HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 24.05.2019

Turniej Akademie Klasy Ekstra za nami

Wczoraj, na obiekcie AKS Górnik Niwka Sosnowiec, odbył się turniej Akademie Klasy Ekstra, zorganizowany przez nasz klub oraz Fundację Ekstraklasy. Nie brakowało piłkarskich emocji i dobrej zabawy!

Deszczowa aura próbowała wczoraj pokrzyżować plany związane z Turniejem Akademie Klasy Ekstra. Ale zarówno organizatorzy, jak i wszyscy uczestnicy nie dali się pokonać opadom i dzielnie walczyli z kroplami deszczu. Mimo trudnych warunków pogodowych, udało się rozegrać wszystkie mecze oraz zorganizować liczne atrakcje. 

Turniej rozpoczęli piłkarze pierwszej drużyny Zagłębia. Tomasz Nowak oraz Dawid Ryndak przywitali młodych zawodników, życzyli powodzenia wszystkim drużynom oraz zmotywowali do walki, ale i dobrej zabawy! Sportową imprezę poprowadził wodzirej, który przekazywał uczestnikom najświeższe informacje z przebiegu rozgrywek. Następnie Tomek i Dawid wspólnie z trenerami poprowadzili na scenie rozgrzewkę w rytm muzyki. Piłkarze pierwszej drużyny chętnie rozdawali autografy i robili zdjęcia z fanami. Panowie sprawdzili się również w grze w Teqball-a.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m. in. konkursy żonglerki, strzały na małą bramkę czy Teqball, czyli grę, będącą połączeniem futbolu i ping ponga. Oczywiście najlepsi otrzymali klubowe gadżety. 

Rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych - U8 oraz U11. Zawodnicy z rocznika 2008 zostali podzieleni na dwie grupy po cztery drużyny. W grupie A rywalizowali KKS Czarni Sosnowiec, Warta Zawiercie, AP MGHKS Bolesław Bukowno oraz Akademia Piłkarska Mam Talent Krzeszowice. Z kolei w grupie B znaleźli: AKS Górnik Niwka Sosnowiec, KS Mydlice, Salos Dąbrowa Górnicza oraz Zagłębie Sosnowiec, czyli podopieczni trenera Dawida Rzeplińskiego.

Już po zakończeniu fazy grupowej zostały wręczone puchary dla wszystkich drużyn oraz dyplomy dla zawodników. Nagrodą dla najlepszych zespołów obu grup była możliwość rozegrania dodatkowych spotkań półfinałowych, meczu o trzecie miejsce i oczywiście o najwyższy stopień podium. W finale nasi zawodnicy zmierzyli się z APMT Krzeszowice. Spotkanie zakończyło się remisem, ale w konkursie rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy z Krzeszowic.  

W barwach naszego klubu zagrali: Wojtal, Stawinski, Rogacz, Obszanski, Mietelski, Madej, Świerad, Sulkowski, Imielinski, Rajski, Gaweł.

Z kolei futboliści z rocznika 2011 grali zgodnie z metodą FUNINO. Według tego systemu na boisku przebywało jednocześnie 4 graczy, a każda drużyna grała na dwie bramki. Funino to metoda, którą opracował trener Horst Wein w latach 80. ubiegłego wieku. Pozwala ona efektywnie kształtować inteligencję boiskową młodych piłkarzy. Przy obecności małej ilości graczy na murawie oraz czterech bramek, zawodnicy uczą się samodzielnie podejmować decyzje i lepiej postrzegać grę. Podczas wczorajszego turnieju nie była prowadzona klasyfikacja. Na boisku zobaczyliśmy po dwa zespoły Zagłebia Sosnowiec, CKS-u Czeladź, Warty Zawiercie i Czarnych Sosnowiec oraz drużynę AKS Niwka Sosnowiec i APN Czeladź.  

Zagłębie reprezentowali podopieczni trenera Rafała Sadowskiego w składzie: Domink Sochański, Bartek Bednarski, Borys Kaczyński, Alan Strzecha, Oskar Mandowski, Marcel Kubiczek, Miłosz Nowak.

Piłkarskie pojedynki turnieju charakteryzowały się bardzo dużą intensywnością gry oraz wysokim zaangażowaniem młodych piłkarzy. Kolejne mecze następowały jeden po drugim, więc zawodnicy mogli sprawdzić również swoją kondycję i wytrzymałość. Taka duża ilość grania z różnymi przeciwnikami pozwala podnieść umiejętności piłkarskie młodych graczy. Głównym celem turnieju była gra i możliwość konfrontacji z rówieśnikami.

- Turniej został zorganizowany pod patronatem Ekstraklasy, co wpłynęło na zawodników motywująco. Możemy być zadowoleni z całego turnieju, zarówno z przebiegu imprezy jako organizatorzy, jak i z postawy naszych graczy, którzy godnie reprezentowali Zagłębie na boisku - podsumował trener Dawid Rzepliński

To był świetny dzień pełen piłki nożnej i dobrej zabawy!

Fotorelacja znajduje się TUTAJ. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy!