HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice

 23.05.2019

Nasi oldboje zagrają z reprezentacją klubów ateńskich

W najbliższą sobotę o godz. 11 na stadionie AKS-u Niwka Sosnowiec dojdzie do ciekawej konfrontacji piłkarskiej. Oldboje Zagłębia zmierzą się z Dafni Dasous Haidariu Athens, w którym występują zawodnicy starszego pokolenia wywodzący się z klubów ateńskich.

W ekipie Greków zagrają dwaj byli reprezentanci Polski, bramkarz Józef Wandzik i napastnik Mirosław Bąk. Ten pierwszy to legenda Górnika Zabrze i Panathinaikosu Ateny, drugi to mistrz Polski w barwach Ruchu Chorzów. Wandzik od wielu lat mieszka w Grecji, gdzie tak jak i Krzysztof "Gucio" Warzycha uważany jest za wybitnego zawodnika. 


- Często przyjeżdżam do Polski i cieszę się, że teraz będę gościł w Sosnowcu. Dziękuję Zagłębiu za zaproszenie - mówi nam Wandzik.

Z kolei w drużynie oldbojów Zagłębia zobaczymy m.in. Ryszarda Czerwca, Karola Kordysza, Janusza Koterwę, Romana Miszczaka, Jarosława Jajeśniaka, Roberta Stanka, Wołodymira Ostrouszkę, Sebastiana Stemplewskiego. Zagrają także oficjele, na boisku AKS-u Niwka mają się pokazać Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca, Zbigniew Byszewski, jego zastępca, a także Marcin Jaroszewski, Prezes Zagłębia Sosnowiec oraz Grzegorz Książek, Prezes Stowarzyszenia Oldbojów.

- Dla nas to bardzo cenny kontakt, który chcemy rozwijać. Mam nadzieję, że wkrótce nasi oldboje pojadą na rewanż do Grecji - zaznacza Leszek Baczyński, Prezes Honorowy Zagłębia.