HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 8.05.2019

Majówka na murawie

Młodzieżowe rozgrywki ligowe trwają w najlepsze. Zagłębiacy wciąż walczą z pełnym zaangażowaniem o ligowe punkty. Kto zasilił ligowe konto?

Młodzi zawodnicy nie mogli w pełni korzystać z majówkowego odpoczynku, ponieważ mieli swoje boiskowe obowiązki. Wszyscy adepci piłki nożnej stanęli do rywalizacji w pełnej gotowości. Chociaż miniony tydzień nie był tak spektakularny, jeżeli chodzi o pojedynki podopiecznych naszej Akademii w ligach wojewódzkich. Jednak bilans jak najbardziej na plus! Dziewięć spotkań zagłębiowskich zespołów zakończyło się pozytywnym wynikiem, a Juniorzy Starsi wywalczyli jeden punkt. Trzy drużyny musiały uznać wyższość rywala. 

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" (2001)

- Dobry mecz toczony w szybkim tempie. Ale szkoda wyniku, ponieważ byliśmy zespołem prowadzącym grę i stwarzającym sytuacje bramkowe. Niestety nie strzeliliśmy tej jednej bramki więcej od przeciwnika. Pracujemy dalej i walczymy o kolejne punkty, które dadzą nam miejsce w czołówce na koniec sezonu i tym samym walkę o Mistrzostwo Śląska - podsumował występ swoich podopiecznych trener Łukasz Nadolny.

Zagłębie Sosnowiec - Tyski Sport - 2:2 (0:1)

Bramki: Widurski (as. Gądek) i Popczyk (as. Durnaś)

Skład: Suchocki, Kumor (74. Kulawik), Hałatek, Kujawa, Durnaś, Brzozowski (46. Kaczmarek), Koniusz, Polak, Szwed, Widurski (65. Popczyk), Gądek.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" (2002)

- Niestety przegrywamy mecz, musimy wyciągnąć wnioski i w najbliższym spotkaniu dać z siebie absolutnie wszystko - powiedział trener Rafał Sadowski

Zagłębie Sosnowiec - KS Rozwój Katowice  - 1:3

Bramka: Niemiec

Skład: Koterwa (60 Żuchowski), Łukomski (70 Płochocki), Grad, Zarzycki, Mociak, Wiszniowski, Paczos (60 Przybyło), Niemiec (75 Filipecki), Nowak (60 Norberciak), Kiwior (85 Gurawski), Sych (45 Pisarek)

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. (2003)

- Udało nam się zrewanżować przeciwnikowi za pierwsze spotkanie. Cieszy mnie dobra dyspozycja zawodników w ostatnim okresie i realizacja ustalonych założeń przedmeczowych - skomentował trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie Sosnowiec - KS Ruch Radzionków - 3:2

Bramka: Miska, Feszter, Barć

Skład: Dudek,  Gocyk,  Kulesza, Krzeszowiec, Flacha, Miłek, Bucki, Chęciński, Korfel, Feszter, Boczoń, Michalski, Barć, Miska, Dąbrowski, Kaczmarczyk, Chechelski, Cebulski.

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- Mecz, w którym cały czas prowadziliśmy grę. Zespół realizował założenia przedmeczowe i powinniśmy to spotkanie zakończyć z większą ilością bramek, lecz niestety trochę zawiodła nas skuteczność - podsumował trener Adrian Zbroja.

Zagłębie Sosnowiec - KP Warta Zawiercie - 1:0 (1:0)

Bramka: Fijałkowski (as. Kruk)

Skład: Dubielak, Kaim, Serwatka, Rydz, Jaskulski, Kurnyta, Płuciennik, Krawczyk, Kopka, Fijałkowski, Kruk. Ponadto grali: Gałka, M.Nibus, Wybański, Siwecki, Milowski 

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)
O meczu mogę powiedzieć krótko: wychodzimy na boisko skoncentrowani i głodni strzelania bramek. Realizujemy założone w szatni cele i mecz kończy się pewnym zwycięstwem! Trenujemy dalej i czekamy na niedzielny mecz ze  Stadionem Śląskim Chorzów - skomentował trener Piotr Strzałkowski.

KKS Czarni Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec - 0:5

Bramki: 3x Siwecki, Manterys, Turek 

Skład: Wałek, Podgrodzki - M.Nibus, O.Nibus, Kajdan Zając, Pomykała, Witkowski, Wilczak, Karbowniczek, Siwecki, Turek, Kopka, Gęsikowski, Manterys 

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. (2005)

- Od samego początku musieliśmy gonić wynik od stanu 1:0 i 2:1 dla gospodarzy. Jednak w ostatecznym rozrachunku to my okazaliśmy się zwycięscy - podsumował trener Marcin Paul.

GKS Gieksa Katowice - Zagłębie Sosnowiec  - 2:3

Bramki: Dziedzic, Barczyk, Tarkowski

Skład: Siuta, Sraga, Wybanski, Łydek Franciszek, Domosławski, Barczyk, Dąbek, Kulawiak, Baran, Dziedzic, Augustyn. Ponadto grali: Łydek Karol, Tarkowski, Celej, Sierka.

III LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA 4 (2005)

- Dobry mecz w naszym wykonaniu. Zagraliśmy bardzo skutecznie i z przebiegu meczu w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo - powiedział po meczu trener Adam Baran.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Gieksa Katowice - 7:3

Bramki: 3x Wojdas, Jarczyński, Winnicki, Gęsikowski, Iwański

Skład: Bijałd, Faroń, Sierka, Smok, Pawelec, Jarczyński, Klimek, Michalski, Majcherczyk, Wojdas, Gęsikowski. Zagrali również: Iwański, Janoska, Winnicki, Walotek, Wilk.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (2006)
Niestety naszym Młodzikom nie udało się zatrzymać Rozwoju Katowice. A trener Wojciech Sączek podsumował spotkanie krótko, ale celnie - ...jak się nie stwarza sytuacji bramkowych to się meczu nie wygrywa. Jak się robi błędy w obronie to się przegrywa...

Zagłębie Sosnowiec - KS Rozwój Katowice - 0:2

Skład: Król, Poradowski, Buba, Blecharczyk F., Mądry, Mironowicz, Kwaśniak, Surlej, Żądło, Wieprzycki, Adamek, Płonka, Blecharczyk D.  

II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA PŁN. (2007)

- Dobry mecz zespołu, biorąc pod uwagę realizację założeń przedmeczowych. Pokazaliśmy charakter oraz dobre umiejętności indywidualne. Jedyne do czego można się doczepić, to słabsza skuteczność pod bramką przeciwnika. Niemniej jednak nie osiadamy na laurach i dalej ciężko pracujemy, aby w kolejnych meczach prezentować się jeszcze lepiej - podsumował mecz trener Mariusz Majewski.

KS Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec - 0:3 (0:0)

Bramki: Świątek, Kopera, Mironowicz (as. Świątek)

Skład: Zając, Domin, Jurkiewicz, Blecharczyk, Mironowicz, Musiał, Mądry, Świątek, Manterys. Ponadto zagrali: Małota, Orczyk, Sz. Krawiec, Kopera, Kapera.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Zawodnicy stanęli na wysokości zadania! Chłopcy zrealizowali zadania indywidualne, co w konsekwencji przyniosło pozytywny efekt i wysoko wygraliśmy - powiedział trener Miłosz Miśkiewicz.

KS Górnik Jaworzno - Zagłębie Sosnowiec - 4:10

Bramki: 4x Stolarski, Miśkiewicz, 2x Augustyn, 2x Przebindowski, Rogacz

Skład: Wojtal, Przebindowski, Gołębiewski, Stehlik, Miśkiewicz, Agustyn, Stolarski. Ponadto grali: Obszanski, Mieteleski, Stasinski, Rogacz. 

V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- W meczu wystąpili zawodnicy, którzy z różnych przyczyn mieli rozegranych mniej meczów mistrzowskich. Jesteśmy zadowoleni z postawy zawodników i ze zwycięstwa. Ale wyciągnęliśmy też kilka wniosków na przyszłość - skomentował trener Dawid Rzepliński.

Zagłębie Sosnowiec - Akademia Sportu Wojkowice - 10:2

Bramki: 4x Kotyza, 2x Madej, 2x Gaweł, 2x Świerad

Skład: Kotyza, Madej, Gaweł, Świerad, Socha, Brzeziński, Mamerski, Nowak, Osman, Siedlecki, Warzecha, Chabrzyk, Janiszewski, Ziarkowski

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1 (2009)
Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był rozgrywany pod nasze dyktando, czego efektem jest wynik końcowy. Dobra postawa naszych zawodników w grze ofensywnej odważne decyzje oraz dużo skutecznych pojedynków "jeden na jeden". Do tego uważna i zdecydowana gra w obronie, co złożyło się na fajny mecz w naszym wykonaniu - skomentował spotkanie trener Adrian Barański, który poprowadził drużynę pod nieobecność trenera Piotra Krakowiaka, będącego na turnieju międzynarodowym Landek Cup.

LKS Przemsza Siewierz - Zagłębie Sosnowiec - 2:11

Bramki: 3x Markiewicz, Jagieło, 3x Miglus, Holewa, Jurczyk, Tomaszewski, Danowski 

Skład: Więcławek, Holewa, Jagieło, Tomaszewski, Danowski, Jurczyk, Miglus, Król,  Markiewicz

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2 (2009)
Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu i w pełni zasłużona porażka. W tym spotkaniu nic nam nie wychodziło i nie potrafiliśmy się przeciwstawić dobrze dysponowanym gościom. Wyciągamy wnioski i ciężko pracujemy aby unikać w przyszłości podobnych wpadek - powiedział po zakończonym pojedynku trener Łukasz Walczak.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Akademia 2012 - 2:11

Bramki: 2x Nogaj

Skład: Kozak, Markowski, Nogaj, Jankowski, Marczyk, Mierzwiński, Skręt, Nowak, Pasierb 

Gratulacje!