HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 30.05.2019

Boiskowe wieści młodzieżowe

Zagłebiacy nieustannie prezentują swoje umiejętności w ligach wojewódzkich. Drużyny Akademii rozegrały kolejne spotkania o cenne punkty.

Wiele zespołów juniorskich Zagłębia zakończyło minione ligowe mecze sukcesem. Jednak w zagłębiowskiej tabeli wyników tym razem nie było tak kolorowo jak w poprzednich kolejkach. Niestety kilku drużynom cenne punkty wymknęły się z rąk. Większość ligowych zmagań powoli zbliża się do końca, dlatego każde kolejne spotkanie danej ligi ma coraz większy ciężar... Końcówka sezonu zdecydowanie nie będzie nudna i warto śledzić losy naszych drużyn do ostatnich pojedynków. Jak zaprezentowali się Zagłębiacy w ostatnich dniach? Trenerzy raportują! 

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" (2001)

- To spotkanie przegraliśmy na własne życzenie. Musimy poprawić skuteczność pod bramką przeciwnika i wyeliminować błędy indywidualne przed niedzielnym meczem ze Stadionem Śląskim - skomentował trener Łukasz Nadolny.

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski - Zagłębie Sosnowiec - 2:0 (0:0)

Skład: Suchocki, Pasieka, Starzyński (70' Chatys), Kujawa, Kulawik, Polak, Mańka, Widurski, Kaczmarek, Popczyk, Bednarz (60' Wala)

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" (2002)

- Wygrywamy mecz i zdobywamy trzy punkty, z czego bardzo się cieszymy. I od razu przygotowujemy się do kolejnego spotkania - powiedział trener Rafał Sadowski. 

Zagłębie Sosnowiec - KS ROW 1964 Rybnik - 6:3

Bramki: Wiszniowski, Nowak (as. Mociak), Niemiec, Filipecki (as. Mociak), Niemiec (as. Filipecki), Pisarek (as. Niemiec)

Skład: Żuchowski, Płochocki (85 Halczuch), Sych (50 Pisarek), Grad, Łukomski, Mociak, Wiszniowski, Niemiec (80 Przybyło), Kiwior (70 Gurawski), Norberciak (45 Filipecki), Nowak

Fotorelację z meczu znajdziecie TUTAJ.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (2003)

- W pierwszej połowie byliśmy bardzo skuteczni i udało nam się objąć przekonujące prowadzenie. Niestety w drugiej części spotkania zagraliśmy słabiej... Na szczęście przeciwnik tego nie wykorzystał. Brawo dla zespołu za zwycięstwo! - podsumował spotkanie trener Grzegorz Bąk.  

KS Stadion Śląski Chorzów - Zagłębie Sosnowiec - 1:5

Bramka: 2x Majchrzak, 2x Kulesza, Chechelski

Skład: Dudek, Gocyk, Kulesza, Krzeszowiec, Miłek, Bucki, Chęciński, Korfel, Feszter, Boczoń, Barć, Miska, Kaczmarczyk, Chechelski, Gajecki

Galeria zdjęć z tego spotkania dostępna jest TUTAJ

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- Do przerwy mecz toczony z lekką przewagą gości, a w drugiej połowie pojedynek był raczej wyrównany. Niestety w końcówce spotkania popełniliśmy nieodpowiedzialny błąd przy wyprowadzaniu piłki na naszej połowie i przeciwnik na sześć minut przed końcem spotkania zdobył bramkę, która dała mu zwycięstwo - skomentował trener Adrian Zbroja

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze - 1:2 (1:1)

Skład: Dubielak, Jaskulski, Rydz, Serwatka, Kaim, Płuciennik, Kurnyta, Wołowiec, Milowski, Kruk, Krawczyk. Ponadto grali: Kopka, Gałka, Kajdan, Siwecki, Bąk.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- W tym spotkaniu od początku dominował nasze zespół. Wynik otworzył Mateusz Siwecki po pięknym uderzeniu głową. Reszta bramek padła w drugiej połowie. Uważam, że nasz zespół odniósł zasłużone zwycięstwo. Było widać charakter i ogromne zaangażowanie całej drużyny! - podzielił się trener Piotr Strzałkowski.

GKS Gieksa Katowice - Zagłębie Sosnowiec - 1:4

Bramki: 2x Siwecki, Bąk, Tomalski 

Skład: Wałek, Podgrodzki, Kajdan, Zając, Tomalski, M.Nibus, Witczak, Pomykała, Karbowniczek, Bąk, Banaś, Siwecki, Witkowski, Turek, Wilczak, Zawal, Bazgier 

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (2005)

- Mecz bardzo dobrze rozpoczęła drużyna gospodarzy i po zaledwie 10 minutach prowadziła już 3:0. My natomiast staraliśmy się odrobić straty, jednak to drużyna Polonii w tym dniu była lepsza - powiedział po meczu trener Marcin Paul.  

Bytomski Sport Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec - 4:2

Bramki: Barczyk, Baran 

Skład: Siuta, Sraga, Wybanski, Sierka, Domosławski, Celej, Dąbek, Tarkowski, Baran, Łagan, Augustyn. Ponadto grali: Łydek K., Smok, Barczyk, Michalski, Łydek F.

III LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (2005)

- Przeciwnik przyjechał do nas w bardzo mocnym, pierwszoligowym składzie i było to widać szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie wyszliśmy zmotywowani i z drugiej połowy, mimo niekorzystnego wyniku, mogę być zadowolony - powiedział trener Adam Baran. 

Zagłębie Sosnowiec - MUKP Dąbrowa Górnicza - 0:3

Skład: Siuta, Faroń, Smok, Michalski, Wybański, Majcherczyk, Sraga, Jarczyński, Augustyn, Grzesikowski, Klimek oraz Winnicki, Szczepański, Pawelec.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (2006)

Podopieczni trenera Piotra Tomsi musieli pogodzić się faktem podziału punktów. Z Jastrzębia udało się wywieźć jeden punkt po zaciętym pojedynku. 

KS GKS 1962 Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec - 1:1

Bramka: Świątek

Skład: Blecharczyk, Jasiński, Król, Kwaśniak, Mironowicz, Musiał, Surlej, Żądło. Grali także:  Mądry, Płonka.

II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (2007)

- Długo wchodziliśmy w mecz. Tak naprawdę stracona bramka podziałał na nas mobilizująco. Muszę przyznać, że zagraliśmy naprawdę niezłą drugą połowę, gdzie kibice mogli obejrzeć kilka naprawdę ciekawych i płynnych akcji z naszej strony. Ozdobą meczu były bramki strzelone przez naszych zawodników, które zdobyliśmy po ładnych akcjach zespołowych. Ponadto chłopaki walczyli do końca i zostawili sporo zdrowia na boisku. Dlatego pochwały z mojej strony należą się całej drużynie! - podsumował pojedynek trener Mariusz Majewski. 

RKS Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec  - 2:2 (1:1)

Bramki: Gabor (as. Kopera), Manterys (as. Kapera)

Skład: Małota, Dostał, Manterys, Kapera, Kopera, Orczyk, Sz.Krawiec, Jurkiewicz, Domin. Ponadto zagrali: Górski, Gabor.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Bardzo dobry występ w naszym wykonaniu i zasłużone zwycięstwo. Przez większość meczu dyktowaliśmy warunki gry - cieszy duża skuteczność w działaniach grupowych w ofensywie jak i w działaniach w fazach przejściowych. Możemy być zadowoleni z wysokiego zwycięstwa i dobrej gry - skomentował trener Dawid Rzepliński. 

Zagłębie Sosnowiec - UKS Piłkarz Sosnowiec - 10:0

Bramki: 6x Świerad, 2x Ziarkowski, Madej, Malecki

Skład: Rogacz, Świerad, Ziarkowski, Madej, Malecki, Mietelski, Obszański, Stawiński, Wojtal, Chabrzyk, Gaweł 


V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Nasza drużyna na mecz wyszła z założeniami, które zostały przygotowane na pojedynek z niżej notowanym rywalem. Zależało nam na tym, aby ten mecz był odpowiednio bodźcowany, by w ten sposób zadbać o rozwój zawodników. Cieszymy się z realizacji zadań oraz wysokiej wygranej! - podsumował mecz trener Dawid Rzepliński

Zagłębie Sosnowiec - SKF Sportowa Gmina Psary - 7:2

Bramki: 2x Strózik, 2x Rajski, Świerad, Nowak, Kotyza

Skład: Strózik, 2x Rajski, Świerad, Nowak, Kotyza, Brzeziński, Mamerski, Sułkowski, Wysocki, Siedlewski, Janiszewski

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2 (2009)

- Przeciwnik w tym meczu nie postawił nam wysoko poprzeczki - wygrywamy w pełni zasłużenie dominując nad rywalem w każdym piłkarskim aspekcie - krótko podsumował trener Łukasz Walczak

KRS TKKF Zew - Zagłębie Sosnowiec - 1:13

Bramki: 5x Wydrych, 2x Marczyk, Markiewicz, 2x Miglus, 2x Machowicz, Nogaj

Skład: Kozak, Kowalik, Skręt, Jankowski, Machowicz, Mierzwiński, Wydrych, Nogaj, Nowak, Król, Miglus, Marczyk, Markiewicz

Zagłebiacy rozegrali również spotkanie z Czarnymi Sosnowiec. 

- Również w tym meczu rywal pozostawił nam przestrzeń do gry, dzięki czemu kolejny razu udało się  wysoko wygrać! - skomentował trener Łukasz.

Zagłębie Sosnowiec - KKS Czarni Sosnowiec - 11:1

Bramki: 3x Matyja, 3x Wydrych, Skręt, Nowak, Markiewicz, 2x Machowicz

Skład: Kozak, Skręt, Matyja, Machowicz, Mierzwiński, Wydrych, Nowak, Król, Marczyk, MarkiewiczGratulacje! Czekamy na kolejne spotkania!