HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 12.05.2019

AKADEMIA Z KLASĄ! (VIDEO)

Akademia im. Włodzimierza Mazura to idealne miejsce dla tych, którzy kochają piłkę nożną i chcą podnosić swoje umiejętności. Już 23 maja odbędą się testy sprawnościowe w ramach naboru do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębia Sosnowiec. Zapraszamy kandydatów do klas VII i VIII SP oraz I LO.

Akademia Zagłębia im. Włodzimierza Mazura to...

...akademia z klasą i perspektywami. Najlepsza infrastruktura sportowa w regionie. Boiska z naturalną i sztuczną nawierzchnią, boisko pod balonem, boisko do beachsoccera, siłownia i sala fitness, basen pływacki, restauracja klubowa. Szkoła z renomą i tradycjami. Dwupiętrowy budynek bez barier architektonicznych. Sąsiedztwo parku miejskiego i niedaleka odległość od centrum miasta. Nowoczesna baza edukacyjna. 12 sal z tablicami interaktywnymi, nowatorskie metody nauczania, pracownie przedmiotowe z dostępem do internetu, pracownie informatyczne, biblioteka i czytelnia multimedialna, gabinet lekarski. Doskonale skomunikowana ze szkołą bursa. Funkcjonalny system monitoringu. Największy w Polsce wodny plac zabaw, plaża miejska i ścieżki rowerowe.

To wszystko w jednym miejscu! Graj, ucz się i ciesz się życiem w Sosnowcu!

Jak wygląda rekrutacja?

Kandydaci do klas VII SP oraz I LO biorą udział w rekrutacji do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębia według ogólnie obowiązujących procedur. Osoby pragnące kontynuować naukę w klasie sportowej o profilu piłka nożna są zobowiązane do wzięcia udziału w testach sprawnościowych zorganizowanych przez naszą Akademię. Testy w ramach naboru zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, która na co dzień prowadzi młodzieżowe drużyny Zagłębia Sosnowiec.  Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny, rozpoczną naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu w roku szkolnym 2019/2020 oraz zostaną zawodnikami Akademii im. Włodzimierza Mazura.

Przed przystąpieniem do testów sprawnościowych do klasy VII SP należy złożyć odpowiedni wniosek w sekretariacie szkoły. Termin upływa 20.05.2019. Wzory wniosków dostępne są na stronie internetowej ZSO nr 3.

Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów składają wnioski w dniach od 13 maja do 25 czerwca. Poszczególne etapy rekrutacji do klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego znajdują się na stronie www.prus.sonowiec.pl.

Kiedy odbędą się testy sprawnościowe?

  • Klasa VII SP 23.05.2019 (czwartek) godz. 14:30
  • Klasa VIII SP 23.05.2019 (czwartek) godz. 14:30 - nabór uzupełniający
  • Klasa I LO 23.05.2019 (czwartek) godz. 16:30

Masz pytania?

Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką funkcjonowania zagłębiowskiej Akademii. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej oraz w naszych mediach społecznościowych.

Szczegółowych informacji udzielą:

  • Łukasz Girek, Manager Akademii Zagłębia Sosnowiec - tel.: 535 060 553
  • Grzegorz Bąk, trener Akademii, koordynator naboru - tel.: 512 137 557

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu

www.prus.sosnowiec.pl

tel.: (32) 299-89-42

Akademia Zagłębia to miejsce dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy!