HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #oldboje

 25.05.2019

Cenna wygrana naszych oldbojów. Zagłębie udawało Greka...

Na stadionie AKS-u Niwka Sosnowiec nasi oldboje zmierzyli się z Dafni Dasous Haidariu Athens, zespołem, w którym występują zawodnicy starszego pokolenia wywodzący się z klubów ateńskich. Zagłębie wygralo 4:1 (1:1), a klasycznym hat-trickiem popisał się w drugiej połowie Robert Tommczyk, dyrektor sportowy sosnowieckiego klubu, autor 3 goli. Poza nim na listę strzelców wpisał się Wołodymir Ostrouszko.Zagłębie skutecznie udawało Greka, stąd bardzo dobra gra w drugiej odsłonie i całkowicie zmylony przeciwnik, w szeregach którego nie zagrali jednak byli reprezentanci Polski, bramkarz Józef Wandzik i napastnik Mirosław Bąk. Ten pierwszy, mający na koncie ponad 50 występów w biało-czerwonych barwach i 29 lat życia w Grecji, pełnił rolę menedżera. 

- Bardzo dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie w Sosnowcu i lekcję futbolu. Chciałbym, by nasze kontakty były coraz częstsze, byśmy także mogli gościć Zagłębie w Grecji - mówi nam Wandzik.

- Była świetna zabawa i niezły mecz. Przybyło też sporo kibiców. Wzięliśmyskuteczny rewanż za porażki Zagłębia z PAOK-iem Saloniki w Pucharze Zdobywców Pucharów. Ale to było tak dawno! - żartuje Leszek Baczyński, Prezes Honorowy Zagłębia.

Dodajmy, że w sosnowieckiej ekipie zagrali m.in.Roman Miszczak, Jarosław Jajeśniak, Robert Stanek, Wołodymir Ostrouszko, Grzegorz Książek, Arkadiusz Piątek, a także Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca.

Foto: Andrzej Wydrychiewicz