HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 17.07.2019

Wspomnienie ligowych zmagań młodzieży

Wakacje w pełni, a przerwa w rozgrywkach ligowych skłania, by wrócić pamięcią do boiskowych pojedynków minionego sezonu. Podsumowujemy spotkania ligowe młodszych drużyn Akademii.

W minionym tygodniu przyglądaliśmy się pojedynkom starszych drużyn Akademii, które rywalizowały w ligach wojewódzkich. Teraz przyszedł czas na naszych młodszych podopiecznych. Mimo, że doświadczenie boiskowe Młodzików czy Orlików jest znacznie mniejsze niż naszych "wyjadaczy z murawy", którzy mają na koncie znacznie więcej rozegranych sezonów, te występy w niczym nie ustępowały zmaganiom starszych kolegów i dostarczały kibicom ogromne pokłady emocji. Z prawdziwą przyjemnością obserwuje się ogromne zaangażowanie, grę pełną pasji i radości tak młodych graczy. Jesienią niektórzy po raz pierwszy postawili swoją nogę na murawie podczas ligowych rozgrywek. Na szczęście nie udało się uniknąć upadków i trudnych doświadczeń. Na szczęście? Właśnie tak! Porażki stanowią bardzo cenne lekcje i  ważne, żeby uczyć się ich od samego początku drogi. Chociaż w większości Zagłębiacy nie pozwalali sobie na chwile słabości i możliwie często przejmowali całkowitą dominację nad rywalem. A wygrywać też trzeba umieć! Nasi młodzi adepci piłki nożnej już teraz uczą się, że zwyciężać należy także z pokorą. A więc... Zaglądamy do poszczególnych drużyn.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK

Kolejna drużyna, która na zakończenie piłkarskiego sezonu 2018/2019 uplasowała się tuż za podium. Do najlepszej trójki zabrakło naprawdę niewiele. Czwarte miejsce trenera Piotra Tomsi i jego podopiecznych to duży sukces, ponieważ rywalizowali oni w I lidze wojewódzkiej. Zagłębiacy po raz kolejny pokazali, że bardzo dobrze czują się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zawodnicy Zagłębia zgromadzili na swoim koncie zarówno zwycięstwa, porażki, jak i remisy, więc kibice zdecydowanie nie mieli powodów do nudy, a nasi adepci piłki nożnej poznali wszystkie smaki futbolu. Bardzo cieszymy się, że po wakacjach znów będziemy mogli oglądać naszych młodych piłkarzy wśród najlepszych drużyn województwa śląskiego.

TABELA

II LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK

Drużyna młodszych Młodzików Zagłębia świetnie prezentowała się w wiosennych spotkaniach ligowych, co sprawiło, że otrzymali tytuł wicelidera II klasy rozgrywkowej naszego województwa. Wyczyn jest tym większy, że podopieczni trenera Mariusza Majewskiego byli w tej rundzie beniaminkiem ligi. Po wspaniałym, jesiennym awansie z III ligi wojewódzkiej, pokazali, że potrafią jeszcze więcej i stać ich na równie wysoką pozycję w tabeli w trudniejszej klasie rozgrywkowej. Zgłębiacy tylko raz wrócili do domu bez punktów, ulegając jedynie mistrzowi ligi, czyli Górnikowi Zabrze. W pozostałych spotkaniach zawsze zapełniali ligowe konto, dając ogrom radości sobie i wszystkim kibicom. Podobnie jak w przypadku zespołu D1, drużyna z rocznika 2007 jesienią również będzie kontynuować zmagania w tej samej lidze.

TABELA

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK

Oto mistrzowie! Orliki zagłębiowskiej Akademii znaleźli się na samym szczycie tabeli, dominując wszystkie okoliczne drużyny, walczące w IV lidze okręgowej. Nasi młodzi zawodnicy również tylko raz ponieśli porażkę i raz podzielili się punktami z przeciwnikiem. I w efekcie trener Miłosz Miśkiewicz i jego podopieczni mogli czuć się bezpiecznie na pozycji lidera przed końcem sezonu. Awans pozwoli naszym młodym adeptom piłki nożnej rozwinąć skrzydła, rywalizując na wyższym poziomie rozgrywkowym. W rundzie wiosennej Zagłębiacy rozegrali 14 spotkań, w których zdążyli zdobyć aż 174 gole! Ta niesamowita liczba mówi sama za siebie... Czapki z głów, chłopaki!

TABELA

V LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK

Drugi zespół rocznika 2008 Akademii im. Włodzimierza Mazura grał pod wodzą trenera Dawida Rzeplińskiego. Efekt? Tak, tak, tak - mamy drugiego mistrza Orlików! Młodzi zawodnicy Zagłębia pokazali, że są urodzonymi zwycięzcami, nie przegrywając żadnego spotkania! A skuteczność w ofensywie znów zachwycająca! W 11 meczach Zagłębiacy aż 140 razy wpakowali piłkę do bramki przeciwnika. Z takimi graczami jak nasi snajperzy, bramkarze i defensorzy innych zespołów po prostu nie mają szans. Równie głęboki ukłon należy się tej młodzieżowej drużynie Zagłębia!

TABELA

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GR. I

Wcale nie kończymy z awansami! Rocznik 2009 również królował na boiskach. Najmłodsi ligowcy naszej Akademii pod kierownictwem trenera Piotra Krakowiaka przez cały sezon prezentowali wspaniałe umiejętności piłkarskie, a przede wszystkim wysokie zaangażowanie i ogromną wolę walki. Intensywne treningi oraz pot pozostawiony na murawie opłaciły się, a Zagłębiacy pną się w górę na wyższe szczeble rozgrywek. Oczywiście naszych zawodników wyróżnia znów nietuzinkowa skuteczność. Ta drużyna zgromadziła w rundzie wiosennej aż 135 bramek! Po prostu na meczach Orlików Zagłębia nie ma czasu na nudę!

TABELA

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GR. II

Znów nie możemy być oryginalni... Ale bardzo się z tego cieszymy, bo to oznacza, że kolejna drużyna Zagłębia zajęła pierwsze miejsce w swojej lidze! Wszystkie orlikowe zespoły naszej Akademii zostały mistrzami ligi i tym samym wywalczyły awanse. A co za tym idzie, już za kilka tygodni zobaczymy naszych najmłodszych Zagłębiaków podczas starć z mocniejszymi zespołami. Drugą drużynę Akademii U10 poprowadził trener Łukasz Walczak. Jego młodzi strzelcy zebrali na wspólnym koncie aż 144 gole. Kolejny zachwycający wynik sprawia, że apetyty przed nadchodzącym sezonem rosną!

- Poza jednym nieudanym meczem z Akademią 2012 Jaworzno wszystkie mecze ligowe zostały rozegrane pod nasze dyktando. Na docenienie zasługuje fakt, że przewagę w umiejętnościach piłkarskich potrafiliśmy przełożyć na wyniki końcowe spotkań. Założenia przedmeczowe były realizowane na niezłym poziomie, jednakże mamy świadomość, że przed naszym zespołem jest jeszcze wiele ciężkiej pracy. Zawodnikom nie można odmówić natomiast determinacji. Zaangażowanie wszystkich piłkarzy w grę zawsze stało na poziomie stu procent - podsumował trener Łukasz Walczak.

TABELA

Ogromnie gratulujemy wszystkim zespołom Akademii! Życzymy dobrego wypoczynku i szybkiego powrotu na boiska!