Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 21.04.2019

Sukcesy Zagłębiaków w Czechach

Podopieczni trenera Piotra Krakowiaka wzięli udział w dwóch czeskich turniejach. W Wielką Sobotę wywalczyli trzecie miejsce w Karviná CUP!

Drużyna U10 naszej Akademii spędziła dwie ostatnie soboty u naszych południowych sąsiadów. W zeszłym tygodniu Zagłębiacy byli uczestnikami Mini Ligi. A podczas gdy większość młodych zawodników Zagłębia korzystała z przerwy świątecznej, zespół trenera Piotra brał udział w kolejnym turnieju. Nasi futboliści spędzili Wielką Sobotę w Karviná CUP 2019. Turniej zakończył się pomyślnie dla zagłębiowskich zawodników, którzy wrócili jako brązowi medaliści. 

Mini Liga

Młodzi adepci piłki nożnej z rocznika 2009 wzięli udział w turnieju Mini Liga, który został zorganizowany 13 kwietnia w Opawie. Zagłębiacy mierzyli się z miejscową SFC Opava oraz innymi czeskimi i polskimi drużynami. Uczestnicy rozegrali po sześć spotkań, z których każde trwało 25 min, a zespoły składały się z pięciu zawodników i bramkarza. 

- Zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując w każdym meczu wysokie umiejętności indywidualne i grupowe - skomentował trener Piotr Krakowiak

W czeskim turnieju Zagłębie reprezentowali się: Lukoszek, Kozak, Danowski, Tarnowski, Tomaszewski, Nowak, Radomski, Chatys, Knapik, Holewa, Pyryt, Gut, Dusza i Wydrych.    


Karviná CUP 

Zagłębiacy U10 nawet w Wielką Sobotę nie próżnowali. Nasi chłopcy zagrali w wymagającym turnieju w czeskiej Karwinie. Intensywność gry była naprawdę duża, ponieważ mecze były rozgrywane na dwóch boiskach równocześnie. W imprezie wzięło udział osiem drużyn, które rywalizowały w systemie "każdy z każdym". Również w tym turnieju zespoły liczyły po sześciu graczy.  

Zawodnicy naszej Akademii sięgnęli po brązowe medale! Podopieczni trenera Piotra Krakowiaka odnotowali pięć zwycięstw, remis oraz jedną porażkę, a to pozwoliło zająć im miejsce na najniższym stopniu podium. W siedmiu meczach Zagłębiacy zdobyli aż 28 bramek! 

W turnieju zaprezentowały się mocne zespoły: MFK Karviná, Baník Ostrawa, MFK Frýdek-Místek, MFK Ružomberok, SFC Opava, GKS Katowice, MŠK FOMAT Martin.

Trener Piotr Krakowiak docenił ogromne zaangażowanie swojej drużyny oraz wysokie umiejętności piłkarskie, a także podziękował rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu. 

Zagłębie wystąpiło w składzie: Wiecławek, Nowak, Chatys, Dusza, Pyryt, Tarnowski, Knapik, Gut, Danowski, Matyja.

Wielkie gratulacje dla naszych młodych piłkarzy!