Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 1.07.2019

Kadra Zagłębia na obóz w Wodzisławiu Śląskim

Prezentujemy kadrę zawodników, którzy właśnie wyruszyli do Wodzisławia Śląskiego na obóz przygotowawczy przed sezonem 2019/2020.

Trener Radosław Mroczkowski ma do dyspozycji grupę 17-osobową, jednak na miejscu pojawią się zawodnicy testowani do gry w pierwszej drużynie. 

Pierwszym sprawdzianem na obozie będzie mecz towarzyski rozegrany w najbliższą środę. Rywalem sosnowiczan będzie drużyna grająca w drugiej lidze czeskiej - Fotbal Trzyniec. Sparing został zaplanowany na godzinę 11:00.

W kadrze na obóz zabrakło wychowanka - Adriana Czaplaka. Ostatnie pół sezonu nasz były golkiper spędził w drużynie partnerskiego Beskidu Andrychów, gdzie rozegrał wszystkie, możliwe spotkania. Z 22-latkiem kontrakt nie został przedłużony i po wygaśnięciu obecnej umowy pozostaje wolnym graczem. 

Dziękuje Zagłębiu za wszystkie lata, które mogłem tutaj spędzić. Wielkie słowa uznania dla trenera Stanka, pod jego okiem najbardziej się rozwinąłem piłkarsko, ale także jako człowiek. Życzę Zagłębiu szybkiego powrotu do ekstraklasy, ponieważ tam jest nasze miejsce - zakończył Adrian Czaplak.

Kadra Zagłębia na obóz do Wodzisławia Śląskiego:

Bramkarze: Matko Perdijić, Krystian Stępniowski.

Obrońcy: Płamen Kraczunow, Rafał Grzelak, Piotr Polczak, Mateusz Bieniek, Kacper Radkowski.

Pomocnicy: Patryk Małecki, Mateusz Szwed, Szymon Pawłowski, Bartłomiej Babiarz, Dawid Ryndak, Patryk Mularczyk, Jakub Sinior, Michał Kieca, Wojciech Słomka.

Napastnicy: Błażej Radwanek.