HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #pierwsza drużyna

 6.07.2019

Z tyłu zagrali na zero

Sosnowiczanie rozegrali drugi sparing będąc na obozie przygotowawczym przed rozpoczęciem sezonu w Fortuna 1 ligi 2019/2020.

Od pierwszej minuty w wyjściowym składzie znalazł się powracający do Sosnowca Tomasz Nawotka, a także sprawdzany Fabian Piasecki z Miedzi Legnica. 

W początkowej fazie meczu Zagłębie już powinno ustalić rezultat na swoją korzyść. W pierwszym kwadransie arbiter zawodów dwukrotnie wskazywał na wapno, jednak jedenastki na gola nie był wstanie zamienić Szymon Pawłowski, a także Patryk Małecki. 

Pomimo zmarnowanych okazji do strzelenia bramki dwójka piłkarzy była naszym najjaśniejszym punktem w kreowaniu akcji ofensywnych. Z dobrej strony zaprezentował się również środek pola, gdzie odpowiedzialność w rozgrywaniu akcji spadła na Jakuba Siniora i Michała Kiecę

W drugiej odsłonie trener Radosław Mroczkowski skorzystał sobie z większej liczby graczy testowanych. Widać było po Błażeju Radwanku, że ma ogromną łatwość w znalezieniu się pod bramką rywala i stworzeniu sobie okazji do strzelenia gola. Przy jednej sytuacji może mieć pretensje sam do siebie, że po wrzutce od Małeckiego nie skierował piłki głową do bramki. 

Za to miał udział przy trafieniu na 10 minut przed końcem. Radwanek zgasił sobie piłkę do ziemi i dojrzał lepiej ustawionego gracza testowanego, a ten z pierwszej piłki nie dał najmniejszych szans na obronę bramkarzowi MFK Frydek-Mistek. 

Zagłębie Sosnowiec - MFK Frydek-Mistek 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 zawodnik testowany (80 asysta - Błażej Radwanek)

Zagłębie: Stępniowski (46 zawodnik testowany) - Ryndak (46 zawodnik testowany), Polczak (46 Kraczunow), zawodnik testowany, Słomka (46 Radwanek) - Kieca (46 zawodnik testowany), Sinior (46 Radkowski) - Nawotka (61 Bieniek), Pawłowski (61 Mularczyk), Małecki (61 Szwed) - Piasecki (46 zawodnik testowany).