HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 3.08.2019

Pomeczowa konferencja prasowa (zapis tekstowy)

Prezentujemy wypowiedzi Mariusza Pawlaka i Radosława Mroczkowskiego, trenerów Olimpii Grudziądz i Zagłębia Sosnowiec, którzy na konferencji prasowej skomentowali wydarzenia boiskowe.

GŁOS TRENERÓW

Mariusz Pawlak (Olimpia Grudziądz): - Koncentrujemy się na meczach wyjazdowych, które są dla nas najważniejsze, jeśli chodzi o zdobycz punktową. Analizując wcześniej grę Zagłębia musieliśmy się skupić na odległościach między formacjami. Czekaliśmy na szybki atak, co moi zawodnicy pokazali. Mamy młody zespół, a młody zespół różnie reaguje. Póki punktujemy, póki wygrywamy to się cieszymy. Gratuluje swoim chłopakom, bo zrobili kawał dobrej roboty. Nie wiem czy zasłużenie czy nie, ale trzeba byłoby na spokojnie policzyć sytuacje bramkowe. Mogliśmy spokojnie podwyższyć na 2:0 i gra byłaby spokojniejsza.

Radosław Mroczkowski (Zagłębie Sosnowiec): - Spodziewaliśmy się, że będzie to trochę lepszy mecz w naszym wykonaniu. Cały czas mamy spore problemy, jeśli chodzi o kadrę, widzimy, że sporo jest zmian wymuszonych przez kontuzje takich zawodników, którzy na pewno mogliby nam dużo dać. Mamy kadrę, jaką mamy i nic nie zrobimy. Szkoda, że taki jeden błąd przy stałym fragmencie, gdzieś bardzo prosty, powoduje, że tracimy punkty. Niepokojące było to, że po straconej bramce długo się zbieraliśmy. Zmiany trochę ożywiły zespół, coś dały. Od zawodników wymagam jakości, wyróżniłbym Kacpra Radkowskiego jako młodzieżowca.

Zanotowała: Magdalena Wróbel