HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #Lotto Ekstraklasa

 28.05.2019

KKN Zagłębia uczestniczył w klubowych warsztatach

Przedstawiciele Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Sosnowiec uczestniczyli w IV Warsztatach Klubowych Asystentów ds. Kibiców Niepełnosprawnych, które odbyły się w Gdyni. Wzięli w nich udział przedstawiciele klubów Lotto Ekstraklasy, a ich organizatorem był PZPN i Federacja Kibiców Niepełnosprawnych.


Grzegorz Żmuda, przewodniczący naszego KKN-u i jednocześnie DSLO (osoba z klubu odpowiedzialna za kontakty kibiców niepełnosprawnych z PZPN-em), a także jego zastępca Adam Bolek brali udział w spotkaniach, w trakcie których mogli wymienić uwagi i doświadczenia z innymi przedstawicielami KKN-ów. Wykłady prowadził zaproszony przez PZPN Jochen Kemmer, ponadto swoje wystąpienie miał przedstawiciel naszego związku Dariusz Łapiński, który jest koordynatorem ds. współpracy z kibicami.

Poza wykładami i oficjalnymi spotkaniami był także czas na relaks. Kibice niepełnosprawni wybrali się m.in. na stadion Arki Gdynia, gdzie mogli obejrzeć spotkanie mistrzostw świata U-20 Włochy Meksyk.

- To był naprawdę bardzo cenny wyjazd, w Gdyni mogliśmy poznać przedstawicieli innych KKN-ów, jak również dowiedzieć się od nich, jak funkcjonują w strukturach klubowych - mówi Grzegorz Żmuda, szef naszego KKN-u.