HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 9.05.2019

MŁODZIEŻ ZDOBYŁA LANDEK CUP

Reprezentacja naszych klubów partnerskich oraz klubów współpracujących z Zagłębiem Sosnowiec wygrała międzynarodowy turniej LANDEK CUP 2019. Zespół z rocznika 2008, grający pod szyldem Zagłębia Dąbrowskiego, okazał się najlepszy w stawce 48 drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy!

Landek Cup to turniej piłki dziecięcej, którego organizatorem każdego roku jest Odra Petrkovice. W pierwszy weekend maja odbyła się już dziewiąta edycja tej bardzo prestiżowej imprezy. W tym roku w zawodach wzięły udział tak znane kluby jak Dynamo Kijów, Karpaty Lwów, Banik Ostrava, Viktoria Pilzno, SFC Opava, MFK Karvina, Górnik Zabrze i Wisła Kraków.

W Landek Cup 2019 znakomicie reprezentowały nasze miasto i cały nasz region dwie drużyny. Pod opieką trenerów Piotra Tomsi i Sławomira Ciućki zagrało Zagłębie Dąbrowskie (rocznik 2008), a Piotr Krakowiak przyjechał z rocznikiem 2009 Zagłębia Sosnowiec. Zagłębie Dąbrowskie zajęło pierwsze miejsce, wygrywając w drodze po puchar z takimi drużynami jak Dynamo Kijów, Banik Ostrava czy Viktoria Pilzno, a młodszy zespół uplasował się na jedenastej pozycji. Warto odnotować również fakt, że nasi piłkarze zdobyli najwyższe miejsca spośród wszystkich polskich drużyn, które przyjechały do Czech!

Trener Sławomir Ciućka (Zagłębie Dąbrowskie): Bardzo fajny i dobrze zorganizowany turniej. To była super przygoda dla chłopaków, a także dobra okazja do lepszego poznania się i integracji drużyny. Dysponowaliśmy podczas turnieju jedenastoma świetnymi zawodnikami. Z tej grupy utworzyliśmy dwie mocne piątki, które wzajemnie się uzupełniały.  Jak nie jedni, to drudzy podkręcali tempo meczu, a bywało i tak, że oba składy grały wspaniale. Spotkania 12-minutowe mają swoją specyfikę, nie zawsze wygrywa lepszy, ale w Petrkovicach w pełni zasłużenie stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. No i te karne na koniec! Dramaturgia finału była niesamowita. Wielkie brawa dla drużyny, trenerów wszystkich klubów, w których na co dzień trenują chłopcy z projektu Zagłębie Dąbrowskie oraz dla rodziców! To był super weekend!

Jeszcze w trakcie zawodów w Petrkovicach reprezentacja rocznika 2008 Zagłębia Dąbrowskiego otrzymała zaproszenie na turniej Future Cup, który odbędzie się w okolicach Budapesztu pod koniec sierpnia. Nasi młodzi gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił w rywalizacji z Hellas Verona (Włochy), Austrią Wiedeń (Austria), Slovanem Bratysława (Słowacja), CFR Cluj (Rumunia), FC Budapeszt, Honvedem Budapeszt (Węgry) i Napa United (USA).

A tuż po zawodach oba roczniki dowiedziały się, że pojadą w maju na Escola Varsovia Cup, gdzie oprócz naszych utalentowanych młodych futbolistów pojawią się tak znane drużyny jak AS Roma (Włochy), Everton FC (Anglia), Stoke City (Anglia), Olympiakos Pireus (Grecja), Legia Warszawa, Escola Varsovia i Widzew Łódź.

Serdecznie gratulujemy naszym podopiecznym i trenerom wspaniałego występu w Petrkovicach i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w międzynarodowej rywalizacji!
Czym skorupka za młodu...

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, która znajduje się TUTAJ.

Zagłębie Dąbrowskie (rocznik 2008) - zdobywcy Landek Cup 2019: Filip Jędrusik, Kacper Grzesikowski, Patryk Tylec, Igor Mirowski, Bolesław Pałka, Patryk Walczak, Bartosz Górkiewicz, Adam Ciućka, Mateusz Kania, Kacper Loranc i Olivier Skolik.