HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice

 13.06.2019

Pożegnaliśmy Jana Szota, byłego prezesa Zagłębia

Na cmentarzu parafialnym w Sosnowcu przy Alei Mireckiego spoczął Jan Szot, były prezes Zagłębia Sosnowiec. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział m.in. delegacja naszego klubu na czele z Marcinem Jaroszewskim, prezesem Zagłębia.Poza władzami Zagłębia w ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyli byli i aktualni przedstawiciele władz miejskich Sosnowca, a także władz Śląskiego Związku Piłki Nożnej na czele z Henrykiem Kulą (obecny prezes) i Rudolfem Bugdołem (były prezes).

Nasz klub wystawił poczet sztandarowy złożony z młodych piłkarzy grających w drużynie rezerw.

Nad grobem w ciepłych słowach pożegnał zmarłego kapelan Zagłębia Sosnowiec, ksiądz Jarosław Wolski.

Przypomnijmy, że Jan Szot zmarł w wieku 73 lat po ciężkiej chorobie. Do ostatnich dni wspierał Zagłębie z trybun, kibicując swojej ukochanej drużynie.

Foto: Andrzej Wydrychiewicz