HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 26.07.2019

Quentin Seedorf piłkarzem Zagłębia

Na liście nowych piłkarzy Zagłębia zameldował się Holender Quentin Seedorf. 18-letni obrońca Vitesse Arnhem związał się z sosnowieckim klubem 3-letnim kontraktem.

- Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu z Zagłębiem mówi oficjalnej stronie klubu Quentin Seedorf, którego wujkiem jest słynny Clarence Seedorf, 3-krotny triumfator Ligi Mistrzów, ostatnio trener reprezentacji Kamerunu.

Młody Seedorf występował ostatnio w drużynach młodzieżowych Vitesse Arnhem, a konkretnie w U-17, U-19 i U-21. Trenował także z pierwszym zespołem Vitesse występującym w Eredivisie. Quentin miał ofertę gry w II lidze belgijskiej, jednak zdecydował się rozwijać swoją karierę w Polsce.

- Nie znam dobrze waszej piłki, ale dowiedziałem się sporo o Zagłębiu, które jest klubem z tradycją i bogatą historią. Mentalnie czuję się mocny i chciałbym się rozwijać w Zagłębiu. Wiem, że klub występował niedawno w ekstraklasie, a po spadku chciałby do niej wrócić jak najszybciej. Chciałbym pomóc w awansie, ale wiem, że nie będzie to łatwe - zaznacza Quentin, który w Zagłębiu będzie występował z numerem 22 na plecach.

- Transfer Quentina jest elementem naszego pomysłu na Zagłębie najbliższych lat - dowodzi Marcin Jaroszewski, prezes sosnowieckiego klubu. - Zawodnik będzie walczył o skład na lewej stronie ze Słomką rocznik 98 i naszym wychowankiem Mociakiem rocznik 2002. Trener widzi w tych piłkarzach duży potencjał, ale wszyscy wymagają jeszcze pracy nad każdym elementem i rywalizacja ma wymusić szybkie postępy. Co do Seedorfa to faktycznie koszulkę ma ciężką... Oprócz oczywiście nazwiska, nr 22 w Zagłębiu jeszcze jakiś czas będzie się kojarzył jednoznacznie. Jeśli w meczach pokaże taki błysk jak zdarza mu się na treningach, to kibice pewnie pokochają tego wiecznie uśmiechniętego chłopaka - dodaje prezes Jaroszewski.

Foto: Andrzej Wydrychiewicz