HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #pierwsza drużyna

 3.07.2019

Patryk Małecki: Jak będzie świeżość, będzie jakość

Po sparingowym meczu z FK Fotbal Trinec, poprosiliśmy o komentarz Patryka Małeckiego, jednego z wielu nowych graczy Zagłębia: - Z trzech naszych sparingów ten trzeci był zdecydowanie najlepszy - twierdzi popularny "Mały".

- Z trzech naszych sparingów ten trzeci był zdecydowanie najlepszy. Może z tego względu, że zawodnicy kontuzjowani wracają do zdrowia, a nasza dyspozycja z dnia na dzień jest coraz lepsza. Mimo, że trenujemy ciężko dwa razy dziennie. Nie wyglądało to najgorzej, poznajemy się, jest nowa drużyna. Poza tym trochę czasu potrzebujemy na to, by zrozumieć filozofię trenera, co mamy grać. Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony - przyznaje Patryk Małecki.

W drugiej części spotkania, gdy w zespole Zagłębia aż roiło się od młodych piłkarzy, jakość gry spadła. - Czy klubowa starszyzna będzie o tym rozmawiała z młodszymi kolegami? - pytamy Patryka.

- Ja jestem po to, by im pomagać. Kiedyś też byłem młodym zawodnikiem i wchodziłem tak jak oni do drużyny. Role w zespole powinny być podzielone, każdy z nich powinien wymagać od siebie jeszcze więcej. Teraz mamy ciężki okres w przygotowaniach do sezonu, każdy jest zmęczony, a może ci młodzi nie mieli wcześniej takich obciążeń, takiego ciężkiego treningu. Jak wróci świeżość i w 100 procentach będziemy przygotowani, to zespół będzie miał jakość - zaznacza Małecki.