HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice

 29.07.2019

Informacja w sprawie kibiców niepełnosprawnych

Zagłębie Sosnowiec informuje, że zgodnie z podręcznikiem licencyjnym PZPN-u Klub spełnia wszelkie wymagania dotyczące kibiców niepełnosprawnych, którzy spotykają się ze wsparciem z naszej strony.

Regulamin PZPN-u przewiduje, że każdy klub powinien przygotować minimum 5 miejsc dla kibiców niepełnosprawnych, które znajdują się w specjalnej strefie i minimum 5 specjalnie oznakowanych miejsc parkingowych. Zagłębie Sosnowiec udostępnia na każdy mecz 2 razy więcej tych miejsc. Co bardzo istotne - każdy niepełnosprawny kibic, po przedstawieniu orzeczenia lekarskiego o stopniu inwalidztwa, ma bezpłatny wstęp na Stadion Ludowy. Także ich opiekunowie otrzymują darmowe wejście na mecze organizowane przez nasz klub.

Dodajmy, w zeszłym roku, właśnie z inicjatywy Zagłębia Sosnowiec, powstał Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Jego członkowie nie tylko kibicują naszej drużynie na Stadionie Ludowym, ale także na wyjazdach, gdzie są serdecznie przyjmowani. Bardzo pochlebne recenzje KKN Zagłębie dostawał wielokrotnie w środowisku piłkarskim, a w szczególności w PZPN-ie.

Jeszcze w tym roku KKN Zagłębie zostanie przekształcony w Stowarzyszenie. Członkowie KKN-u Zagłębie Sosnowiec nie tylko korzystają z udogodnień ze strony Klubu, ale również spotykają się prywatnie, organizując różnorakie imprezy.