HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice

 20.05.2019

Adrian Czaplak i Konrad Kumor pomogli w biciu rekordu Polski

Adrian Czaplak i Konrad Kumor wzięli w piątek udział w akcji charytatywnej "Razem możemy więcej" i wspólnie z uczestnikami imprezy ustanowili rekord Polski w przeciąganiu autokaru za pomocą liny.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu (Szkoła podstawowa nr 38 im. T.Kościuszki i wygasające Gimnazjum nr 8) oraz ZUS przy wsparciu sponsorów zorganizowały piknik rodzinny o charakterze charytatywnym, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla uczniów niepełnosprawnych. Impreza odbyła się pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca. Festyn przebiegał pod hasłem "Razem możemy więcej" i miał na celu integrację różnych grup społecznych, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem ograniczeń, spowodowanych chorobą czy niepełnosprawnością.

Organizatorzy przy udziale sponsorów  przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin - wykłady o tematyce społecznej, konkurencje sportowe, występy artystyczne, punkty gastronomiczne, licytację prac dzieci, gry w stylu PRL, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz motocykli i wiele innych. W pikniku wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz Wiceprezydent Zbigniew Byszewski.

Akcję sosnowieckiej szkoły chętnie wsparli również nasi piłkarze. Adrian Czaplak i Konrad Kumor wzięli udział w oficjalnym przemarszu, a następnie podjęli próbę bicia rekordu Polski w liczbie osób przeciągających autokar za pomocą liny, która zakończyła się sukcesem. Był też czas na zdjęcia z kibicami oraz rozdawanie autografów. Młodzi pasjonaci futbolu mieli również okazję spotkać się na boisku z wychowankami Zagłębia Sosnowiec.