HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 1.08.2019

Zagłębie - LKS Bełk 4:0. Teraz czas na Olimpię

W środku tygodnia sosnowiczanie rozegrali sparing z IV-ligowym LKS Bełk wygrywając 4:0 (1:0). Miał on charakter szkoleniowy, więc nie podajemy szczegółów i strzelców goli. Z pewnością był to jednak wartościowy sprawdzian przed sobotnim meczem z Olimpią Grudziądz.

Olimpia to bardzo niewygodny rywal dla Zagłębia. W 10 meczach rozegranych na poziomie I i II ligi, sosnowiczanie wygrali tylko dwa. Co ciekawe, był to mecz pierwszy i... dziesiąty.

Właśnie Olimpia, sensacyjny lider po I kolejce rozgrywek Fortuna I ligi będzie gościć w najbliższą sobotę (g. 18:00) na Stadionie Ludowym. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko i na pewno ci kibice, którzy pojawią się na tym spotkaniu nie będą żałowali.

- Pierwszy mecz dla nas pewno był dla nas takim ważnym sprawdzianem, sam byłem ciekawy jak to będzie mówił po inauguracyjnym meczu z Podbeskidziem trener Radosław Mroczkowski. - Jest zmieniona zróżnicowana kadra, ale też trzeba wziąć pod uwagę to, że przygotowania zaczęliśmy w bardzo zróżnicowany sposób. Są zawodnicy, którzy pracują sześć tygodni są też tacy, którzy pracują dużo krócej. To było też widoczne na boisku, mieliśmy fragmenty, w których wyglądaliśmy dobrze, ale były też słabsze momenty -  zaznacza szkoleniowiec Zagłębia.

Jeśli chodzi o kwestie kadrowe przed spotkaniem z Olimpią to raczej wykluczony jest udział Rafała Grzelaka. - Szanujemy punkt zdobyty w meczu z Podbeskidziem i czekamy na następne spotkanie. Na pewno nikt nam nie ubędzie poza Rafałem Grzelakiem, bo w jego przypadku myślę, że konieczna będzie krótka przerwa - dodaje na koniec Mroczkowski.

Historia ligowych spotkań Zagłębia z Olimpią:
Uwaga: tylko mecze na poziomie I i II ligi

2 - wygrane Zagłębia
4 -  remisy
4 - zwycięstwa Olimpii
10:15 - bramki