HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 29.05.2019

Rafał Grzelak podpisał 2-letni kontrakt z Zagłębiem

Kolejnym nowym piłkarzem pozyskanym przez nasz klub jest Rafał Grzelak. 30-letni zawodnik, doskonale znany w naszej ekstraklasie, a ostatnio występujący w Bruk-Becie Termalica, związał się z Zagłębiem 2-letnim kontraktem.
- Zagłębie jest uznaną marką w Polsce, mimo ostatniego niepowodzenia - mówi oficjalnej stronie klubu Rafał Grzelak. - W Sosnowcu jest ciekawy projekt piłkarski, klub chce wrócić do Ekstraklasy i są ku temu realne przesłanki. Ma być zbudowana mocna ekipa nastawiona na awans - uważa ten zaprawiony w bojach ligowych piłkarz, który może grać zarówno w obronie, jak i w pomocy. 

Grzelak ma za sobą 71 spotkań ligowych w Ekstraklasie i 3 strzelone bramki. Występował m.in. w Wiśle Płock (dwukrotnie), Dolcanie Ząbki (3-krotnie), Podbeskidziu Bielsko-Biała, Koronie Kielce, Heart of Midlothian (Szkocja), Bruk-Becie Termalica. W minionym sezonie w barwach Bruk-Betu zagrał łącznie w 29 meczach i strzelił 2 gole.

- Chciałbym się bardzo mocno skupić na Zagłębiu, plany powrotu są bardzo ważne. Nie chcę grać za długo w pierwszej lidze, chcę grać w Ekstraklasie - przekonuje Grzelak, który w Zagłębiu będzie występował z numerem 27.