HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 20.04.2019

Akademia: dwa do jednego

Trzy najstarsze zespoły Akademii wyjątkowo rozegrały kolejne ligowe spotkania poza weekendem. Jak przebiegały mecze młodych Zagłebiaków?

Przerwa wielkanocna wprowadziła delikatne zmiany w regularnych terminach rozgrywek ligowych. Dlatego tym razem mogliśmy oglądać spotkania najstarszego bloku Akademii w dni robocze. Piłkarska środa i futbolowy czwartek z udziałem naszych zawodników przyniosły wiele emocji. Niestety podopiecznym trenera Łukasza Nadolnego oraz drużynie Rafała Sadowskiego nie udało się wywalczyć trzech punktów w swoich ligach. Obie drużyny rywalizują w najwyższych klasach rozgrywkowych U18 i U17 województwa śląskiego. A pojedynki z najsilniejszymi zespołami Śląska są bardzo wymagające. 

Kilogramy euforii i moc uśmiechów przyniósł natomiast mecz Zagłębiaków z rocznika 2003. Doszło do przełamania w zespole, prowadzonym przez trenera Grzegorza Bąka. Zawodnicy naszej Akademii zmierzyli się w środę z liderem tabeli. Wyjazdowe spotkanie Zagłębia U16 zakończyło się zaskakującym wynikiem! Pięć bramek sosnowiczan spowodowało, że gospodarze mogli jednie pomarzyć o kolejnej zdobyczy punktowej. Tym razem zwycięstwo w pełni należało się podopiecznym trenera Grzegorza, którzy pokazali, że stać ich na bardzo wiele! Warto przypomnieć, że nasi futboliści mierzą się ze starszym rocznikiem. 

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" (2001)

- Mecz drużyny z drugiego miejsca w tabeli z trzecim zespołem dostarczył dużo emocji. Spotkanie toczyło się w dobrym tempie, na dużej intensywności, a o porażce zadecydował rzut wolny (centro strzał) z bocznego sektoru boiska. Do ostatniej minuty meczu widać było ogromne zaangażowanie, determinację i chęć zmiany końcowego rezultatu. Pracujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnego meczu z Rekordem Bielsko-Biała - podsumował spotkanie trener Łukasz Nadolny.

Skra Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec - 1:0 (1:0)

Skład: Suchocki, Brzozowski, Pasieka, Kujawa, Radkowski (45' Kumor), Koniusz (45' Chatys), Klich (45' Szwed), Mańka,  Krajewski (60' Kaczmarek), Popczyk, Widurski (45' Gądek)
-

-

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" (2002)

- Kończymy pierwszą rundę, niestety dla nas nieudaną. Regenerujemy siły i szykujemy się na mecze rewanżowe - powiedział trener Rafał Sadowski

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec - 2:1

Bramka: Kiwior (as. Nowak)

Skład: Koterwa, Łukomski, Grad, Zarzycki, Płochocki (50 Mociak), Wiszniowski, Paczos, Kiwior, Sych (60 Przybyło), Niemiec (70 Gurawski), Norberciak (45 Nowak)

Przedstawiamy skrót pojedynku naszych Juniorów Młodszych z zawodnikami Górnika Zabrze, który został przygotowany przez firmę CF Sport.


-

-

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. (2003)

- Wiedzieliśmy, że to będzie dla nas bardzo ciężki mecz. Graliśmy odpowiedzialnie i skutecznie. Dzięki bardzo dobrej organizacji gry, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji do zdobycia bramki. Skuteczność tego dnia była na wysokim szczeblu. Wszyscy zawodnicy zagrali na takim poziomie, jakiego od nich oczekujemy. Bardzo cieszy zwycięstwo z liderem, jeszcze w takich rozmiarach - skomentował trener Grzegorz Bąk.

GKS Gieksa Katowice - Zagłębie Sosnowiec - 1:5

Bramki: 2x Majchrzak, 3x Barć

Skład: Dudek, Gocyk, Kulesza, Krzeszowiec, Flacha, Miłek, Bucki, Chęciński, Korfel, Feszter, Majchrzak, Michalski, Barć,  Miska, Dąbrowski, Kaczmarczyk, Chechelski


Wielkie brawa dla Zagłebiaków U16!