HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 25.06.2019

Krystian Stępniowski na 2 lata w Zagłębiu

Po odejściu Dawida Kudły na bramkarskim posterunku pojawił się nowy golkiper. To Krystian Stępniowski, który podpisał dzisiaj z Zagłębiem 2-letni kontrakt, obowiązujący od 1 lipca.

26-letni Krystian Stępniowski jest wychowankiem Hutnika Kraków. Od 2014 roku był zawodnikiem Cracovii, w barwach której na boiskach Ekstraklasy zagrał tylko 2 spotkania. W tzw. międzyczasie był wypożyczony do Pogoni Siedlce. Ponadto Stępniowski przez dwa sezony był bramkarzem Puszczy Niepołomice.

W niedawnym meczu sparingowym z wicemistrzem Słowacji, DAC 1904 Dunajska Streda, nasz nowy nabytek w efektownym stylu obronił "jedenastkę".


Jak doszło do tego, że Stępniowski pojawił się w Sosnowcu?

- Zadzwonił do mnie trener bramkarzy Zagłębia Sławomir Rydel z pytaniem, czy chciałbym się pokazać w Sosnowcu - opowiada nowy golkiper sosnowiczan. - Zagrałem w sparingu z wicemistrzem Słowacji i podpisałem kontrakt. Cieszę się, że do tego doszło, być może wpływ na mój angaż w Zagłębiu miał obroniony rzut karny. Wyczułem napastnika rywali i udało się obronić - cieszy się Krystian.

W Cracovii długi czas był na drugim planie, więc nic dziwnego, że rósł w nim głód występów w pierwszym składzie "Pasów".

- Dla mnie to nowy start, nowa szansa. Chciałbym wskoczyć do bramki, pokazać się kibicom. Z dyrektorem Tomczykiem rozmawiałem o tym, że klub ma konkretny cel, powrót po roku do Ekstraklasy. Jestem człowiekiem ambitnym i chciałbym spróbować swoich sił w Ekstraklasie. Na koncie mam dopiero dwa występy w najwyższej klasie rozgrywkowej i 3 mecze pucharowe. W Cracovii była ostra konkurencja, najpierw bronił Grzesiek Pilarz, który był kapitanem zespołu, potem pojawił się Grzesiek Sandomierski. Zdaję sobie sprawę z tego, że w Zagłębiu nic nie dostanę za darmo, ale ciężką pracą można wiele zdobyć - dodaje na koniec Stępniowski.

Krystian - witamy w Zagłębiu i życzymy powodzenia między słupkami!