HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 30.07.2019

Emil Kłosek podpisał kontrakt z Zagłębiem

W kadrze pierwszej drużyny zameldował się kolejny nowy zawodnik. To Emil Kłosek, który podpisał 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. - Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt profesjonalny - mówi oficjalnej stronie klubu ten 18-letni obrońca.

Emil Kłosek pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Górniku Sosnowiec, jednak czuje się wychowankiem Zagłębia. Ostatnio występował w drużynie rezerw, teraz będzie trenował z pierwszym zespołem. - Cieszę się, że mogę rywalizować na najwyższym poziomie, mam nadzieję, że w przyszłości w Ekstraklasie. Chciałbym także pomóc kolegom w awansie odważnie - deklaruje Emil, którego nominalną pozycją jest lewa obrona. 

2 lata temu Kłosek był na testach w Legii Warszawa. - Dużo tam się nauczyłem, to było dla mnie bardzo dobre doświadczenie. To był bodziec do ciężkiej pracy - zaznacza młody piłkarz.

Emil nie będzie się czuł obco w szatni pierwszej drużyny. - Znam w niej bardzo dużo chłopaków z młodego rocznika. Ale to ci starsi trzymają szatnię i bardzo nam pomagają - dodaje Kłosek, który będzie grał w koszulce z numerem 4.

Foto: Andrzej Wydrychiewicz