HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 13.06.2019

Junior Starszy na mecie!

Najstarsza drużyna naszej Akademii może już udać się na zasłużone wakacje. Zagłębiacy zakończyli ligowe spotkania na bardzo wysokim miejscu, a trener Łukasz Nadolny pozytywnie ocenił miniony sezon.

Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego mają za sobą intensywny sezon, podczas którego rywalizowali w I lidze wojewódzkiej Junior "InterHall". Po 28 kolejkach znaleźli się w czołówce najlepszych zespołów województwa Śląskiego i stanęli do rozgrywek finałowych. W ćwierćfinale Zagłębiacy spotkali się z Gwarkiem Zabrze, z którym wygrali 3:1. W meczu półfinałowym nasi zawodnicy stanęli naprzeciwko Ruchu Chorzów, ale tym razem rywal okazał się silniejszy i pokonał zespół naszej Akademii 4:0 (relacja z meczu dostępna TUTAJ). Mimo wyniku ostatniego meczu, z perspektywy rundy jesiennej i wiosennej, śmiało można ocenić sezon Juniorów Starszych Zagłębia bardzo pozytywnie. Czwarte miejsce w tabeli najwyższej młodzieżowej klasy rozgrywkowej naszego województwa i awans do fazy pucharowej rozgrywek o Mistrzostwo Śląska to sukces, z którego zarówno zawodnicy, jak i trener mogą być zadowoleni.   

- To był bardzo dobry sezon. Zawodnicy zrealizowali założenia przedsezonowe. Zajęcie czwartego miejsca w lidze i możliwość rozegrania turnieju o Mistrzostwo Śląska, a także wygranie ćwierćfinału z Gwarkiem Zabrze, liderem ligi makroregionalnej, było dużym sukcesem. Możliwość rozegrania meczu z Ruchem Chorzów w półfinale, na co dzień występującym w Centralnej Lidze Juniorów dała nam możliwość konfrontacji z bardzo dobrym zespołem i oceny zawodników. Mimo porażki to duży sukces być w czwórce najlepszych zespołów województwa śląskiego. Cieszy również wywalczenie nagrody finansowej. Możemy sezon ocenić jak najbardziej pozytywnie - podsumował rozgrywki ligowe w wykonaniu swojego zespołu trener Łukasz Nadolny, jednocześnie gratulując swoim podopiecznym - ogromne brawa dla całej drużyny!!

Pełna tabela wyników znajduje się na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej (TUTAJ)

Miniony sezon był świetnym przygotowaniem zawodników do gry w piłce seniorskiej. W tym czasie wielu juniorów otrzymało szanse sprawdzenia się w drugiej drużynie Zagłębia, a niektórzy nawet zostali wyróżnieni poprzez zaproszenie do "jedynki", dzięki czemu mogli przyjrzeć się pracy w Ekstraklasie. Oczywiście zespół trenera Łukasza Nadolnego przez ostatni roku miał czas na świętowanie i radość po zwycięskich meczach, jak i musiał pokonać różne trudności i przyjąć na swoje barki kilka piłkarskich lekcji. Początek sezonu nie był kolorowy. Jednak już po kilku meczach rundy wiosennej kolektyw ze swoim mentorem na czele działali coraz lepiej, co przekładał się na pozytywne wyniki. Koniec pierwszej połowy sezonu był niezwykle udany. Jednak nie to było priorytetem. Trener Nadolny w listopadowym wywiadzie podkreślał, że celem jest przede wszystkim dobro i indywidualny rozwój graczy - [...] cieszymy się ze zwycięstw i wyciąganych wniosków, a głównym celem jest rozwój każdego chłopaka jako jednostki. Każdy trening zbliża nas do wygrywania spotkań. Zmierza to w dobrym kierunku i bardzo się cieszymy - przyznał trener (cały wywiad TUTAJ). I właśnie takie założenia były też realizowane w rudzie wiosennej. Ciężka praca i zaangażowanie prowadziło do podniesienia umiejętności piłkarskich młodych piłkarzy. Również i teraz pozytywne miejsce w tabeli było tylko "efektem ubocznym". Cieszymy się, że podopieczni naszej Akademii mieli możliwość tak dużo się nauczyć dzięki rywalizacji z najmocniejszymi zespołami naszego województwa.  

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenera Łukasza Nadolnego!