HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 12.06.2019

W formie na finiszu

Miniony weekend był bardzo udany dla drużyn Akademii im. Włodzimierza Mazura. Zagłębiacy pokazali siłę na ligowych boiskach.

Sezon piłkarski dobiega końca, ale nasi podopieczni nie okazują zmęczenia. Większość młodzieżowych zespołów naszej Akademii wywalczyła kolejne trzy punkty. Nasi futboliści pokazali w ostatnich dniach dużą skuteczność oraz dobrze zorganizowaną grę zespołową. Sytuacje w niektórych ligach są już jasne, a część młodych zawodników może zacząć myśleć o zasłużonym wypoczynku.  Występy swoich drużyn komentują trenerzy Zagłębia. 

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (2003)

- Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszy nas realizacja założeń przedmeczowych. Graliśmy w mocno osłabionym składzie, a mimo to zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i w ataku. Z pozytywnej strony pokazali się chłopcy z młodszego rocznika - Płuciennik i Kruk - skomentował trener Grzegorz Bąk

Zagłębie Sosnowiec - GKS Gieksa Katowice - 4:0

Bramki: Bucki, Barć, Kaczmarczyk, Korfel

Skład: Dudek, Kulesza, Krzeszowiec, Miłek, Bucki, Korfel, Feszter, Boczoń, Barć, Miska, Kaczmarczyk, Gajecki, Płuciennik, Gocyk, Kruk

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- Mecz praktycznie cały czas toczony na połowie przeciwnika, który sporadycznie wyprowadzał kontrataki. Niestety po przerwie straciliśmy dwie bramki po stałych fragmentach gry i mimo optycznej przewagi przegraliśmy spotkanie. Zabrakło nam zimnej krwi pod bramką przeciwnika, który mądrze się bronił - podsumował trener Adrian Zbroja. 

Zagłębie Sosnowiec - MKS Zaborze - 0:2

Skład: Dubielak, Jaskulski, Kaim, Rydz, Serwatka, Kopka, Płuciennik, Kurnyta, Milowski, Wołowiec, Kruk. Zagrali także: Wałek, Gałka, Bębenek, Krawczyk, Manterys, M.Nibus, Bała.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (2004)

- Mecz rozpoczął się dla nas niekorzystnie, ponieważ po indywidualnym błędzie straciliśmy bramkę na 0:1. W późniejszym przebiegu spotkania wszystko wróciło do normy i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:1. Pracujemy dalej i czekamy na sobotni mecz z Stadionem Śląskim Chorzów - skomentował trener Piotr Strzałkowski. 

Zagłębie Sosnowiec - KKS Czarni Sosnowiec - 7:1

Bramki: 3x Siwecki, Bąk, Turek, Banaś, Tomalski

Skład: Mirus, Tomalski, Nibus O, Zając, Kajdan, Bała, Karbowniczek, Bąk, Milowski, Turek, Siwecki

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (2005)

- W lidze pozostała nam gra o drugie miejsce, dlatego chcemy wygrać dwa ostatnie mecze i przede wszystkim pokazać na koniec sezonu dobrą grę - powiedział trener Marcin Paul. 

RKS Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec  - 2:4

Bramki: Łagan, 2x Dziedzic, Baran 

Skład: Siuta, Łydek Franciszek, Wybanski, Tarkowski, Domosławski, Barczyk, Dąbek, Dziedzic, Baran, Łagan, Augustyn. Ponadto grali: Łydek Karol, Celej, Sraga. 

III LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (2005)

- Zrehabilitowaliśmy się po ostatnich słabszych występach. Było to wyrównane spotkanie z happy endem dla naszego zespołu - skomentował trener Adam Baran.

GKS Gieksa Katowice - Zagłębie Sosnowiec  - 1:2

Bramki: Wojdas, Sosiński

Skład: Bijałd, Faroń, Smok, Pawelec, Majcherczyk, Barczyk, Jarczyński, Wojdas, F. Łydek, K. Łydek, Sosiński. Zagrali również: Winnicki, Wilk, Walotek, Janoska, Szczepański

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (2006)

- Początek meczu był wyrównany, gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Po chwili zaczęliśmy dominować nad przeciwnikiem, mieliśmy swoje sytuacje, lecz nie umieliśmy ich sfinalizować. Druga połowa to różne fazy meczu: początek zdecydowanie należał do nas, następnie przeciwnik przejął kontrolę nad meczem, wykonywał rzut karny, lecz na szczęście nie wykorzystał świetnej sytuacji do zdobycia bramki, zaś sama końcówka to nasza pełna dominacja naszego zespołu. Mieliśmy trzy sytuacje do zdobycia bramki, z których wykorzystaliśmy jedną, a ona dała nam zwycięstwo w tym meczu - opowiedział trener Piotr Tomsia. 

Zagłębie Sosnowiec  -  Juventus  Academy Piekary Śląskie - 1:0 (0:0) 

Bramka: Musiał

Skład: Kabała, Buba, Poradowski, Blecharczyk D., Żądło, Surlej, Musiał, Świątek, Mironowicz, Kwaśniak, Płonka, Wieprzycki, Moroń, Król


II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (2007)

- Ostatni mecz o tzw. "pietruszkę", ponieważ karty w lidze zostały rozdane dużo wcześniej. Ostatecznie zajmujemy pewne drugie miejsce, natomiast myślę, że wszyscy czujemy niedosyt... Wracając do meczu, nie ma co ukrywać, zagraliśmy słabą pierwszą połowę, w której przeciwnik kontrolował grę, dobrze utrzymując się przy piłce. Druga połowa była nieco lepsza, stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji bramkowych, których nie wykorzystaliśmy. Reasumując sprawiedliwy remis, który nie krzywdzi żadnej z drużyn - słowa pochwały należą się naszemu blokowi obronnemu, który grał bardzo pewnie, a także chłopcom z rocznika 2008, którzy pokazali, że są w stanie rywalizować w wyższej kategorii wiekowej na poziomie wojewódzkim - podsumował trener Mariusz Majewski.  

Zagłębie Sosnowiec - KS Rozwój Katowice - 0:0

Skład: Zając,  Domin, Sz.Krawiec, Miśkiewicz, Stolarski, Kopera, Kapera, Dostał, Manterys, Orczyk. Ponadto zagrali: Małota, Jurkiewicz, Stehlik, Kadłuczek.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Mecz pod dyktando Zagłębia. Zdecydowana przewaga zakończona zwycięstwem - podsumował trener Miłosz Miśkiewicz.  

UKS Akademia 2012 - Zagłębie Sosnowiec - 4:15

Bramki: 6x Roacz, 4x Stawiński, 2x Przebindowski, 2x Augustyn, Mietelski 

Skład: Roacz, Stawiński, Przebindowski, Augustyn, Mietelski, Gołębiowski, Wojtal, Madej

V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK (2008)

- Bardzo dobry występ w naszym wykonaniu i zasłużone zwycięstwo. Przez większość meczu dyktowaliśmy warunki gry - cieszy duża skuteczność w działaniach grupowych w ofensywie jak i w działaniach w fazach przejściowych. Możemy być zadowoleni z wysokiego zwycięstwa i dobrej gry z zespołem, który bezpośrednio z nami walczy o mistrzostwie naszej ligi - skomentował trener Dawid Rzepliński. 

Zagłębie Sosnowiec - KP Warta Zawiercie - 8:3

Bramki: 2x Socha, 2x Świerad, Wysocki, Kotyza, Sułkowski, Warzecha

Skład: Socha, Świerad, Wysocki, Kotyza, Sułkowski, Warzecha, Madej, Mamerski, Nowak, Osman, Imieliński

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2 (2009)

- Niezły mecz w naszym wykonaniu. Dopisujemy kolejne trzy punkty w tabeli - podsumował trener Łukasz Walczak.

Zagłębie Sosnowiec - CKS Czeladź - 13:3

Bramki: 6x Kowalik, Jurczyk, 3x Markiewicz, 2x Mierzwiński, Miglus

Skład: Kowalik, Jurczyk, Markiewicz, Mierzwiński, Miglus, Kozak, Król, Marczyk

Gratulujemy!