HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 21.05.2019

Dobre występy zagłębiowskiej młodzieży

Podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura mają za sobą kolejne ligowe pojedynki. Ten weekend zdecydowanie należał do Zagłębia!

Młodzieżowe drużyny naszego kluby nie mogły się nudzić. Większość z nich znów rywalizowała w swoich ligach. Był również czas na turnieje czy sparingi. A emocji nie brakowało, szczególnie tych pozytywnych, ponieważ Zagłębiacy w minionym tygodniu odnieśli dziewięć ligowych zwycięstw. Jeden zespół naszej Akademii musiał podzielić się punktami. Niestety dwie drużyny nie zakończyły swoich pojedynków zdobyczą punktową. Jednak bilans zwycięstw bezapelacyjnie przemawia na naszą korzyść i obrazuje bardzo silną rolę zagłębiowskiej Akademii Piłkarskiej w juniorskich ligach województwa śląskiego. 

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" (2001) 

- Dobry mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy skuteczni w działaniach ofensywnych i defensywnych, co przeniosło się na zwycięstwo. Teraz przygotowujemy się do następnego ciężkiego meczu w Wodzisławiu - skomentował niedzielny pojedynek trener Łukasz Nadolny.


KS GKS 1962 Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec - 1:5 (0:2)

Bramki: Widurski (as. Pasieka), Widurski (as. Popczyk), Polak (as. Popczyk), Popczyk (as. Pasieka), Bednarz (as. Popczyk)

Skład: Suchocki, Pasieka, Starzyński, Kujawa, Polak, Chatys, Mańka (30' Bednarz), Widurski, Kaczmarek, Popczyk, Wala (60' Gurawski)

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" (2002) 

- Poprawnie rozegrany, a co najważniejsze wygrany mecz, pełen emocji. A tych dostarczyła m. in. obronna rzutu karnego przez naszego bramkarza w 94 minucie. Cieszymy się i już szykujemy się do kolejnego spotkania - podsumował mecz trener Rafał Sadowski.

BBTS Podbeskidzie - Zagłębie Sosnowiec - 2:3

Bramki: Wiszniowski (as. Sych), Nowak (as. Mociak), Wiszniowski

Skład: Żuchowski, Łukomski, Grad, Zarzycki (20 Płochocki), Mociak, Wiszniowski, Niemiec (55 Norberciak), Paczos (70 Gurawski), Sych (75 Filipecki), Kiwior, Nowak (85 Przybyło)

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. (2003)

- Był to dla nas ciężki mecz. Mieliśmy zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale przeciwnik wyprowadzał szybkie kontry, po których mieliśmy duże problemy. Szkoda niewykorzystanych sytuacji z drugiej połowy, bo końcówka spotkania była dość nerwowa. Oczywiście cieszy nas kolejne zwycięstwo ze starszym rocznikiem - powiedział po spotkaniu trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie Sosnowiec - SKS Gwarek Zabrze - 2:1

Bramki: 2x Majchrzak

Skład: Balas, Gocyk, Kulesza, Krzeszowiec, Flacha, Miłek, Bucki, Chęciński, Korfel, Feszter, Boczoń, Michalski, Barć, Miska, Kaczmarczyk, Chechelski

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004) 

- Mecz, w którym to my prowadziliśmy grę, a przeciwnik strzelał bramki... Całkowicie zdominowaliśmy rywala, który jednak okazał się zabójczo skuteczny i wykorzystał wszystkie okazje pod naszą bramką - skomentował występ swoich zawodników trener Adrian Zbroja

KS Stadion Śląski Chorzów - Zagłębie Sosnowiec - 3:1 (1:0)

Bramka: Fijałkowski (as. Rydz)

Skład: Wałek, Jaskulski, Rydz, Serwatka, Kaim, Gałka, Płuciennik, Wołowiec, Milowski, Kruk, Fijałkowski. Ponadto grali: Kurnyta, Kopka, Siwecki, Manterys, Krawczyk, Nibus M. 

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004) 

- Mecz wyrównany. U rywali dominowały aspekty fizyczne,  a u nas piłkarskie. Bardzo szybkie tempo spotkania i mocna walka. Brakło 3 minut, aby 3 punkty zostały w Sosnowcu... Nieporozumienie bramkarza z obrońcą zakończyło się bramką samobójczą i wynikiem 2:2. Na dużą pochwałę za występ w tym spotkaniu zasługuje Filip Kajdan. Trenujemy dalej przed kolejnym meczem, tym razem z GKS Katowice - podsumował pojedynek trener Piotr Strzałkowski.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Szopienice - 2:2

Bramki: Manterys, Krawczyk

Skład: Manterys, Krawczyk, Mirus, M. Nibus, O. Nibus, Zając, Kajdan, Pomykała, Bąk, Karbowniczek, Turek 

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. (2005) 

- Niestety nasze spotkanie zakończyło się porażką. Przegraliśmy 2:0, chociaż walka była wyrównana. Mieliśmy w tym meczu swoje sytuacje, jednak nie potrafiliśmy ich zamienić na bramki - powiedział trener Marcin Paul.  

GKS Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec - 2:0

Skład: Siuta - Sraga - Wybanski - Łydek Franciszek - Domosławski Celej - Dąbek - Tarkowski - Baran - Łagan - Augustyn. Ponadto grali: Łydek Karol, Smok, Barczyk.III LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ GRUPA 4  (2005) 

- Pewne zwycięstwo, ale musimy ciężko pracować na treningach, żeby jakość naszej gry była zdecydowanie wyższa - krótko podsumował trener Adam Baran

Zagłębie Sosnowiec - APN Siemianowice Śląskie - 4:0

Bramki: Pawelec, Gęsikowski, Wojdas, Iwański

Skład: Janoska, Faroń, Pawelec, Sierka, Szczepański, Majcherczyk, Wojdas, Jarczyński, Klimek, Winnicki, Gęsikowski. Zagrali również: Sosiński, Iwański, Michalski, Walotek, Opalski


Podopieczni trenera Adama rozegrali w ubiegłym tygodniu dwa spotkania. Zanim pokonali APN zmierzyli się z Czarnymi w derbach Sosnowca. To spotkanie zakończyło się takim samym wynikiem dla naszych Zagłębiaków! 

- Mimo wysokiego wyniku mecz był ciężki, ale byliśmy tego dnia bardzo skuteczni pod bramką rywala i wykorzystaliśmy w pełni błędy indywidualne gości - powiedział po meczu trener Adam Baran

Zagłębie Sosnowiec - Czarni Sosnowiec - 4:0

Bramki: 2x Sraga, Winnicki, Jarczynski

Skład: Siuta, Majcherczyk, Faroń, Wybanski, Michalski, Klimek, Barczyk, Jarczyński, Wojdas, Sraga, Gesikowski. Grali również: Szczepański, Winnicki, Smok, Pawelec

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (2006)

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu na bardzo słabym poziomie - przeciwnik miał przewagę i dominował na boisku, co udokumentował golem. Po ostrej reprymendzie w przerwie meczu zespół pozytywnie zareagował i przejęliśmy inicjatywę. Zaczęliśmy dominować nad przeciwnikiem, a to przełożyło się na szybko strzeloną bramkę wyrównującą. To był kolejny mecz, w którym graliśmy do końca i w ostatniej akcji meczu zdobyliśmy zwycięską bramkę, będącą udokumentowaniem naszej dobrej gry w tej fazie meczu - opisał spotkanie trener Piotr Tomsia.

Zagłębie Sosnowiec - BTS Rekord - 2:1 (0:1)

Bramki: Mironowicz, Surlej

Skład: Król, Buba, Poradowski, Blecharczyk D., Żądło, Surlej, Płonka, Musiał, Dąbek, Mironowicz, Adamek, Kwaśniak 

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

Kolejne zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Miłosza Miśkiewicza, których wyjątkowo poprowadził w tym meczu trener Krystian Jankiewicz. Zagłębiacy pokonali na wyjeździe dąbrowski zespół KS Mydlice. 

KS Mydlice Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec - 2:9

Bramki: 5x Stolarski, 2x Przebindowski, Augustyn, Rogacz

Skład: Rogacz, Augustyn, Przebindowski, Stolarski, Gołębiowski, Obszański, Świerad, Wojtal, Flak, Mietalski

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2 (2009)

- Bardzo dobry występ w naszym wykonaniu i zasłużone zwycięstwo z mocnym rywalem. Przez większość meczu dyktowaliśmy warunki gry - cieszy duża skuteczność w pojedynkach 1x1, zarówno w działaniach ofensywnych, jak i defensywnych oraz skuteczna gra pod bramką przeciwnika - podsumował trener Łukasz Walczak.

Zagłębie Sosnowiec - MUKP Dąbrowa Górnicza - 11:3

Bramki: 5x Nogaj, 3x Wydrych, Markiewicz, Machowicz, Matyja

Skład: Nogaj, Wydrych, Markiewicz, Machowicz, Matyja, Kozak, Mierzwiński, Skręt, Jankowski, Kowalik

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1 (2009)

- Niezły mecz i zasłużone zwycięstwo. Małe boisko utrudniało nam budowanie gry, ale zawodnicy zostawili dużo zdrowia na murawie i umiejętnościami indywidualnymi rozstrzygnęli mecz na naszą korzyść. Jedynym mankamentem w tym spotkaniu była nasza skuteczność - skomentował również trener Łukasz Walczak.

SKF Sportowa Gmina Psary - Zagłębie Sosnowiec  - 3:9

Bramki: 2x J. Nowak, O. Nowak, Tomaszewski, 2x Radomski, Miglus, 2x Jurczyk

Skład: O. Nowak, J. Nowak, Tomaszewski, Radomski, Miglus, Jurczyk, Więcławek, Król, Marczyk

Z kolei trener Piotr Krakowiak poprowadził grupę z rocznika 2009 podczas niedzielnego sparingu.

- To był mecz na wysokim poziomie piłkarskim z obu stron. Wysokie umiejętności i duże zaangażowanie oraz więcej spokoju przy akcjach bramkowych zdecydowały o końcowym wyniku. To był ostatni sprawdzian przed turniejem Escola Cup, na którym zmierzymy się m. in z AS Romą. Musimy w tym tygodniu popracować nad detalami i będziemy dobrze przygotowani do tego wydarzenia - powiedział trener Piotr. 

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 8:0

Skład: Lukoszek, Knapik, Pyryt, Gut, Tarnowski, Nowak, Jakub, Danowski, Chatys, Bochenek 

Gratulujemy!