Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 2.05.2019

Roman Janicki podpisał 3-letni kontrakt z Zagłębiem

3-letnim kontraktem związał się z sosnowieckim klubem Roman Janicki. - Chciałbym się cały czas rozwijać, być lepszym piłkarzem - mówi oficjalnej stronie Zagłębia jego wychowanek.

- Kontrakt Romana jest kolejnym sygnałem dla zawodników naszej Akademii - przyznaje Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec. - Chcemy, żeby ten chłopak nie szedł drogą Patryka Mularczyka czy Michała Kiecy, którzy wracają z wypożyczeń, lecz trafił bezpośrednio do pierwszej drużyny. Jest już w pełni produktem" programu, który wprowadziliśmy 6 lat temu i wierzę, że zwiastunem, że poziom kolejnych naszych zawodników pozwoli im zaistnieć na poziomie I ligi czy Ekstraklasy - dodaje z przekonaniem prezes Jaroszewski.

18-letni Janicki ma już za sobą debiut w pierwszej drużynie Zagłębia. - Zagrałem jesienią ubiegłego roku w pucharowym meczu z Olimpią Grudziądz.  Teraz marzę o debiucie w Ekstraklasie, a jak się w niej nie utrzymamy, to w pierwszej lidze. Przede wszystkim chciałbym pomóc klubowi - zapewnia ten zdolny obrońca, który na co dzień występuje w drugiej drużynie Zagłębia.