HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 4.06.2019

Zagłębiacy U-19 walczą o Mistrzostwo Śląska

Najstarsza drużyna naszej Akademii awansowała do ćwierćfinałów rozgrywek o Mistrzostwo Śląska Juniorów!

Zagłębiacy z rocznika 2001 pod wodzą trenera Łukasza Nadolnego walczyli przez cały sezon z rówieśnikami z województwa śląskiego. Rozgrywki A1, w których rywalizowali nasi podopieczni, trwały od sierpnia ubiegłego roku. W tym czasie zespół Zagłębia cieszył się z wielu zwycięstw, ale i musiał mierzyć się z trudnościami. Ostatecznie Zagłębiacy pokazali, że odgrywają bardzo ważną rolę wśród drużyn naszego województwa, zajmując miejsce w czołówce.

-

Klasyfikacja zespołów przed meczami ćwierćfinałowymi: 
I - KS Rozwój Katowice
II - KS Skra Częstochowa S.A.
III - Zagłębie S.A. Sosnowiec
IV - KS Stadion Śląski Chorzów.

Trener Łukasz Nadolny, po zwycięskim meczu ze Stadionem Śląskim Chorzów 2:1 w 28 kolejce rozgrywek, odpowiedział na kilka pytań. 

W połowie rundy mówiłeś, że celem dla Twojej drużyny jest utrzymanie. Wynik dzisiejszego meczu sprawił, że zajęliście minimum czwarte miejsce w tabeli, co daje awans do elitarnej grupy drużyn z województwa Śląskiego które powalczą o tytuł Mistrza Śląska.

Łukasz Nadolny: Takie zostały postawione cele - przede wszystkim utrzymać się w lidze, ale również dać z siebie wszystko i walczyć o najwyższe laury tych rozgrywek. Najważniejsze dla chłopaków jest to, że mają możliwość rywalizowania z najlepszymi zespołami z naszego województwa. Każdy mecz jest dla nich elementem rozwoju i każda rozegrana minuta jest niezwykle istotna pod względem sportowym. Bardzo zależało nam na tym, żeby się pokazać, rozegrać kolejny mecz i skonfrontować się z silnym przeciwnikiem. Cieszymy się, bo chłopcy wypracowali to sobie dużym zaangażowaniem na każdym treningu i następnie meczu. Ciężka praca przełożyła się na końcowy wynik i jest to dla nas duża radość. 

Sam wynik nie był założeniem, ale można powiedzieć, że stał się "skutkiem ubocznym". Czy był jakiś czynnik, który szczególnie wpłynął na to, że z niewysokiej pozycji w połowie rundy wznieśliście się na górę tabeli? 

Łukasz Nadolny: Generalnie naszym celem jest rozwój zawodników, rozwój jednostki. Musimy współpracować z trenerem drugiej drużyny i podejmować decyzje tak, by były najlepsze dla danego zawodnika podczas mikrocyklu treningowego. Z perspektywy sezonu jest to zasługa całego pierwszego bloku szkoleniowego Akademii. Musi być porozumienie A1 z rezerwami i B1, by znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie ma jednego, konkretnego klucza. Jak już wspomniałem, przede wszystkim liczy się ciężka praca na treningach. I musimy realizować przygotowany wcześniej plan. 

Jak będą wyglądać teraz rozgrywki, które wyłonią Mistrza Śląska? 

Łukasz Nadolny: Ta formuła została zorganizowana w taki sposób, aby nie było meczów "o nic". Cztery najlepsze zespoły z A1, dwa z makroregionu (Gwarek Zabrze i GKS Katowice) i dwa zespoły z Centralnej Ligi Juniorów U18 biorą udział w turnieju o Mistrzostwo Śląska. Czekają nas mecze drużyn z A1 oraz tych z makroregionu i osobno starcie zespołów CLJ w ćwierćfinałach. Następnie półfinały oraz finał na neutralnym boisku. My po prostu będziemy nadal ciężko pracować. Każda minuta spędzona na boisku jest możliwością rozwoju. Uważam, że lepiej rozegrać fajny mecz z mocnym przeciwnikiem podczas ważnego turnieju, niż organizować sparing, który nie dałby takiego obrazu naszej gry. W tym przypadku będziemy mogli dokonać dobrej oceny naszych zawodników w meczu mistrzowskim, z dobrym, wymagającym przeciwnikiem. 

Traktujecie ten finał rozgrywek w pewnym sensie szkoleniowo?

Łukasz Nadolny: Przede wszystkim szkoleniowo. Wiadomo, że każdy chce odnieść zwycięstwo. Jako ambitni ludzie chcemy wygrać mecz, ale czy się uda? To jest piłka nożna i oglądamy różne przypadki. Jednak sprawą priorytetową jest, żeby chłopcy mogli się zaprezentować, a także, żebyśmy mogli ocenić ich grę na tle silnego przeciwnika. Czekamy na ten mecz i na pewno będziemy się starać o zwycięstwo.  

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatniego meczu, która znajduje się TUTAJ

Spotkania w ramach ćwierćfinałów zostaną rozegrane 5 i 6 czerwca. 

5 czerwca (środa) 

  • KS Skra Częstochowa (2. miejsce w I lidze A1) - KS Rozwój Katowice (1. miejsce w I lidze A1)
  • KS Stadion Śląski Chorzów (4. miejsce w I lidze A1) - GKS GieKSa Katowice S.A. (LM U-19)

6 czerwca (czwartek)

  • Górnik Zabrze S.S.A. (CLJ U-18) - Ruch Chorzów S.A. (CLJ U-18) 
  • SKS Gwarek Zabrze (LM U-19) - Zagłębie S.A. Sosnowiec (3. miejsce w I lidze A1)
    17:00 - Zabrze ul. Bytomska 100 

Półfinały odbędą się 12-13 czerwca 2019 r. A finał zostanie rozegrany na neutralnym stadionie 22 czerwca 2019 r. (sobota) o godz. 10:30 w Turze Śląskiej. Mecz uświetni 95-lecie miejscowej Unii. 

Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych zawodników. Gratulujemy i życzymy powodzenia w ćwierćfinale!