HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 13.05.2019

Valdas Ivanauskas po sezonie odejdzie z Zagłębia

Na konferencji prasowej przed wtorkowym meczem z Koroną trener Valdas Ivanauskas potwierdził, że po sezonie odejdzie z Zagłębia. - Jestem po rozmowach z prezesem klubu i to są moje ostatnie mecze - przyznał Ivanauskas.
Najcięższa robota w karierze

Szkoleniowiec Zagłębia oceniając swoją pracę w Sosnowcu, która nie przełożyła się na realizację konkretnego celu, jakim było utrzymanie Ekstraklasy dodał: "To była najcięższa robota w mojej karierze trenerskiej."

We wtorek o godz. 20:30 piłkarze pożegnają ekstraklasowy sezon na Stadionie Ludowym.

- To będzie nasz ostatni mecz u siebie. Niestety, nie udało się zrealizować naszego celu, którym było utrzymanie. Próbowaliśmy wszystkiego. Postaramy się dobrze pożegnać z naszymi kibicami. Ten mecz nie ma już znaczenia dla układu tabeli - dodał szkoleniowiec.

Litewski opiekun Zagłębia zapowiedział zmiany w składzie i debiuty zawodników, którzy dotąd nie grali na tym szczeblu rozgrywek.

- Będą mogli pokazać swoje umiejętności w dużej piłce. To wszystko jest smutne, ale tak jest, że raz się jest u góry, raz na dole. To doświadczenie dla nas wszystkich w klubie. Ekstraklasa to wysoki poziom i trzeba być na to dobrze przygotowanym. My zrobiliśmy wszystko, ale też jak wiecie było kilka decyzji na naszą niekorzyść. Było to widać w telewizji i VAR-ze. Te decyzje kosztowały nas dużo punktów - stwierdził Ivanauskas, który w październiku zastąpił na stołku trenerskim Dariusza Dudka


Grają o dobre imię Klubu

Litwin przyznał, że już przed poprzednim spotkaniem z Arką Gdynia, przegranym na wyjeździe 0:2, niełatwo było zmotywować drużynę.

- Mimo to walczyliśmy, graliśmy w piłkę, pokazaliśmy, że jeszcze nie umarliśmy. Teraz też łatwo o motywację pewnie nie będzie - zaznaczył.

Z kolei Sebastian Milewski podkreślił, że we wtorek wraz z kolegami powalczy o jak najlepszy wynik.

- Dla nas nic się nie zmienia. Wiemy, że jesteśmy już w pierwszej lidze, ale podchodzimy do tych ostatnich meczów z takim samym nastawieniem i zaangażowaniem, jak do każdego innego spotkania. To, że spadliśmy nie oznacza, ze teraz się przed rywalami położymy na boisku i oddamy punkty. Wręcz przeciwnie, chcemy się najlepiej pokazać i zakończyć sezon pozytywnie - stwierdził środkowy pomocnik Zagłębia.