HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #transfery

 18.07.2019

Michał Góral podpisał 3-letni kontrakt z Zagłębiem

W Zagłębiu witamy kolejnego nowego piłkarza. Został nim Michał Góral, który podpisał 3-letni kontrakt z sosnowieckim klubem. Ten zdolny napastnik trafił nad Brynicę z Legii na zasadzie transferu definitywnego.

19-letni Michał Góral zaczynał swoją przygodę z piłką w Widzewie Łódź. Później był zawodnikiem UKS SMS Łódź, by stamtąd trafić do Legii. W Warszawie grał głównie w drugiej drużynie, nie notując debiutu w Ekstraklasie. W sezonie 2018/19 został wypożyczony do Stomilu Olsztyn, w którym rozegrał 24 spotkania i strzelił 5 goli (liga i PP). 

- Dlaczego wybrałem Zagłębie? Klub i trener byli bowiem zdeterminowani, by mnie pozyskać. Od jakiegoś czasu dostawałem wyraźne sygnały, że oni bardzo na mnie liczą. Poza tym bardzo mi się spodobał ten projekt, czyli walka z Zagłębiem o najwyższe cele w I lidze. Dlatego zdecydowałem się tutaj przyjść. Do tego klub ma potencjał, by liczyć się w walce o awans szczerze - mówi ten wysoki napastnik.

W poprzednim sezonie Góral pomógł Stomilowi utrzymać status I-ligowca. Teraz ma pomóc Zagłębiu, ale już w awansie. - Chciałem zrobić krok do przodu, by nie bić się już o utrzymanie, ale skupić się na wyższych celach. Poprzedni sezon to był mój i Stomilu sukces. Zrealizowaliśmy cel, jakim było utrzymanie się w pierwszej lidze i teraz mam nadzieję, że w tym sezonie osiągnę kolejny cel, czyli awans z Zagłębiem do Ekstraklasy - zapewnia Michał, który będzie musiał twardo rywalizować z Fabianem Piaseckim i Ukraińcem Bilenkyi o miejsce na środku ataku. 

- W każdym dobrym klubie, drużynie jest rywalizacja. Mam nadzieję, że poprzez rywalizację rozwinę się jako piłkarz, podniosę swój poziom. Jeśli dostanę swoją szansę to tylko ode mnie będzie zależało, jak ją wykorzystam -  dodaje na koniec Góral.

Nowy napastnik Zagłębia zagra z numerem 19.