HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 9.07.2019

Tomasz Nawotka nadal będzie występował w Zagłębiu

W sezonie 2019/20 w zagłębiowskich barwach nadal występować będzie Tomasz Nawotka. 22-letni skrzydłowy przedłużył dzisiaj o rok swój kontrakt z sosnowieckim klubem.

Przypomnijmy, że wiosną 2019 roku, jeszcze na boiskach Lotto Ekstraklasy, Tomasz Nawotka wystąpił dla Zagłębia w 16 meczach i strzelił 1 gola. Wcześniej, bo w sezonie 2017/18, ten urodzony w Olsztynie piłkarz zagrał w barwach sosnowieckiego klubu łącznie 32 spotkania i strzelił 2 bramki. Teraz Tomasz odnowił swój kontrakt w Sosnowcu i chce pomóc Zagłębiu w realizacji celów sportowych.

- Cieszę się, trafiłem ponownie do Zagłębia. Myślę, że cały projekt i zespół jakim będziemy dysponować w tym sezonie, spokojnie daje nam możliwość zajęcia miejsca w pierwszej szóstce i powrotu do Ekstraklasy. Wydaje mi się, że na ten moment jest to dobry kierunek. Nie ukrywam, że przyszedłem do Zagłębia, by bić się o najwyższe cele i nie zakładam innej możliwości przyznaje Nawotka.

Z jakim numerem Tomek będzie występował w Zagłębiu? - Zostaję przy siódemce, zawsze była ona dla mnie szczęśliwa. Dobrze mi się z nią grało na plecach - wyjaśnia piłkarz.

Nawotka przygotowywał się do ponownych występów w Zagłębiu na zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim, ale w pewnym momencie musiał je opuścić.

- Pilne sprawy rodzinne spowodowały, że Tomek za zgodą klubu wyjechał do domu - wyjaśnia sprawę Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia. - Grzecznościowo ćwiczył z rezerwami Legii, by nie wypaść z rytmu treningowego. Ale Tomek jest już z nami i cieszymy się, że nadal będzie reprezentował barwy Zagłębia - dodaje prezes Jaroszewski.

Foto: Andrzej Wydrychiewicz