HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #drugi zespół

 17.07.2019

Jovan Ninković: Stawiamy na coraz młodszych

Drugi zespół Zagłębia kończy zgrupowanie w ośrodku Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śląskim, gdzie pod okiem trenera Jovana Ninkovicia młodzi zawodnicy mają znakomite warunki do pracy. - Nie możemy na nic narzekać, tylko pracować w świetnych warunkach - przyznaje trener Ninković.

Za wami ciężka praca i dwa mecze sparingowe, z Opavą i Odrą Wodzisław. Jaka jest pańska opinia o meczu z Odrą?

Jovan Ninković: - W mojej opinii był to bardzo cenny sparing, a końcowy wynik w tym okresie nie jest ważny. Dla mnie ważne jest to, że chłopcy wybiegali mecz, pokazali się z dobrej strony, jeśli chodzi o wytrzymałość i siłę. Trzeba jednak zaznaczyć, że Odra przeważała, jeżeli chodzi fizykę. U nas grali także zawodnicy z rocznika 2003 i 2004, dla których to było cenne doświadczenie. Ogólnie trzeba dodać, że wielu naszych młodych graczy miało dopiero pierwszy kontakt z piłką seniorską.

Rozumiem, że tak już zostanie, rezerwa Zagłębia będzie cały czas uzupełniana młodymi zawodnikami?

- Ogólna filozofia klubu jest taka, że będziemy grali bardzo młodymi zawodnikami wyróżniającymi się w swoich rocznikach, w swoich zespołach juniorskich. Oni będą dostawać szansę. Tak więc rezerwa będzie uzupełniana bardzo młodymi zawodnikami. Oni muszą cały czas rywalizować, jeśli nie w drugiej drużynie to w swoich zespołach juniorskich.

Jak trener oceni warunki, jakie macie na zgrupowaniu w Gosław Sport Center?

- Mamy tutaj świetne warunki do treningów, na nic nie możemy narzekać. Mamy do dyspozycji 3 trawiaste boiska, 2 baseny, profesjonalną odnowę biologiczną, saunę, siłownię, sale  fitness oraz do treningu funkcjonalnego, profesjonalne szatnie. Wieczorami mamy treningi techniczne, by ci chłopcy robili postępy, jeśli chodzi o ich wyszkolenie. Na tak znakomicie przygotowanych boiskach piłka im nie skacze, mogą się więc doskonalić. Trenujemy cały czas i to powinno zaprocentować w przyszłości.

Powodzenia trenerze!

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania, na naszym facebooku

Tekst i zdjęcia: Quiero/zaglebie.eu