Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 18.06.2019

Płamen Kraczunow zawodnikiem Zagłębia

Do kadry Zagłębia został dołączony nowy stoper, Płamen Kraczunow. Piłkarz w ostatniej rundzie reprezentował barwy Stomilu Olsztyn.

Mierzący 187 centymetrów Bułgar, związał się z naszym klubem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 30-letni gracz ma na swoim koncie 37 występów na polskich boiskach. 

W sezonie 2017/2018 prawonożny zawodnik został sprowadzony do Sandecji Nowy Sącz, gdzie trenerem był nasz aktualny szkoleniowiec - Radosław Mroczkowski. W tamtym czasie był podstawowym obrońcą drużyny z Nowego Sącza, zaliczając 26 występów. Po zakończonym sezonie piłkarz pozostawał bez klubu. 


- Wybrałem Zagłębie bo to klub z tradycjami i osiągnięciami, a ja mam ambicje grać w waszej Ekstraklasie. Poza tym bardzo dobrze znam trenera Mroczkowskiego, który trenował mnie w Sandecji. Wówczas nie grałem przeciwko Zagłębiu, które walczyło wtedy o awans, ale znam kilku chłopaków. Chociażby Piotra Polczaka czy też Szymona Pawłowskiego - zapowiedział Płamen Kraczunow

Rundę wiosenną reprezentował barwy Stomilu Olsztyn, w tym czasie rozegrał 11 spotkań od pierwszej od ostatniej minuty. W Sosnowcu piłkarz będzie występował z numerem 6 na plecach.

Ostatnie trzy miesiące grałem w Stomilu, gdzie strzeliłem jednego gola, a drugiego mi nie uznali z powodu spalonego. W Stomilu była świetna atmosfera. Dzięki ambitnej grze udało nam się uratować pierwszą ligę dla Olsztyna. Ale nie dogadałem się w sprawie dalszej gry w Stomilu. Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Zagłębie, które ma ambitne cele sportowe - przekazał nowy nabytek Zagłębia.