HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 8.08.2019

Dziewicze starcie w Niecieczy

To będzie historyczne starcie Zagłębia z Bruk-Bet Termaliką. W Niecieczy oba zespoły zmierzą się po raz pierwszy w walce o ligowe punkty, wcześniej doszło jedynie do gry sparingowej. - Jedziemy po zwycięstwo. Chcielibyśmy pokazać się z dobrej strony - deklaruje Piotr Polczak, stoper sosnowiczan.

Zespół z Niecieczy zaczął nowy sezon Fortuna 1 ligi od dwóch zwycięstw, nie tracąc w ogóle bramki. W drugiej kolejce Słonie pokonały w Głogowie Chrobrego 1:0 po golu Vladislavsa Gutkovskisa. Z tego zwycięstwa cieszył się mocno trener Piotr Mandrysz, który jesienią 2016 r. prowadził Zagłębie.

- Kolejny mecz, kolejne trzy punkty i kolejny z niestraconym golem. To napawa optymizmem -  stwierdził po spotkaniu Mandrysz. - Spodziewałem się trudnego spotkania i takie ono było, bo zawsze ciężko grać z zespołem, który w poprzedniej kolejce wysoko przegrywa. Tak było w przypadku Chrobrego, stąd jego poczynania i ustawienie taktyczne takie, aby uniemożliwić nam stwarzanie dogodnych sytuacji. Wracamy do domu zadowoleni. Mój kolejny przyjazd do Głogowa skończył się zwycięstwem - zaznaczył na koniec szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki.

Nasz sobotni rywal jest dobrze znany kilku graczom Zagłębia, a konkretnie Rafałowi Grzelakowi, Szymonowi Pawłowskiemu i Bartłomiejowi Babiarzowi, którzy z powodzeniem występowali w ekipie Słoni. W tej drużynie nie ma z kolei ani jednego zawodnika, który grałby wcześniej w Sosnowcu. Te związki personalne nie mają jednak większego znaczenia na boisku, gdzie liczą się głównie umiejętności piłkarskie i charakter.

Sosnowiczanie odnotowali falstart, w dwóch spotkaniach zdobyli raptem jeden punkt. Przed drużyną Radosława Mroczkowskiego kolejne bardzo trudne mecze. Po powrocie z Niecieczy czeka ich potyczka domowa z Miedzią Legnica, rywalem, z którym grali w poprzednim sezonie na poziomie Ekstraklasy. Wspomnienia były raczej przyjemne, z Miedzią Zagłębie grało wówczas 3 razy i 2 mecze wygrali sosnowiczanie, jeden zakończył się remisem.

Statystyki naszych zawodników, którzy grali w Niecieczy (mecze i gole):

Rafał Grzelak 43/3
Szymon Pawłowski 28/3
Bartłomiej Babiarz 67/4

Bruk-Bet Termalica Nieciecza Zagłębie Sosnowiec
Sobota, 10 sierpnia, godz. 20:00
Relacja radiowa na klubowym facebooku