HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 22.07.2019

Filip Karbowy podpisał kontrakt z Zagłębiem

W Zagłębiu witamy kolejnego nowego piłkarza. To 21-letni Filip Karbowy, defensywny pomocnik, który ostatni, bardzo zresztą udany sezon, spędził w Wigrach Suwałki.

Filip Karbowy podpisał z sosnowieckim klubem 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia go o rok. 

- Dlaczego wybrałem Zagłębie? Przede wszystkim bardzo szybko zaczęło się dziać wokół mojej osoby. Dyrektor Zagłębia zadzwonił do mnie i bardzo szybko ustaliliśmy warunki. Tak naprawdę spodobała mi się wizja Zagłębia, które jest ambitnym zespołem i walczy o najwyższe cele - argumentuje swoją decyzję o przeprowadzce do Sosnowca ten zdolny pomocnik.

Karbowy pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie Olo Władysławów. Później grał w drużynach juniorskich Legii i zespole rezerw. Kolejne przystanki w karierze to Miedź Legnica, Górnik Łęczna i Wigry Suwałki. W tym ostatnim klubie w sezonie 2018/19 rozegrał łącznie 33 spotkania i strzelił 4 bramki.

- Zagłębie to przede wszystkim kolejny krok do przodu. W tej drużynie mam wielu kolegów, chociażby Tomka Nawotkę, z którym grałem razem w drużynie juniorskiej Legii i w rezerwach. Mogę śmiało powiedzieć, że to mój przyjaciel. Poza tym z Legii znam się jeszcze z Michałem Góralem, Czarkiem Misztą i Mateuszem Szwedem. Sporo jest tych nazwisk i mam nadzieję, że z całą szatnią będę się dobrze rozumiał - dodaje na koniec Karbowy.

Filip powodzenia w Zagłębiu!