:1

Bramka: Augustyn

Skład: Siuta, Sraga, Wybanski, Smok, Domosławski, Celej, Dąbek-Kulawiak, Baran, Dziedzic, Augustyn. Ponadto grali: Barczyk, Łagan, Tarkowski.

III LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA 4  (2005)

- Zwycięstwo w pełni zasłużone, nie daliśmy się rozkręcić rywalowi. Bardzo szybko i skutecznie przechodziliśmy z obrony do ataku, co poskutkowało zdobyciem pięciu bramek. Cieszy kolejny mecz bez straconej bramki! - skomentował trener Adam Baran.

Zagłębie Sosnowiec - LKS Unia Kosztowy - 5:0

Bramki: Pawelec (as. Wojdas), Wojdas (as.Klimek), Gęsikowski (as. Jarczyński), Sosiński (as. Wojdas), Wojdas (as. Sosiński)

Skład: Bijałd, Szczepański, Sierka, Pawelec, Faroń, Michalski, Wojdas, Jarczyński, Klimek, Majcherczyk, Gęsikowski. Zagrali rownież: Iwański, Walotek, Winnicki.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (2006)

- Od początku meczu zarysowała się przewaga drużyny z Katowic. Przeciwnicy mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie stwarzali sobie zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola. Z kolei my pomimo słabszej gry, stworzyliśmy sobie trzy stuprocentowe sytuacje, z których wykorzystaliśmy jednak tylko jedną. Druga połowa to jeszcze większa dominacja drużyny gospodarzy, która pokazała dobre umiejętności, odnosząc wysokie i zasłużone zwycięstwo - podsumował trener Piotr Tomsia.

GKS Gieksa Katowice - Zagłębie Sosnowiec - 6:1 (1:1)

Bramka: Filip Blecharczyk

Skład: Król, Buba, Poradowski, Wieprzycki, Moroń, Mironowicz, Blecharczyk F., Płonka, Musiał, Adamek, Kabała, Komorowski, Żądło

II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA PŁN. (2007)

- Wygrywamy wysoko mecz, ale w żaden sposób nie popadamy w huraoptymizm, ponieważ niektóre fragmenty meczu nie były w naszym wykonaniu dobre. W związku z tym dalej ciężko pracujemy, przygotowując się do następnego meczu - skomentował trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - RKS Raków Częstochowa - 8:0 (3:0)

Bramki: 5x Świątek (as. Kapera, Jurkiewicz, Mądry), 2x Kapera, Mądry (as. Świątek)

Skład: Małota, Domin, Jurkiewicz, Szwed, Manterys, Kopera, Kapera, Mądry, Świątek. Zagrali także: Kołek, Sz.Krawiec, Dostał.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Po dzisiejszym spotkaniu jestem zadowolony z postawy chłopaków! - trener Miłosz Miśkiewicz bardzo krótko skomentował spotkanie, ale powiedział to, co najważniejsze. 

UKS Football Academy Zawiercie - Zagłębie Sosnowiec - 4:11

Bramki: Gołębiowski, 3x Miśkiewicz, 2x Augustyn, 3x Rogacz, Madej, Stolarski

Skład: Flak, Miśkiewicz, Przebindowski, Augustyn, Stehlik, Świerad, Stolarski. Ponadto grali: Madej, Jamróz, Gołębiowski, Rogacz, Obszański. 

V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Nasza drużyna w pełni zrealizowała założenia, które wyznaczyliśmy podczas jednostek treningowych w mikrocyklu. Przyniosły one efekt w postaci wysokiego zwycięstwa. Bardzo się cieszę z tego, że nasza praca przekłada się na dobre wyniki w meczach mistrzowskich - powiedział po spotkaniu trener Dawid Rzepliński

Zagłębie Sosnowiec - MUKP Dąbrowa Górnicza - 12:1

Bramki: Wysocki, Rajski, 2x Wieliński, Strózik, 4x Kotyza, Chabrzyk, 2x Malecki

Skład: Rajski, Wieliński, Mamerski, Nowak, Strózik, Warzecha, Wysocki. Zagrali także: Kotyza, Chabrzyk, Malecki

-

Gratulujemy zwycięzcom!