HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 19.04.2019

Odtworzyć Legnicę

Wkraczamy w decydującą fazę, która rozwieje nam wszystkie wątpliwości dotyczące pozostanie w Lotto Ekstraklasie. Sosnowiczanie ostatnimi dwoma pojedynkami w fazie zasadniczej mocno skomplikowali sobie swoją pozycję w wyścigu kończącym sezon 2018/19. W sercach zawodników wciąż jest wiele nadziei na pomyślność misji niemożliwej.

Za Zagłębiakami z pewnością będzie przemawiała przewaga psychiczna w dwóch kolejnych potyczkach. Nasi piłkarze mogą rozpocząć rundę finałową z wysokiego C, gdyż w niedalekiej przeszłości wywieźli komplet punktów z Legnicy, a także po dużej dawce emocji pokonali Wisłę Kraków.

W uliczkę
Zbliżająca się podróż Zagłębia będzie jedną z czterech, które zostały przydzielone po rozlosowaniu nowego terminarza. Wyjazdowy mecz będzie ważny dla Mateusza Możdżenia, który pierwsze trafienie dla naszego klubu zdobył właśnie na boisku Miedzi. Pomocnik wprawdzie zmarnował strzał z jedenastu metrów, ale przy dobitce już nie popełnił błędu. 28-latek równie duży wpływ na końcowy wynik miał przy pięknym golu Olafa Nowaka w spotkaniu z Wisłą Płock. Doświadczony zawodnik w odpowiednim momencie zagrał futbolówkę w tzw. uliczkę pomiędzy dwóch defensorów, a naszemu napastnikowi nie pozostało nic innego jak perfekcyjnie wykończyć wypracowaną okazję.


Z Barcelony do Legnicy
Dominik Nowak w swojej kadrze posiada dwójkę graczy z przeszłością w FC Barcelonie B. To oni w ostatnich tygodniach stanowią o sile beniaminka, a potwierdzają to ważnymi trafieniami, które mogą uchronić zespół Miedzi od degradacji. W ekipie polskiego szkoleniowca przebywa aktualnie czternastu piłkarzy i to głównie oni strzelają bramki dla Miedzi. Ostatnim polskim zawodnikiem, który odnotował gola dla zielono-niebiesko-czerwonych był Mateusz Szczepaniak. Napastnik trafił w wygranym meczu z Wisłą Płock 24 lutego.

Ekspresowe tempo
Sporo się działo na przestrzeni ostatniego tygodnia, jeśli chodzi o Szymona Pawłowskiego. Pomocnik zdecydował się na przedłużenie kontraktu z naszym klubem, ale jeszcze nie powiedział ostatniego słowa na boiskach Lotto Ekstraklasy. Kapitan zapewnia, że zespół zrobi wszystko, aby do samego końca wywalczyć pozostanie w lidze. Przyznaje także, że w Sosnowcu wrócił na właściwe tory, jeżeli chodzi o grę na najwyższym poziomie. - Bardzo liczę na to, że się utrzymamy i będę robił wszystko, by tak się stało. A jak nam się noga powinie, to chciałbym, by Zagłębie jak najszybciej wróciło do Ekstraklasy, czyli tu, gdzie jest jego miejsce - powiedział Pawłowski zaraz po podpisaniu nowego kontraktu.Bilans spotkań (bez Pucharu Polski):

Uwaga: Wliczane są wyłącznie mecze rozgrywane na szczeblu Ekstraklasy i I ligi (dawna I i II liga).


18 - liczba rozegranych meczów w lidze
8 - zwycięstwa Zagłębia Sosnowiec
4 - remisy
6 - zwycięstwa Miedź Legnica

Bramki: 21-18 dla Zagłębia

Zestaw par 31. kolejki Lotto Ekstraklasy:

20 kwietnia (sobota)

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice, godz. 15:30, sędzia: Szymon Marciniak (Płock). 

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin, godz. 18:00, sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin). 

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań, godz. 18:00, sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). 

Legia Warszawa - Cracovia, godz. 20:30, sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). 

22 kwietnia (poniedziałek)

Wisła Kraków - Wisła Płock, godz. 15:30, sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). 

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec, godz. 15:30, sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). 

Korona Kielce - Śląsk Wrocław, godz. 18:00, sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). 

Górnik Zabrze - Arka Gdynia, godz. 18:00, sędzia: Paweł Gil (Lublin).