HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 5.06.2019

Na pełnych obrotach

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu w młodzieżowej piłce. Zagłębiacy mają za sobą kolejny meczowy weekend.

Boiskowe sprawy zdecydowanie nabierają wysokiego tempa. Najstarsza drużyna Akademii rozegrała już 28 kolejek w swojej lidze, co oznacza, że przyszedł czas na mecze o Mistrzostwo Śląska. Po udanej rundzie, podopieczni trenera Łukasza Nadolnego znaleźli się na górze tabeli i zagrają w spotkaniu ćwierćfinałowym z Gwarkiem Zabrze. Pozostałe drużyny z pierwszego bloku szkoleniowego Akademii też są już na finiszu rozgrywek. Młodszym zespołom pozostało jeszcze kilka kolejek do końca, ale finał jest już widoczny na horyzoncie. W tym tygodniu większość młodzieżowych drużyn Zagłębia zakończyła swoje spotkania z zarobkiem punktowym.     

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" (2001)

Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego rozegrali już wszystkie kolejki w ramach I ligi wojewódzkiej A1 i awansowali do ćwierćfinałów. Rozmowa z trenerem znajduje się TUTAJ.

Zagłębie Sosnowiec - KS Stadion Śląski Chorzów - 2:1 (1:1)

Bramki: Hałatek (as. Widurski), Polak (as. Widurski)

Skład: Suchocki, Pasieka, Durnaś (60 Kulawik), Hałatek, Polak, Chatys, Koniusz, Widurski, Kaczmarek, Krajewski (70' Brzozowski), Popczyk ( 75' Gurawski)

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z meczu - TUTAJ. I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" (2002)

- Niestety przegrywamy mecz... Zapominamy o nim i szykujemy się do ostatniego spotkania z Górnikiem Zabrze w najbliższy czwartek - podsumował krótko trener Rafał Sadowski.  

BTS Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec - 5:2

Bramki: Mociak (as. Nowak), Kiwior (as. Nowak)

Skład: Żuchowski, Sych (75 Halczuch), Łukomski, Grad, Chęciński, Mociak, Norberciak, Kiwior, Niemiec (65 Przybyło), Filipecki (55 Flacha), Nowak

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (2003)

 - Mecz stał na wysokim poziomie i do końcowych minut trzymał w napięciu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji... Tego dnia daliśmy szansę zawodnikom młodszym, bądź tym, którzy w tym sezonie mieli mniej minut rozegranych - powiedział trener Grzegorz Bąk

Zagłębie Sosnowiec - RKS Raków Częstochowa - 0:2

Skład: Dudek, Balas, Kulesza, Krzeszowiec, Miłek, Bucki, Korfel,  Feszter, Boczoń, Barć,  Miska, Kaczmarczyk, Chechelski, Gajecki, PłuciennikII LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- Mecz całkowicie pod nasze dyktando z pełną realizacją założeń przedmeczowych. Podobać się mogło przede wszystkim bardzo dobre wyjście z pressingu przeciwnika i gra kombinacyjna zespołu - skomentował mecz trener Adrian Zbroja. 

Bytomski Sport Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec - 0:5 (0:2)

Bramki: Kruk, Milowski, Bębenek, Krawczyk, Gałka

Skład: Dubielak, Jaskulski, Rydz, Serwatka, Kaim, Płuciennik, Kopka, Wołowiec, Kurnyta, Kruk, Milowski. Ponadto grali: Mirus, Nibus M., Bała, Gałka, Bębenek, Krawczyk 

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- Mecz od pierwszej do ostatniej minuty pod kontrolą naszej drużyny. Na wyróżnienie zasługuje zawodnik Mateusz Banaś, który wrócił po kontuzji i strzelił 2 bramki. Gratulacje dla chłopaków za kolejne 3 punkty. Walczymy dalej! - podsumował trener Piotr Strzałkowski. 

Zagłębie Sosnowiec - CKS Czeladź - 5:1 (2:0)

Bramki: Witkowski, Siwecki, 2x Banaś, Karbowniczek

Skład: Wałek, M.Nibus, Kajdan, Zając, Tomalski, Karbowniczek, Gałka, Witkowski, Wilczak, Wołowiec, Siwecki. Ponadto grali: Podgrodzki, Bębenek, Turek, Witczak, Banaś, Kaim

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (2005)

- Po ostatniej porażce i słabszej dyspozycji chcieliśmy się zaprezentować z lepszej strony i to nam się udało. Gratulacje dla drużyny za determinację - powiedział trener Marcin Paul.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Ruch Radzionków - 3:2

Bramki: Łagan, Wybański, Kulawiak

Skład: Siuta, Łydek F., Wybanski, Tarkowski, Domosławski, Barczyk, Dąbek, Kulawiak, Baran, Łagan, Augustyn. Ponadto grali: Łydek K., Michalski, Sraga 

III LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (2005)

- Słaby mecz w naszym wykonaniu. Widać było brak kluczowych zawodników - krótko podsumował trener Adam Baran. 

LKS Unia Kosztowy - Zagłębie Sosnowiec - 5:3

Bramki: Wojdas, Walotek, Sosiński

Skład: Janoska, Majcherczyk, Pawelec, Smok, Faroń, Szczepański, Wojdas, Jarczyński, Sosiński, Klimek, Winnicki. Zagrali również: Walotek, Zawal, Opalski


I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (2006)

- Mieliśmy swój pomysł na ten mecz, który w pierwszej połowie zrealizowaliśmy na bardzo dobrym poziomie, a to zaowocowało tym, że wytrąciliśmy wszystkie atuty piłkarskie drużynie z Katowic. Rywale prowadzili co prawda grę, ale bez żadnych sytuacji bramkowych. My zaś odgryzaliśmy się kontrami i w końcówce pierwszej połowy uzyskaliśmy prowadzenie. Po przerwie dalej konsekwentnie graliśmy w defensywie i kilkukrotnie groźnie kontrowaliśmy przeciwnika. Gdy wydawało się, że już w tym meczu nic nam nie może się stać złego, straciliśmy przypadkowego gola i końcówka meczu była bardzo nerwowa. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Brawo dla drużyny za realizację założeń przedmeczowych! - skomentował spotkanie swoich podopiecznych trener Piotr Tomsia.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Gieksa Katowice - 1:1

Bramka: Żądło

Skład: Kabała, Buba, Kordel, Blecharczyk D., Żądło, Surlej, Płonka, Świątek, Mironowicz, Adamek, Komorowski, Musiał

II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (2007)

- W gruncie rzeczy zagraliśmy dwa słabe mecze w krótkim odstępie czasu. W obydwu przypadkach graliśmy wolno i bojaźliwie, a bramki traciliśmy w banalny sposób. Musimy szybko wyciągnąć wnioski i poprawić się, bo przed nami ostatni mecz sezonu z Rozwojem Katowice - powiedział trener Mariusz Majewski. 

Zagłębie Sosnowiec - AP Team Gliwice - 3:1 (3:0)

Bramki: Gabor, 2x Świątek (as. Gabor)

Skład: Zając, Sz.Krawiec, Domin, Kopera, Kapera, Gabor,  Szwed, Świątek, Jurkiewicz. Ponadto zagrali: Kołek, B.Krawiec, Grochowski

Ajaks Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec - 2:2 (1:1)

Bramki: Manterys (as.Mądry), Kadłuczek 

Skład: Kołek, Domin, Sz.Krawiec, Mądry, Miśkiewicz,  Manterys, Jurkiewicz, Stolarski, Gabor. Zagrali także: Flak, Górski, Kopera, Sieczka, Gajda, Kadłuczek


IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

Podopieczni trenera Miłosza Miśkiewicza znów pokazali, że są skazani na sukces i zaszczytnie pełnią rolę lidera tabeli w swojej lidze. 

Zagłębie Sosnowiec - UKS Football Academy Zawiercie - 7:3

Bramki: 4x Augustyn, 3x Jamróz

Skład: Augustyn, Jamróz, Gut, Przebindowski, Gołębiowski, Kotyza, Stehlik 


V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Mecz rozgrywany był na Orliku, gdzie przestrzeń była ograniczona i prowadziło to do wielu starć między zawodnikami oraz doprowadzało do tzw. "meczu walki". Nasza drużyna miała kilka sytuacji strzeleckich do rozstrzygnięcia meczu na naszą korzyść, jednak nie było nam w tym meczu to dane... - skomentował trener Dawid Rzepliński.

MUKP Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec - 6:6

Bramki: 2x Socha, Imieliński, Chabrzyk, Brzeziński, Rajski

Skład: Socha, Imieliński, Chabrzyk, Brzeziński, Rajski, Mamerski, Sułkowski, Świerk, Madej, Janiszewski


IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK (2009)

- W mocno mieszanym składzie pokonaliśmy gości. Wynik meczu powinien być dużo wyższy,  jednak zawodziła skuteczność - powiedział trener Piotr Krakowiak.  

Zagłębie Sosnowiec - BKS Sarmacja Będzin - 8:3

Skład: Więcławek, Lukoszek, Pyryt, Knapik, Holewa, Jagieło, Mierzwinski, Skręt, Wydrych 

Sparing - Zagłebie Sosnowiec - Raków Częstochowa 4:10 

- Prosto po meczu ligowym wybraliśmy się po raz kolejny na sparing z drużyną Rakowa. Pierwsza połowa toczyła się na wysokim poziomie piłkarskim oraz motorycznym. Nasz zespół dobrze prezentował się na boisku. W drugiej natomiast zbyt dużo niewymuszonych błędów własnych spowodowało, że straciliśmy kilka bramek, co rywal wykorzystał bez skrupułów. Warto zaznaczyć, że w tym dniu spotkały się dwa zespoły, które prezentują wysokie umiejętności piłkarskie. Cieszymy się, że co tydzień możemy rozgrywać mocne sparingi. To dobrze o nas świadczy. Dalej ciężko pracujemy. Czerwiec to również dużo grania - opowiedział o drugim meczu swoich podopiecznych trener Piotr Krakowiak

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2 (2009)

- Zwariowany mecz z dużą liczbą bramek. Po słabej pierwszej połowie, w drugiej przyjęliśmy kontrolę nad meczem i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie. Martwi słaba skuteczność w działaniach ofensywnych i proste błędy, które kończyły się utratą bramek - podsumował trener Łukasz Walczak

KS Górnik Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec - 6:8

Bramki: 3x Wydrych, 2x Nowak, Król, Machowicz, Markiewicz 

Skład: Wydrych, 2x Nowak, Król, Machowicz, Markiewicz, Kozak, Mierzwiński, Skręt. A także: Juszczyk, Kowalik, Miglus

Gratulacje!