HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 15.05.2019

Od A do Z - raport Akademii

Miniony weekend znów był pełen emocji. Młodzi Zagłębiacy jak co tydzień przystąpili do boiskowych pojedynków.

Była radość. Był smutek. Niektórzy czuli niedosyt, inni rozgoryczenie, ale byli też tacy, którzy mogli pozwolić sobie na wybuch euforii. Cały alfabet emocji! Tak właśnie wyglądały ostatnie spotkania podopiecznych zagłębiowskiej Akademii. W każdej lidze mogliśmy oglądać niepowtarzalne spektakle, a każdy z nich miał inny finał. Oczywiście marzymy o tym, żeby każda drużyna zawsze wynosiła z ligowego spotkania trzy punkty, ale wtedy sport szybko stałby się nudny. O spotkaniach swoich zespołów opowiedzieli nasi trenerzy. Spoglądamy też na wyniki i strzelców bramek.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" (2001)

 - Dobry mecz w naszym wykonaniu, całkowicie pod naszą kontrolą. Prowadziliśmy grę i nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na dobre sytuacje. Przygotowujemy się do następnych spotkań - powiedział trener Łukasz Nadolny.

Zagłębie Sosnowiec - KS Rozwój Katowice - 4:0 (0:0)

Bramki: Popczyk (as. Kaczmarek), Krajewski (as. Kaczmarek), Widurski, Kaczmarek (as. Pasieka)

Skład: Suchocki, Kumor (75' Kulawik), Starzyński (46' Pasieka), Kujawa, Hałatek (45' Koniusz), Chatys (45' Mańka), Polak, Szwed (45' Widurski), Kaczmarek, Popczyk, Gądek (45' Krajewski).

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" (2002)

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Rafała Sadowskiego. Jednak sam szkoleniowiec podszedł do wygranej z dystansem i  bez większych emocji, a spotkanie skomentował w kilku słowach - Poprawy mecz w naszym wykonaniu. Cieszymy się z trzech punktów i gramy dalej!

GKS Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec - 1:3

Bramki: Samobójcza (as. Nowak), Nowak (as. Mociak), Wiszniowski (as. Niemiec)

Skład: Żuchowski, Łukomski, Zarzycki, Grad, Mociak, Wiszniowski, Sych (75 Płochocki), Kiwior (75 Paczos), Niemiec (90 Filipecki), Norberciak (60 Pisarek) (90 Przybyło), Nowak (85 Gurawski).

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. (2003)

- Mimo porażki zagraliśmy dobry mecz. Szkoda niewykorzystanych sytuacji w ostatnich minutach meczu...- wspomniał trener Grzegorz Bąk

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec - 3:2

Bramki: Miska, Kaczmarczyk

Skład: Dudek, Gocyk, Kulesza, Krzeszowiec, Flacha, Miłek, Bucki, Chęciński, Korfel, Feszter, Boczoń, Michalski,  Barć,  Miska, Dąbrowski, Kaczmarczyk, Chechelski

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- Zespół realizował założenia przedmeczowe, a do zwycięstwa zabrakło niewiele. Szkoda, bo rywal zdobył bramkę w samej końcówce spotkania po błędzie indywidualnym jednego z naszych zawodników. Był to naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu, ale niestety nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy... Jednak z samej gry możemy być zadowoleni - podsumował pojedynek trener Adrian Zbroja.

Zagłębie Sosnowiec - KS Rozwój Katowice - 2:2 (1:1)

Bramki: Kurnyta (as. Fijałkowski), Rydz (as. Wołowiec)

Skład: Dubielak, Jaskulski, Rydz, Serwatka, Kaim,  Płuciennik, Kurnyta, Wołowiec, Fijałkowski, Kruk, Milowski. Ponadto grali: Kopka, Gałka, Manterys, Siwecki.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- W tym meczu pokonały nas stałe fragmenty gry. Dwie bramki strzelone po rzucie wolnym oraz jedna z rzutu karnego przesądziły o wyniku. Uważam, że mecz był wyrównany. Pierwsza połowa prowadzona przez nasz zespół, a w drugiej inicjatywę przejęli rywale. Jest to pierwsza porażka naszego zespołu w sezonie. Trenujemy dalej i koncentrujemy się na czwartkowym spotkaniu z Ruchem Chorzów - skomentował trener Piotr Strzałkowski.

Zagłębie Sosnowiec - KS Stadion Śląski Chorzów - 0:3

Skład: Wałek, O.Nibus, Tomalski, Zając, Kajdan, Pomykała, Karbowniczek, Bąk, Witkowski, Turek, Siwecki. Ma murawie pojawili się również: Podgrodzki, M.Nibus, Krawczyk, Bazgier, Witczak, Wilczak, Kopka.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. (2005)

- Zagraliśmy dobry mecz. Cieszy nas zwycięstwo, ale przede wszystkim powrót do składu zawodników po kontuzjach. Teraz czekamy jeszcze na Antka Kulawiaka, aby do kolejnych spotkań przystąpić w komplecie - powiedział trener Marcin Paul.

Zagłębie Sosnowiec  - SSR APN Knurów - 7:1

Bramki: 2 x Baran,  Dziedzic, Celej, Sraga, Dąbek, Łagan. 

Skład: Siuta, Sraga, Wybanski, Łydek Franciszek, Domosławski, Celej, Dąbek, Tarkowski, Baran, Dziedzic, Augustyn. Ponadto grali: Łydek Karol, Łagan, Barczyk.

III LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA 4  (2005)

- Spotkały się dwa równorzędne zespoły. Częściej byliśmy w posiadaniu piłki, natomiast nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Przeciwnicy byli zdecydowanie bardziej konkretni pod naszą bramką, a nam zabrakło decydującego podania - podsumował mecz trener Adam Baran.

KS Stadion Śląski Chorzów - Zagłębie Sosnowiec - 2:0

Skład: Janoska, Pawelec, Sierka, Smok, Faroń, Majcherczyk, Wojdas, Jarczyński, Michalski, Klimek, Gęsikowski. Zagrali również: Iwański, Winnicki, Szczepański.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (2006)

- Od początku meczu stroną dominującą byli gospodarze, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Po zdobyciu bramki kontrolowali przebieg gry, posiadając nad nami przewagę. My z kolei mieliśmy duże problemy w kreowaniu gry w ofensywie, nie radziliśmy sobie z dobrze dysponowanym przeciwnikiem w tym dniu, który w drugiej połowie udokumentował swoją wyższość nad nami zdobywając drugą bramkę .Gratulacje dla przeciwnika za zasłużone zwycięstwo - powiedział trener Piotr Tomsia.

BBTS Podbeskidzie - Zagłębie Sosnowiec  - Sosnowiec  2:0 (1:0)

Skład: Król, Buba, Poradowski, Blecharczyk D., Żądło, Adamek, Kwaśniak, Surlej, Donkowski , Musiał, Jasiński

II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA PŁN. (2007)

- Przegrywamy wysoko mecz, mimo, że do przerwy nic nie wskazywało na taki obrót sprawy. W pierwszych 30 minutach chłopcy realizowali założenia przedmeczowe, dobrze grając w fazie obrony, umiejętnie zawężając i skracając pole gry oraz odpowiednio reagując po stracie piłki. Ponadto stworzyliśmy dwie czy trzy dobre okazje do strzelania bramki. W drugiej połowie wraz ze stratą pierwszej bramki straciliśmy koncentrację i pewność siebie, a Górnik dał nam lekcję zaangażowania, ambicji i charakteru. Mimo rozgoryczenia niekorzystnym wynikiem, musimy sobie zdawać sprawę, że dostaliśmy od przeciwnika na tacy wskazówki nad czym musimy mocniej pracować, aby podobne scenariusze nie powtórzyły się w przyszłości - skomentował spotkanie swoich podopiecznych trener Mariusz Majewski.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec - 3:0 (0:0)

Skład: Zając, Jurkiewicz, Domin, Kopera, Mironowicz, Blecharczyk, Musiał, Świątek, Manterys. Zagrali także: Małota, Kapera, Sz.Krawiec, Orczyk

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Nasza drużyna na mecz wyszła z założeniami, które zostały przygotowane na pojedynek z niżej notowanym rywalem. Zależało nam na tym, aby ten mecz był odpowiednio bodźcowany, by w ten sposób zadbać o rozwój zawodników. Cieszymy się z realizacji zadań oraz wysokiej wygranej! - powiedział trener Dawid Rzepliński.

Zagłębie Sosnowiec - JSP Szczakowianka - 23:1

Bramki: 3x Rogacz, 4x Miśkiewicz, 3x Świerk, Stehlik, 2x Przebindowski, Madej, Mamerski, 4x Augustyn, Stawiński, 3x Obszański

Skład: Rogacz, Miśkiewicz, Świerk, Stehlik, Przebindowski, Madej, Mamerski, Augustyn, Stawiński, Obszański, Wojtal, Flak.

V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

Trener Miłosz Miśkiewicz nie musiał dużo mówić o meczu, ponieważ wynik zobrazował wszystko. Trener jedynie potwierdził wydarzenia boiskowe - Mecz zdecydowanie zdominowała drużyna Zagłębia w każdym aspekcie.

Zagłębie Sosnowiec - RKS Grodziec - 14:2

Bramki: 3x Wieliński, 5x Imieliński, 2x Malecki, 2x Strózik, Socha, Chabrzyk

Skład: Kotyza, Gaweł, Imieliński, Malecki, Nowak, Wysocki, Osman, Rajski, Socha, Wieliński, Siedlecki, Chabrzyk, Janiszewski, Strózik

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1 (2009)

- W tym spotkaniu nie potrafiliśmy wypracować prowadzenia. Obie drużyny miały lepsze i gorsze fragmenty gry, co odzwierciedla wynik. W następnym meczu musimy pokazać, że potrafimy przejąć inicjatywę, a w najbliższym czasie popracować nad grą w defensywie i ofensywie -  skomentował mecz trener Piotr Krakowiak.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Football Academy Zawiercie - 4:4

Bramki: 2x Jurczyk, Jankowski, Jagieło

Skład: Jurczyk, Jankowski, Kowalik, Jagieło, Holewa, Król, Radomski, Pyryt.

Podopieczni trenera Piotra rozegrali także sparing z Juventusem Piekary Śląskie. - Dobry mecz w naszym wykonaniu i pełna dominacja nad przeciwnikiem! - wspomniał po meczy trener.  

Zagrali: Cieplinski (bramkarz z rocznika 2010), Tarnowski, Knapik, Gut, Pyryt, Tomaszewski, Radomski, Nowak, Chatys, Bochenek

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2 (2009)

- Szkoda, że nie udało się wykorzystać więcej sytuacji bramkowych. Musimy być bardziej konsekwentni w swojej grze i pokazywać dominację i determinację na boisku  - powiedział po zakończonym spotkaniu trener Piotr Krakowiak, który w minionym tygodniu poprowadził obie grupy rocznika 2009.

UKS Piłkarz Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec - 1:4

Bramki: 2x Wydrych, Markiewicz, Skręt

Skład: Marczyk, Markiewicz, Nowak, Skręt, Pasierb, Więcławek, Wydrych oraz Bochenek.

W tym czasie trener Łukasz Walczak i część zawodników U10 brali udział w turnieju FlyPark Cup 2019. Zagłębiacy stanęli na najwyższym stopniu podium, dzięki zwycięstwom nad Hutnikiem Kraków, Wisłą Brzeźnica oraz AP 21 Chrzanów, która była organizatorem imprezy.

- Bardzo udany turniej w naszym wykonaniu mieliśmy okazję skonfrontować nasze umiejętności z zespołami na wysokim poziomie i daliśmy radę w każdym meczu, nie notując żadnej porażki. Duże brawa dla zespołu, bo chłopcy zostawili sporo zdrowia na boisku, dumnie reprezentując nasz klub - podsumował trener Łukasz Walczak.

W turnieju zagrali: Kozak, Skręt, Matyja, Nowak, Mierzwiński, Machowicz, Wydrych, Pasierb, Markiewicz, Nogaj.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za walkę wszystkim zawodnikom!