HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #drugi zespół

 13.05.2019

Lekcja od starszych

Sosnowiczanie łatwo poradzili sobie na bocznym boisku z Odrą Miasteczko Śląskie, pewnie wygrywając 8:1.

W wyjściowej jedenastce drugiej drużyny znalazło się aż siedmiu graczy trenujących na codzień z jedynką. W Gdyni w osiemnastce meczowej pojawiła się także dwójka młodych zawodników - Roman Janicki i Kacper Radkowski

Mecz rozpoczął się od łatwego błędu w naszej defensywie i od samego startu zmagań trzeba było gonić rezultat. Nasz zespół nie podłamał się utratą pierwszego gola i rozpoczął strzelanie na swoją korzyść. 

Do remisu doprowadził doświadczony Martin Pribula, który w kolejnym meczu potwierdza swoją dobrą dyspozycję po kontuzji. Słowak przy pierwszej bramce ładnie złamał akcję do środka na lewą nogę i precyzyjnie strzelił obok bramkarza. Po grze naszego zespołu było widać, że następne trafienia to tylko kwestia czasu. Zagłębiacy potrafili utrzymać się z piłką w środkowej strefie boiska i stamtąd stworzyć sobie okazję na polu karnym rywala. 

W tym meczu na plus można wyróżnić parę stoperów, którzy wpisali się do protokołu meczowego zaliczając swoje trafienia. Do gola Kacpra Radkowskiego swoją cegiełkę dał także Emil Kłosek. Środkowy obrońca na dłużej zakotwiczył w polu karnym Odry i wykorzystał dokładną centrę Romana Janickiego z bocznego sektora boiska. 

Ostatni kwadrans to prawdziwy popis napastników, którzy w ostatnie 20 minut zaliczyli trzy trafienia. Wynik ustalił Martin Pribula, który bramką na 8:1 przypieczętował swojego hat-tricka.

Galerię zdjęć ze spotkania zobaczycie - tutaj

Zagłębie II Sosnowiec - Odra Miasteczko Śląskie 8:1 (3:1)

Bramki: 1:1 Martin Pribula (23' asysta - Tomasz Nowak), 2:1 Martin Pribula (36' asysta - Bruno Łoziński), 3:1 Giorgi Gabedawa (45'), 4:1 Kacper Radkowski (50' asysta - Tomasz Pietrzak), 5:1 Emil Kłosek (71' asysta - Roman Janicki), 6:1 Olaf Nowak (72' asysta - Tomasz Nowak), 7:1 Olaf Nowak (77' asysta - Tomasz Nowak), 8:1 Martin Pribula (84' asysta - Tomasz Nowak)

Zagłębie II: Jewuła (46 Czyż) - Łoziński (70 Prokop), Radkowski, Kłosek, Durnaś (46 Moncada) - Greššák - Gabedawa (46 O. Nowak), T. Nowak, Pietrzak, Janicki - Pribula.