HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 28.05.2019

Czekamy na uczniów!

W czwartek zostały przeprowadzone testy sprawnościowe do klas sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębia Sosnowiec.

Uczniowie mają już za sobą egzaminy gimnazjalne oraz egzaminy ósmoklasisty. Teraz przyszedł czas rekrutacji do szkół. Zagłębiowska Akademia współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego, która prowadzi klasy sportowe o profilu piłka nożna. Oczywiście uczniowie tych oddziałów trenują  na co dzień w drużynach Zagłębia. Jednak wszyscy zainteresowani edukacją w klasach piłkarskich "Prusa" musieli wziąć udział w testach sprawnościowych, zorganizowanych przez Akademię im. Włodzimierza Mazura. 

Testy sportowe w ramach naboru do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego oraz klas 7 i 8 (nabór uzupełniający) szkoły podstawowej odbyły się w miniony czwartek na obiektach naszego klubu. Łącznie swoją sprawność fizyczną sprawdziło ponad 150 kandydatów z województwa śląskiego, ale również z odległych miejscowości. 

Nad przebiegiem testów czuwali trenerzy naszej Akademii, a rolę koordynatora pełnił trener Grzegorz Bąk. Każdy kandydat musiał przejść pomiary antropometryczne, wykonać skok optojump, skok w dal z miejsca oraz bieg na 30 metrów. Następnie adepci przystąpili do testów techniki, które obejmowały slalom z piłką, strzał na bramkę w wyznaczone sektory, a także grę i test wytrzymałości. . Dodatkowo testy do klasy I LO zostały wzbogacone o kilka elementów, które pozwoliły lepiej rozpoznać przystosowanie kandydata. Wszystkie elementy naboru zostały przeprowadzone pomyślnie, mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Poziom zawodników był zróżnicowany, zarówno w jeśli chodzi o aspekty szybkości, siły czy wytrzymałości.

Dziękujemy wszystkim kandydatom!