Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 30.04.2019

Siła młodych Zagłębiaków

To był niemal wymarzony tydzień młodzieżowego futbolu z udziałem drużyn naszej Akademii. Dawno nie mieliśmy tak wielu powodów do radości!

Ostatni czas jest bardzo intensywny dla młodych futbolistów. Coraz częściej mecze są rozgrywane również w tygodniu. Jednak nasi zawodnicy są w świetnej formie, co pokazali w minionych spotkaniach. Podopieczni zagłębiowskiej Akademii w ubiegłym tygodniu triumfowali, aż 11 razy! Możemy być również zadowoleni z pojedynków trzech zespołów, które wywalczyły po jednym punkcie. Tylko jedno spotkanie Zagłębiaków zakończyło się porażką. To wszystko sprawia, że ligowy bilans ostatnich kolejek z udziałem naszych drużyn jest najlepszy w rundzie wiosennej!

Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo podopiecznych trenera Rafała Sadowskiego, którzy przełamali złą passę, pokonując na wyjeździe Tyski Sport. Poprzednim razem pisaliśmy o przełamaniu zespołu z rocznika 2003 i to nie była pomyłka, bo i tym razem  zawodnicy udowodnili, że potrafią zwyciężać w tej trudnej lidze. Tak i kolejny rocznik, czyli Zagłębie U15 ma na swoim koncie piękne zwycięstwa. Nie można zapomnieć o najmłodszych zespołach Akademii, które jak zwykle zaprosiły kibiców na snajperski koncert! Wiele innych zespołów Zagłębia zasługuje na wyróżnienie, ale najlepiej przeczytać wypowiedzi naszych trenerów, którzy jak nikt inny wiedzą, co działo się na boiskach.  

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" (2001)

- Wyrównany mecz, w którym trzy razy prowadziliśmy, lecz niestety brakowało nam koncentracji przy straconych golach, a dwa z nich padły z rzutów karnych. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, więc musimy poprawić ten element gry, bo już w środę gramy następną kolejkę z Tyskim Sportem - powiedział po meczu trener Łukasz Nadolny. 

Zagłębie Sosnowiec - BTS Rekord - 3:3 (2:1)

Bramki: 3x Widurski (3x as. Krajewski)

Skład: Suchocki, Brzozowski (80' Starzyński), Prokop, Kujawa, Hałatek (45' Kulawik), Koniusz,  (45' Chatys), Łoziński (45' Pasieka), Mańka, Krajewski, Popczyk (60' Wala), Widurski

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" (2002)


- Wygrywamy mecz, chociaż w pierwszej połowie się na to nie zapowiadało, bo graliśmy słabo. Natomiast odpowiednio zareagowaliśmy w przerwie, a przede wszystkim po niej, kiedy na boisku byliśmy zupełnie innym zespołem i zasłużenie wygraliśmy. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, aczkolwiek ten przyjmujemy z pokorą, daje nam trzy punkty. Gramy dalej! Już w środę mecz z Rozwojem Katowice. Walczymy do końca! - skomentował spotkanie trener Rafał Sadowski.

Tyski Sport - Zagłębie Sosnowiec - 1:2

Bramki: 2x Nowak (as. Niemiec, Wiszniowski)

Skład: Koterwa, Łukomski, Zarzycki, Grad, Mociak, Skwara-Sych (70' Pisarek), Wiszniowski, Paczos (90+1' Filipecki), Niemiec (90+3' Przybyło), Nowak (80' Gurawski), Kiwior (85' Płochocki)

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. (2003)

- Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Zawodnicy realizowali ustalone założenia. Skuteczność tego dnia była na bardzo dobrym poziomie. Brawo dla całego zespołu! - krótko skomentował trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie Sosnowiec - KS Skra Częstochowa - 5:1

Bramki: 3x Miska,  Barć, Kulesza

Skład: Dudek, Gocyk, Kulesza, Krzeszowiec, Flacha, Miłek, Bucki, Chęciński, Korfel, Feszter, Boczoń, Michalski, Barć, Miska, Dąbrowski, Kaczmarczyk, Chechelski

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. (2004)

- Mecz rozgrywany na naturalnym boisku o bardzo złym stanie. Staraliśmy się prowadzić grę w ataku pozycyjnym, lecz murawa na to nie pozwalała. Gospodarze stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry i tak też zdobyli bramkę. Trzeba zaznaczyć, że po przerwie nie oddali żadnego strzału na naszą bramkę. Mimo fatalnych warunków stworzyliśmy kilka sytuacji, z których powinna paść przynajmniej jeszcze jedna bramka dla naszego zespołu, ale niestety tak się nie stało i wracamy do domu z jednym punktem - skomentował spotkanie trener Adrian Zbroja.

MKS Zaborze - Zagłębie Sosnowiec - 1:1 (1:1)

Bramka: Płuciennik (as. Kruk)

Skład: Dubielak, Jaskulski, Rydz, Serwatka, Kaim, Płuciennik, Kopka, Wołowiec, Krawczyk, Kruk, Fijałkowski. Ponadto grali: Nibus M., Gałka, Kurnyta, Siwecki, Milowski, Manterys.

Kilka dni później Zagłębiacy rozegrali kolejne ligowe spotkanie i tym razem wywalczyli trzy punkty. 

- Mecz całkowicie pod nasze dyktando, lecz w pierwszej połowie dość szarpany i  nierówny. Po przerwie zdecydowanie lepsza gra zaowocowała następnymi bramkami. Mimo wysokiego zwycięstwa jest kilka elementów, nad którymi musimy popracować. Cieszy fakt, że kolejny raz zespół dobrze prezentuje się pod względem gry obronnej, ale musimy cały czas pracować nad atakiem pozycyjnym - podsumował grę trener Adrian. 


Spotkanie skomentował również Dariusz Kruk, kierownik drużyny - Było to niewątpliwie ważne spotkanie na przełamanie. Po remisie z Zaborzem Zabrze i naprawdę dobrej grze, naszemu zespołowi potrzebne było zwycięstwo!

Zagłębie Sosnowiec  - MLKS Znicz Kłobuck - 4:0 (1:0)

Bramki: Serwatka (as. Kopka), Kruk (as. Wołowiec), Serwatka (as. Jaskulski), Milowski (as. Siwecki)

Skład: Dubielak, Jaskulski, Rydz, Serwatka, Kaim, Płuciennik, Kurnyta, Kopka, Wołowiec, Kruk, Krawczyk. Ponadto grali: Nibus M., Gałka, Wybański, Milowski, Manterys, Siwecki

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- Mecz od początku do końca toczył się pod nasze dyktando. Zawodnicy dobrze i konsekwentnie realizowali założenia krok za krokiem. Podczas spotkania nasz zespół miał bardzo dużo sytuacji bramkowych, lecz tylko cztery razy udało się umieścić piłkę w siatce rywala. Trenujemy dalej, a w środę czeka nas kolejny mecz - powiedział po spotkaniu  trener Piotr Strzałkowski.

Zagłębie Sosnowiec - KS Górnik  Jaworzno  - 4:0

Bramki: Witkowski, Pomykala, Wilczak, Bazgier (2:0)

Skład: Podgrodzki, Wałek, O.Nibus, Tomalski, Zając, Kajdan, Pomykała, Karbowniczek, Witkowski, Turek, Manterys, Siwecki, Wilczak, Bzagier 

Zdjęcia z tego meczu znajdują się TUTAJ

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. (2005)

W minionym tygodniu również podopieczni trenera Marcina Paula rozegrali dwa spotkania w swojej lidze. 

W ostatnim czasie rozegraliśmy dwa mecze ligowe. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy na własnym boisku Raków.  Trzeba jednak przyznać, że drużynę gości stanowili zawodnicy z rocznika 2006. Drugi mecz zagraliśmy na wyjeździe i niestety ulegliśmy gospodarzom. W tym pojedynku nie ustrzegliśmy się prostych błędów przy wyprowadzeniu piłki, przez co straciliśmy dwie bramki. - powiedział trener Marcin Paul.

Zagłębie Sosnowiec - RKS Raków Częstochowa - 9:1

Bramki: 4x Dziedzic, 2x Wojdas, 2x Baran, Augustyn

Skład: Augustyn, Baran, Barczyk, Dąbek, Domosławski, Dziedzic, Sierka, Siuta, Smok, Wojdas, Wybański. 

KS Siódemka Tychy - Zagłębie Sosnowiec - 3:2

Bramki: Baran, Kulawiak  

Skład: Siuta, Sierka, Wybanski, Łydek, Franciszek, Domosławski, Barczyk, Dąbek, Kulawiak, Baran, Dziedzic, Augustyn. Ponadto grali: K. Łydek, Tarkowski, Celej, Sraga.

III LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA 4 (2005)

- Popełniliśmy w tym meczu zdecydowanie za dużo błędów indywidualnych. Staraliśmy się walczyć jak równy z równym z liderem naszej ligi, ale nie mieliśmy w tym dniu żadnych argumentów. Pracujemy dalej! - podsumował trener Adam Baran.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec - 7:0

Skład: Bijałd, Szczepański, Smok, Pawelec, Faroń, Majcherczyk, Jarczyński, Klimek, Wojdas, Michalski, Gęsikowski. Zagrali również: Winnicki, Wilk, Janoska, Walotek, Iwański.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (2006)

Pierwsze spotkanie, które w zeszłym tygodniu rozegrała drużyna Zagłębiaków z rocznika 2006, zakończyło się remisem. Podopiecznym trenera Piotra Tomsi udało się wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą, ale niestety w drugiej połowie gospodarze złamali defensywę sosnowiczan i doprowadzili do wyrównania. Tym razem drużyny musiały podzielić się punktami. 

KS JSS-Silesia - Zagłębie Sosnowiec - 1:1 (0:1)

Bramka: Adamek

Skład: Wieprzycki, F. Blecharczyk, Buba, Król, Mironowicz, Moroń, Musiał, Poradowski, Żądło, a także Adamek, Surlej, Jasiński, Kobała, D. Blecgarczyk

W kolejnym spotkaniu Zagłębie U13 odniosło zwycięstwo nad częstochowską Skrą.

- Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando, dobrze operowaliśmy piłką, wygrywaliśmy pojedynki indywidualne. Gra toczyła się na połowie przeciwnika, co przyniosło nam dwie sytuacje do zdobycia bramki,  a jedną z nich wykorzystaliśmy wychodząc na prowadzenie przed przerwą. Po zmianie stron zarysowała się lekka przewaga przeciwnika, lecz my konsekwentnie realizowaliśmy założenia obronne, nie dopuszczając przeciwnika do dogodnych sytuacji. Jedynym zagrożeniem naszej bramki były rzuty rożne wykonywane przez drużynę Skry. Dobra realizacja założeń na ten mecz wraz z konsekwentną grą i wysokim zaangażowaniem doprowadziła nas do zwycięstwa - opisał przebieg spotkania trener Piotr Tomsia

Zagłębie Sosnowiec - KS Skra Częstochowa - 1:0 (1:0)

Bramka: Dominik Blecharczyk 

Skład: Król, Buba, Poradowski, Blecharczyk D., Żądło, Mironowicz, Adamek, Musiał, Surlej, Donkow, Mądry, Jasiński, Kwaśniak

II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA PŁN. (2007)

- Mecz jednostronny, w którym nasza dominacja była niepodważalna w żadnym elemencie gry. Zapisujemy kolejne zwycięstwo i dalej mocno pracujemy, myśląc o kolejnym ważnym meczu - powiedział po spotkaniu trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Ajaks Częstochowa - 7:0

Bramki: 4x Świątek, Sz.Krawiec, Jurkiewicz, samobójcza (asysty: 2x Kapera, Mądry, Orczyk)

Skład: Zając, Domin, Sz.Krawiec, Kopera, Kapera, Świątek, Mądry, Orczyk, Manterys. Zagrali również: Małota, Gabor, Grochowski, Dostał, Jurkiewicz

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Mecz zdecydowanie z przewagą Zagłębia pod każdym względem. Szacunek dla rywala za walkę! - powiedział trener Miłosz Miśkiewicz.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Akademia 2012 - 22:3

Bramki: 7x Stolarski, 4x Miśkiewicz, 5x Rogacz, 2x Jamróz, Gołębiowski, Augustyn, Przebindowski, Stehlik

Skład: Stolarski, Miśkiewicz, Rogacz, Jamróz, Gołębiowski, Augustyn, Przebindowski, Stehlik, Grysak, Stawiński, Wojtal, Mietelski

V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Nasza drużyna w pełni realizowała założenia, które zostały wprowadzone w mikrocyklu poprzedzającym mecz. Zawodnicy zrozumieli bardzo dobrze zadania oraz potrafili sami podejmować trafne decyzje na boisku - powiedział po meczu trener Dawid Rzepliński. 

KKS Czarni Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec - 0:10 

Bramki: 2x Rajski, 2x Wysocki, Malecki, Wieliński, Madej, Siedlecki, Gaweł, samobójcza

Skład: Rajski, Wysocki, Malecki, Wieliński, Madej, Siedlecki, Gaweł, Mamerski, Strózik, Sułkowski, a także Osman, Imieliński, Kotyza, Świerad

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1 (2009)

- Mecz, w którym przeciwnik nie postawił za wysoko poprzeczki. Wynik najlepiej obrazuje przebieg spotkania - skomentował krótko trener Piotr Krakowiak

Zagłębie Sosnowiec - UKS Jedynka Łazy - 13:0

Skład: Kozak, Tomaszewski, O. Nowak, Radomski, Pasierb, Jagieło, Holewa, Markiewicz, Wydrych 

W sobotę podopieczni trenera Piotra rozegrali również sparing z Rakowem Częstochowa. Mecz zakończył się zwycięstwem częstochowskiej drużyny z wynikiem 4:5. W spotkaniu zagrali: Lukoszek, Pyryt, Chatys, Tarnowski, Danowski, Knapik, Gut, Matyja, Dusza, J. Nowak 

- Bardzo dobry mecz obu drużyn. Wysoka jakość piłkarska utrzymywana przez 1,5 godziny czasu trwania spotkania. Można zaobserwować decydowany postęp z meczu na mecz oraz duże zaangażowanie naszych zawodników - podsumował trener Krakowiak.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2 (2009)

Kolejna drużyna Akademii im. Włodzimierza Mazura zdeklasowała w miniony weekend przeciwnika. Podopieczni trenera Łukasza Walczaka zaprezentowali na boisku wiele ofensywnych atutów.

CKS Czeladź - Zagłębie Sosnowiec - 5:21

Bramki: 8x Jurczyk, 2x Skręt, 3x Nogaj, 2x Machowicz, 3x Mierzwiński, 2x Marczyk, Miglus 

Skład: Jurczyk, Skręt, Nogaj, Machowicz, Mierzwiński, Marczyk, Miglus, Jankowski, Kowalik, Król

Ogromne gratulacje dla wszystkich podopiecznych zagłębiowskiej Akademii!