HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 27.06.2019

Akcja Lato z Zagłębiakami

Zawodnicy naszej Akademii z rocznika 2007 otrzymali powołania na prestiżowe obozy szkoleniowe w ramach Akcji Lato 2019 organizowanej przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

Właśnie zakończył się pierwszy turnus obozów dla wyróżniających się zawodników z kategorii U12 klubów i szkółek piłkarskich województwa śląskiego. Podczas zgrupowania szkoleniowego Akcji Lato nie zabrakło zagłębiowskich nazwisk. Mikołaj Zając, Szymon Mądry i Kacper Mironowicz spędzili ostatni tydzień w Bielsku Białej, gdzie odbywał się obóz piłkarski ŚZPN. Nasi zawodnicy czerpali wiedzę od trenerów kadr naszego województwa i podnosili swoje umiejętności piłkarskie. 

Kolejni zawodnicy naszej Akademii otrzymali zaproszenie na trzeci turnus tego wyjątkowego wydarzenia. Marcel Małota, Jakub Musiał oraz Dorian Świątek zostali powołani na obóz szkoleniowy, który odbędzie się również w Bielsku Białej na obiektach Rekordu. Nasi zawodnicy będą przebywać tam w dniach od 1 od 6 lipca, a cały ten czas wypełniony będzie szkoleniami piłkarskimi pod okiem Trenerów ŚZPN. Najlepsi zawodnicy naszego województwa z rocznika 2007 zdobędą bezcenną wiedzę i doświadczenie, które z pewnością wykorzystają podczas wyzwań, jakie czekają ich w dalszych etapach kariery.

 
Głównym celem obozów jest przygotowanie Reprezentacji Śląskiego ZPN do rozgrywek kadr wojewódzkich. Zawodnicy biorą udział w dwóch treningach dziennie. Do dyspozycji powołanych uczestników są trenerzy ŚZPN, kierownicy oraz fizjoterapeuci. Dodatkowo podczas każdego turnusu zorganizowany jest turniej wewnętrzny, a także sparingi, wyjścia na basen i konkursy.  

Warto wspomnieć, że pomiędzy turnusami nasi zawodnicy wyjadą do Liverpoolu, gdzie wezmą udział w dwudniowym, międzynarodowym turnieju U12. 29 i 30 czerwca Zagłębiacy zmierzą się z takimi zespołami jak: FC Slovan Liberec, Lechia Gdańsk, Cyprus Pro 11, Newcastle United, Norwich City FC, Jersey FA i oczywiście Liverpool FC

Serdecznie gratulujemy naszym kadrowiczom! I życzymy powodzenia!